PDA

Zobraziť plnú verziu : Žhaviče - problematické ranné štartovanie

cajka5
25-02-2011, 07:35
Zdravim,
Ja tankujem Shell obycajnu naftu, aditivum davam VIF. Dnes je -11, dva x som nazhavil, na pootocenie klucom mi raz odpalilo, potom som znova stocil znova chytilo a zhaslo. Pootocil som klucom dlhsie, odpalovalo odpalovalo asi 5x a naraz naskocil ako keby na jeden valec a ostatne sa k nemu po case pridali. Pri -6 som takyto problem nepocitit. Zhavice som menil kvoli tomu pred dvoma tyzdnami (Bosh). Prosim Vas neviete v com by mohol byt problem, nechapem tomu, ze to pekne nechyti a nebezi.
Poradte v com moze byt problem, ked je do -6 ide vsetko v poriadku, ked je teply motor to iste vsetko ok. Jeden mi poradil, aby som minul tu naftu a natankoval na slovnafte diesel evo. No nemyslim si, ze shell za niecim zaostava, ked aj tak shell ma naftu zo slovnaftu.

Edited by Suuzuukii: Túto tému, príspevky som presmeroval z témy Aditiva do nafty - 2.0 HDi (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1437&page=1)

durell
25-02-2011, 08:21
Kde tankuješ tú naftu? (mesto)

Obyčajnú naftu berú zo slovnaftu a potom si do nej na pumpe pridávajú aditíva.

A keď nepridajú tak tankujeme to isté ako na tých dvorových pumpách za lacné peniaze t.j. úplne holú základnú naftu, ktorá tak tak splňa normu.

Pri tých -11 mi to teraz tiež 2-3x pretočí kým naskočí motor keď som mal natankované inde nerobilo mi to, taktiež spotreba vyskočila o cca 0,4 L hore

Skús skontrolovať palivový filter - môže byť príčinou aj on

Ozaj to aditívum čo som písal nižšie je tiež od VIF

cajka5
25-02-2011, 09:22
Zdravim
Tankovane shell Namestovo.
Ono keby to stocilo 3x to by bolo ok. Ale ono to ma problem odpalit a ked odpali tak trocha trva kym sa rozbehnu vsetky valce. Palivovy filter menim s olejom, cize meneny pred rokom za novy.
Povedali mi ze moze byt problem v tryskach, no to by sa motor spraval podivne aj pri inych teplotach nie len nad -10, tlaky budu tiez dobre, lebo ked som menil zhavice pred dvoma tyzdnami tak 3 kusy boli uplne rozpadnute. Fungoval len jeden, ked bolo -15 tak mi tiez takto biedne chytalo.
Baterka ma 1rok, nabita.
Ozaj nevie niekto aku su zapojene zhavice, ci kazdy zvlast alebo spolu na relatko? Podla toho co som nameral by som povedal ze paralelne vsetky spolu. Len tak pre istotu.

autospravca
25-02-2011, 12:46
Zdravim,
Ja tankujem Shell obycajnu naftu, aditivum davam VIF. Dnes je -11, dva x som nazhavil, na pootocenie klucom mi raz odpalilo, potom som znova stocil znova chytilo a zhaslo. Pootocil som klucom dlhsie, odpalovalo odpalovalo asi 5x a naraz naskocil ako keby na jeden valec a ostatne sa k nemu po case pridali. Pri -6 som takyto problem nepocitit. Zhavice som menil kvoli tomu pred dvoma tyzdnami (Bosh). Prosim Vas neviete v com by mohol byt problem...

Kedže si už dal nové žhaviče, tak Tvoj problém pri štartovaní bude úplne inde. Začal by som snímačom teploty vody. Skús ho ráno pred štartovaním odpojiť (rozpoj konektor). Keď je v ňom chyba tak auto by Ti malo bez problémov naskočiť na 1-krát. Samotné žhaviče majú spoločnú kostru. Na kontakt každého žhaviča ide plus pól. Funkčnosť žhaviča sa mera ohmetrom. Nameraný odpor závisi od teploty okolia. V zásade by mal byť okolo 1 ohmu.

