PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 na vodík

Suuzuukii
17-07-2008, 07:45
Suzuki Motor Corporation vyvinula vodíkom poháňané SX4-FCV a získala povolenie na testovanie tohto vozidla v Japonsku na verejných komunikáciách.

Suzuki v spolupráci s General Motors pracuje na vývoji vodíkom poháňaných vozidiel už od roku 2001. Za tento čas boli otestované v bežnej premávke tri vozidlá, a to MR Wagon-FCV a Wagon R-FCV v Októbri 2003 a MR Wagon-FCV opäť v Decembri 2004.

Maximálna rýchlosť vodíkom poháňanej SX4 by mala byť 150 km/h a dojazd 250 km. Výkon motora 68 kW.

Zdroj: http://www.globalsuzuki.com

nalim
17-07-2008, 14:40
Este sa načakame na taketo auticka :D

green-ignis
17-07-2008, 14:56
Este sa načakame na taketo auticka :D

Možno to bude skôr ako si všetci myslíme.

Duch
17-07-2008, 21:49
Casu je vela, ropy taktiez. Neuvedu to skor ;) Dojazd 250km a vykon 68kw pri maximalke 150km/h. Este to nie je to prave.

nalim
18-07-2008, 00:19
Mas pravdu Duch, este je to len v plienkach. Ale vyvoj napreduje. A doba je rýchla.

costelo
23-12-2008, 21:22
Pokiaľ sa vodík vyrába tak ako dosiaľ neni to vôbec lákavé. Uvidíme, keď sa objavia autá, ktoré si budú vyrábať vodík priamo na ,,palube". To bude zaujímavejšie. A celkom zaujímavý je aj Chevrolet Volt. To by mohla byť schodnejšia cesta. Alebo auto na vzduch? Alebo Tesla Roadster? Už im to nejak pridlho trvá a nechcú priznať, kde je problém. Ale projekt bol veľmi sľubný, výkony tiež, design priam cukríkový. ,, Tesla.com" Je len chvályhodné, že aj oni niečo robia. časom sa ukáže, kde budeme valiť prachy. Chevrolet Volt a Tesla roadster asi nemajú takú budúcnosť ako vodík, pretože to by náklady boli moc malé a teda zisky ziskuchtivých by boli malé. A u nás je zvykom, keď klesne spotreba (mám na mysli elektrinu a plyn) a klesnú zisky, zdražiť, aby sa plánované zisky naplnili. No a potom prichádza ďalší fakt, že peniaze sú ako elektrina, strácajú sa vo vedení. A my to budeme cvakať.

Maňo
24-12-2008, 14:45
Staci byt trosku realista a pozriet sa na to inak.
Preco tato vlada, resp. vsetky vlady od 89ho, ktore uz aj tak vobec nesluzia ludu, neuzakonia napr. ovela jednoduchsie papierovacky ohladom LPG? Alebo to aj nejak nedotuju, napr. z rozpoctu ministerstva zivotneho prostredia? Preco sa nepodporuje rozsirenie CNG, ktore najma pre vacsie dodavky ma obrovsky zmysel? Okrem nakladov na palivo by sa tym usetrili obrovske mnozstva emisii, nehovoriac uz o sadziach naftozrutov. Cele je to jeden velky oeb, pretoze ako Ficko, tak aj ostatne vlady sluzia nasim izraelskym bratom a nimi kontrolovanym nadnarodnym financnym skupinam. A ako tu uz bolo povedane vyssie, nie blaho ludu, ale len zisk ich zaujima.

ROSI45
25-12-2008, 00:52
Maňo, četl jsi na netu, co povídal pan Putin ? Konec levného plynu v Evropě ! :thumbdown:

Maňo
25-12-2008, 16:42
Ani sa Rusom (Rosim? :lol: ) necudujem, pretoze prave dnes som dakde pocul, ze Ukrajina ma obrovsky dlh za plyn voci Rusku. Proste si len daco beru z toho co cez nich ide dalej na zapad ... a to som bol v udive, ze preco su (ci len boli?) PHM na Ukrajine take lacne. Ked to je zadarmo tak sa da predavat za dobre ceny :lol: