PDA

Zobraziť plnú verziu : Strešný nosič

mba_sk
20-12-2010, 19:09
Nemam uplne dobry pocit zo sposobu uchytenia originalneho stresneho nosica (priecniky).
Sice drzi, ale pri skusani ci dobre drzi ma tendenciu sa akoby preklopit/pretocit - je to posun sice len v radovo milimetroch, ale doteraz som na ziadnom aute nikdy pozoroval nieco podobne.
Pozdlzne sa samozrejme nepohne...
Dotahujem to doslova "na-fest", ale je mozne, ze nemam OK nastavene/zalozene gumene patky (?).
Ked som vozil bicykle, tak nebol problem - nosice bike-ov boli de-facto ako pozdlzna vystuha a nemalo sancu sa to pohnut...

Ma byt guma aj pod kovovym ramenom (ja ju tam mam), ktorym sa priecnik pritiahne k pozdlznemu nosniku?
Nema, prosim, nahodou niekto nafoteny detail uchytenia gumenej patky z vnutornej strany?

marijko
22-12-2010, 15:01
Ahoj,

mam original Suzuki priecniky a pohyb v smere dopredu/dozadu som nezaznamenal.
Nemam to nafotene, tak to skusim len opisat:
- gumena ochrana ma byt na celkom "zubku" priecnika, ktory zakladas za stresne listy
- priecnik umiestni na rovne casti list
- priecnik dotiahuj tak aby si zacal citit odpor asi ako ked zacinas natahovat upinaciu strunu/gumu
- a mozno este celkom dolezita vec, aeropriecniky co mam sa umiestnuju tak, ze sirsia cast ovalu je ta ktora rozraza vzduch

Pri tom dotahovani treba dat velky pozor-aby si to nepresvihol, lebo po zamknuti sa ti moze stat, ze niektoru z noziciek priecnika sa ti nepodari odomknut (umely klucik sa pri vacsej snahe odomknut deformuje).

Cize vymysel v podobe umeleho klucika je riadna somarina :confused:

Ak som nebol dodtatocne presvedcivy, tak mozem zajtra poslat nejake foto :)

mba_sk
23-12-2010, 09:01
to marijko:
Opisal si to fajn...:), foto netreba - diiiky..
Ano, zalozim to presne ako pises - potom priecnik ale chytim rukou a akokeby sa ho pokusim skrutnut a vtedy je tam ta vola.
Tipujem to na tie gumene patky.
Zda sa, ze to drzi - uvidim ci to nebude robit paseku, ked zalozim plastovy jet/box.

Plastovy klucik na uzamknutie ma dost desi - nech s nim akokolvek citlivo manipulujem, tak pri zamknuti sa vzdy trochu pretoci a radsej ani nerozmyslam ako rychlo sa na nom jemne zubky oderu natolko, ze sa nebude dat otacat...:(

ranger
29-03-2011, 21:09
na GV pasujú strešné nosiče Prorack (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1090), majú dobrý tvar, doporučujem, neprečnievajú a majú dobrú aerodynamiku,