cajka5
25-02-2011, 12:55
dakujem,
vyskusam odpojit, nevies kde sa nachadza cidlo?
Je to tak ako vravis s tym odporom, otazka je ale ci je kazdy zhavic zapojeny sam alebo su spolu, teda paralelne. Pretoze ak ich meriam pripojene a namontovane v aute, ak su paralelne vysledny odpor by mal byt 0,2 ohm. Predtym som meral a mal som pre vsetky 1 ohm, co sa aj potvrdilo, ked som ich menil, 3 boli rozpadnute (stredna ihlca vypadla zo zhavica po vymontovani). T.j. meral som hodnotu jedneho zhavica na kazdom valci (asi su prepojene co neviem isto)
Skusim zmeriat teraz aky to ma odpor, kedze su nove. Napatie som meral len na jednom zhavici, po pootoceni kluca som nameral 11,7V.
Preto mam o tom pochybnosti lebo viem, ze peugeot robi aj take motory, kde je kazdy zhavic sam a po odpaleni hned signalizuje pc v aute ze je zly. Mne ziadnu chybu riadiaca jednotka nenaznacila.
dakujem

autospravca
25-02-2011, 13:28
Žhaviče sa merajú jednotlivo. Stačí odpojiť len + pól. Odpajaš len ten, ktorý meriaš. Ta príloha platí na SX4-peugeot motor-nafta

cajka5
25-02-2011, 13:34
to ano, vtedy je to najpresnejsie.
No je tam taky zly pristup, ze by som musel vymontovat vzduchovy filter, hadice od turba + baterku.
Ta fotka je ku benzinovej vitare, asi mi moc nepomoze.

cajka5
27-04-2011, 20:15
Tak nakoniec som zistil, ze mi odchadza jedna tryska. Pri merani mnozstva odpadovej nafty z trysky vykazovala 2x vacsie mnozstvo nafty ako z inych.

Problem je ju ale vytiahnut, nieco hrozneee...vid foto a to este stale nieje von.

som zvedavy ako to dopadne zajtra.

otym9
17-11-2011, 22:38
Tak nakoniec som zistil, ze mi odchadza jedna tryska. Pri merani mnozstva odpadovej nafty z trysky vykazovala 2x vacsie mnozstvo nafty ako z inych.

Problem je ju ale vytiahnut, nieco hrozneee...vid foto a to este stale nieje von.

som zvedavy ako to dopadne zajtra.
Kde sa dá sehnat nebo půjčit takový vytahovák, a pasuje i na diesla /HDI/?

cajka5
18-11-2011, 22:31
Zdravim, mechanik to mal od firmy co repasuje trysky. Nazov firmy neviem. No skuste pohladat na internete repas trysiek urcite budu nieco take mat...

janosik
26-12-2011, 14:11
Zaujímalo by ma ako dopadla oprava. Ako teraz štartuješ.

cajka5
27-12-2011, 10:01
Zdravim
Pred tyzdnom bolo -15, po nazhaveni a nastartovani motor 1s cudne klepal ako na 2valce nasledne sa vsetko zrovnalo a bezal hladko. Takze vymena trysiek pomohla. Pri -6 chyta uplne normalne bez akehokolvek cudneho zvuku. Nafta samozrejme zimna s aditivom.

dodo.24
12-02-2012, 00:50
Zdravim
Tankovane shell Namestovo.
Ono keby to stocilo 3x to by bolo ok. Ale ono to ma problem odpalit a ked odpali tak trocha trva kym sa rozbehnu vsetky valce. Palivovy filter menim s olejom, cize meneny pred rokom za novy.
Povedali mi ze moze byt problem v tryskach, no to by sa motor spraval podivne aj pri inych teplotach nie len nad -10, tlaky budu tiez dobre, lebo ked som menil zhavice pred dvoma tyzdnami tak 3 kusy boli uplne rozpadnute. Fungoval len jeden, ked bolo -15 tak mi tiez takto biedne chytalo.
Baterka ma 1rok, nabita.
Ozaj nevie niekto aku su zapojene zhavice, ci kazdy zvlast alebo spolu na relatko? Podla toho co som nameral by som povedal ze paralelne vsetky spolu. Len tak pre istotu.

Sú zapojené paralelne, myslím, že je to u každého auta rovnaké, pozri na žhaviče, ak je prívod na jeden z nich a kábel vedie na ostatné tak prepojenie je paralelné preto je to tak, aby každý žhavič nemal vlastný kábel.

durell
13-02-2012, 08:35
Každý žhavič má z relé vlastný kábel.

autospravca
13-02-2012, 13:36
Každý žhavič má z relé vlastný kábel .
Z relé ide jeden (+) kábel na žhaviče. Samotné žhaviče sú medzi sebou prepojené väčšinou kovovou lištou (paralelne).

durell
13-02-2012, 15:33
U GV 1,9DDiS 2007 ide do relé 1 kabel + z bat cez 80A poistku. Idú doň z RJ 1xOutput a 1x Input .

Z relé idú 4 kábliky na žhaviace sviečky

Toto je u Renault F9Q

Ako je to u fiatu to neviem (ten sa dáva v suzuki do SX4)