PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 verzus Fiat Sedici

nalim
15-07-2008, 21:05
Vaš názor?

Suuzuukii
15-07-2008, 23:58
Môj názor je jednoduchý.

Prečo by som si mal kupovať Suzuki u Fiata? :?

Ani omylom.

TRUDO
16-07-2008, 07:20
Suhlasim a vzdy je lepšie suzuki ako fiat. Pozeral som to cenovo, tak fiat vychádza viac ako suzuki, aj ked neviem prečo.

Suuzuukii
16-07-2008, 07:31
Suhlasim a vzdy je lepšie suzuki ako fiat.

Nechcel som byť prvý čo to tu napíše ;)

Fiat som mal a už nikdy viac, ani zadarmo.
Napriek tomu, že Sedici sa robí na v tej istej fabrike ako SX4, ani tak by som ho nekúpil.

TRUDO
16-07-2008, 09:03
Suhlasim a vzdy je lepšie suzuki ako fiat.

Nechcel som byť prvý čo to tu napíše ;)
Fiat som mal a už nikdy viac, ani zadarmo.

Stačí sa pozriet na staršie Suzuki a strarší Fiat a je vidieť rozdiel. Preto by som si asi ani nekupil SX4 s naftovým motorom je to robota z Fiatu. Pre doplnenie Sedici zaklad stojí 427 000 Sk a SX4 347 000 Sk aj keď v Sedici je možno niečo naviac ale tej cene sa to nevyrovná.

Suuzuukii
16-07-2008, 09:08
....Preto by som si asi ani nekupil SX4 s naftovým motorom je to robota z Fiatu.....

Podobne ako 1.3 diesel v Splashi - made in Fiat :cry:

Duch
16-07-2008, 15:08
Fiat musi byt drahsi. V prvom rade a hadam vsetkom okrem motora je Suzuki, motor Fiat ako ste spominali. Suzuki to urcite nedava fiatu zadarmo a nepristupilo by na to keby ich vlastny model pod znackou Fiat bol lacnejsi ako ich Suzuki.

TRUDO
16-07-2008, 21:09
Ale auto robili spolu, čo viem tak taliani robili najviac čo sa týka designu SX4 a že sa bude vyrábať Sedici v Suzuki fabrike a naftové motory bude dávať fiat, ale technológie sú Suzuki vid. vrzgajúca sedačka vodiča...

Suuzuukii
16-07-2008, 23:32
.... ale technológie sú Suzuki vid. vrzgajúca sedačka vodiča...

K tomu musím povedať svoje.
Mal som Fiat 3 roky a to čo som zažil s nim som nezažil ani so Škodou 100!!! :( Sústavne niečo pokazené a servis neschopáci.
Vŕzgajúca sedačka na SX4-ke je úplna banalita oproti poruchám, ktoré som zažil na Fiate.
Nenadarmo Nemci vravia: FIAT = Fehler In Alle Teilen (Chyba V Kazdom Diele).

robertdecsi
17-07-2008, 10:42
Súhlasím s adminom.
Vraví sa že tie nové fiaty sú na tom lepšie, no aj tak by som SEDICI nexcel.

nalim
17-07-2008, 14:38
Podla mna Sx4 je krajšia ako Sedici. A aj o mnoho lacnejšia.

green-ignis
17-07-2008, 14:58
Kvalita týchto dvoch vozidiel by mala byť rovnaká, však sa robia v tej istej fabrike a sú takmer identicke, ja mám taký pocit že sa líšia len v tom šialenom oplastovaní čo ma Sedici a v prednej maske, nie?

robertdecsi
17-07-2008, 16:06
To hej, ale SEDICI by som nekupil kvoli cene ( a mozno aj znacke ), rovnako ako SX4 s dieselovým motorom.

berdo
17-07-2008, 18:20
tak dnes som videl ten fiat nazivo. Ta predna maska je grc a ten gulaty znak na prednej maske, no neviem kto to kupi, ked je sx4.

TRUDO
17-07-2008, 22:23
.... ale technológie sú Suzuki vid. vrzgajúca sedačka vodiča...

