PDA

Zobraziť plnú verziu : Chýbajúce záznamy o garančných prehliadkach - ako postupovať pri servise?

stevo676
19-02-2011, 12:48
Zdravím všetkých prítomných. Stal som sa majitelom SUZUKI SX4 r.v.10/2008 1,5i 73kw GLX. Potreboval by som poradit. Auto ma najazdene 30300km ale v servisnej knižke nie je vobec udaj o vykonani prehliadky ani po 15000 ani po 30000km a neda sa mi dopátrať, ci vobec bola spravená. Tak by som sa chcel pritomnych opytat ci sa da z diagnostiky motora zistit ci boli prehliadky vykonané. Alebo mam postupovat tak ze vymenim vsetko co sa pri 300000 km menit ma. A aky olej mam pouzit ked neviem aky bol pouzity a ci vobec bol pred kupou. Auto je kupovane z nemenovaneho bazaru. Za vsetky odpovede a pomoc dakujem.

Suuzuukii
19-02-2011, 13:06
Z diagnostiky o garančkách nezistíš nič :wtdo: Ja by som na tom aute vymenil všetky náplne (nie len tie, čo sú v knižke uvedené na výmenu pri 30.000km - pri jazdenom aute nikdy nie je isté, že stav tachometra odpovedá realite), ako oleje, tak aj brzdovku, všetky filtre, nechal ho napichnúť na diagnostiku, či nehlási nejaké chyby.
Olej by som dal akýkoľvek, ktorý má v knižke odporúčaný výrobcom. Nech zvolíš ktorýkoľvek, nič nepokazíš. O olejoch je tu viac tém, pohrab sa v témach, nájdeš k tomu všetko od A až po Z.

Beaumont
19-02-2011, 14:26
Vyměň preventivně všechny náplně a ber to tak, že čistá servisní knížka je lepší, než pohádkové literární dílko. Pokud bych já prodával svojí SX4, tak bude mít též nepopsanou servisní knížku a přesto je to možná nejudržovanější vozidlo na celém světě.

stevo676
19-02-2011, 15:27
Tak vam dakujem, vymenim urcite vsetko, aspon budem mat na duši pokoj, že som nic nezanedbal čo by sa mi mohlo v buducnosti dvojnasobne vratit.