K tomu musím povedať svoje.
Mal som Fiat 3 roky a to čo som zažil s nim som nezažil ani so Škodou 100!!! :( Sústavne niečo pokazené a servis neschopáci.
Vŕzgajúca sedačka na SX4-ke je úplna banalita oproti poruchám, ktoré som zažil na Fiate.
Nenadarmo Nemci vravia: FIAT = Fehler In Alle Teilen (Chyba V Kazdom Diele).

tým som chcel povedať že keď vrźga sedačka tak cele auto musí byt technologiou suzuki a to sa = kvalita, spoľahlivosť...

kapitanzm
11-09-2008, 12:54
dlhsie sme sa rozhodovali, ci SX4 alebo Fiat, lenze Suzuki zacal robit sialene akcie a Sedici sa cenovo tusim ani nepohla. A hlavne jedna vec, auto sme kupovali asi v maji, vo Fiate nam povedali, ze je velky dopyt po tychto autach, pozrel do PC, ze na Slovensku su zatial len 2 a ze cakali by sme nan asi tak pol roka. Tak sme uz nemali ani preco vahat nad SX4, kde sme mohli zobrat rovno vystavny kus z predajne a nemuseli vobec cakat.

robertdecsi
11-09-2008, 13:05
dlhsie sme sa rozhodovali, ci SX4 alebo Fiat, lenze Suzuki zacal robit sialene akcie a Sedici sa cenovo tusim ani nepohla. A hlavne jedna vec, auto sme kupovali asi v maji, vo Fiate nam povedali, ze je velky dopyt po tychto autach, pozrel do PC, ze na Slovensku su zatial len 2 a ze cakali by sme nan asi tak pol roka
Tak toto ma pobavilo, že veľký dopyt :lol:

Suuzuukii
11-09-2008, 14:58
Tak toto ma pobavilo, že veľký dopyt :lol:
Aj mňa :lol:

Maňo
12-09-2008, 09:00
Musim sa zastat FIATu.
Mal som Uno Logo, rocnik 1992, 210.000km, 1,5 benzin, a kym neskoncilo na streche tak to bolo velmi podarene auto. Ale v tych casoch boli asi vsetky auta vyrabane kvalitnejsie ako dnes. Hm.

Suuzuukii
12-09-2008, 09:18
Musim sa zastat FIATu.
Mal som Uno Logo, rocnik 1992, 210.000km, 1,5 benzin, a kym neskoncilo na streche tak to bolo velmi podarene auto. Ale v tych casoch boli asi vsetky auta vyrabane kvalitnejsie ako dnes. Hm.
Hlavne nemali toľko elektronických súčiastok a počítačov. Fiat ma obrovskú slabinu v konektoroch a kontaktoch, všetky oxiduju, hrdzaveju, hýbu sa. Nebol pomaly deň kedy niečo nerobilo problém, keď som mal ja Fiat.

acla
12-09-2008, 10:49
Neviem čo máte všetci proti Fiatu. Vyzerá to tak že sa tu vyjadrujú len taký, ktorý Fiata nikdy nemali a len niekde počuli, že to nie sú dobré autá.
Ja som mal Fiat 127A, Fiat 127 Special a Fiat UNO 60. Nemal som s nimi žiadne problémy, menil som len diely ktoré sa bežne opotrebujú - batéria, výfuk, brzdové obloženie, gulové čapy, tlmiče ...
A keby bol Sedici za tú istú cenu, alebo lacnejší ako SX4, tak by som ho bez váhania kúpil.
Tým som samozrejme nechcel povedať, že lepšie auto ako Fiat neexistuje, ale iba to aby sme boli trocha objektívny.

robertdecsi
12-09-2008, 11:01
Neviem čo máte všetci proti Fiatu. Vyzerá to tak že sa tu vyjadrujú len taký, ktorý Fiata nikdy nemali a len niekde počuli, že to nie sú dobré autá.
Ja som mal Fiat 127A, Fiat 127 Special a Fiat UNO 60. Nemal som s nimi žiadne problémy, menil som len diely ktoré sa bežne opotrebujú - batéria, výfuk,
brzdové obloženie, gulové čapy, tlmiče ...
A keby bol Sedici za tú istú cenu, alebo lacnejší ako SX4, tak by som ho bez váhania kúpil.
Tým som samozrejme nechcel povedať, že lepšie auto ako Fiat neexistuje, ale iba to aby sme boli trocha objektívny.
Jasné, no mne nedalo nezasmiať sa na tom že predajca tvrdil, že je veľký dopyt po SEDICI.
Pre mňa a verím že tu pre väčšinu diskutujúcich, auto robí auto v prvom rade motor, no a ten dízel 1.9 by som nechcel určite. Možno ten nový 1.6 dízel , ale ten zase myslím nerobil Fiat.
Nikto tu nepovedal/nenapísal že Fiaty sú zlé autá.
A Sedici by som kúpil jedine so Suzuki motorom.
A prečo nie Sedici ale Suzuki ? - o tom tu už reč bola.

Suuzuukii
12-09-2008, 11:10
Jasné, no mne nedalo nezasmiať sa na tom že predajca tvrdil, že je veľký dopyt po SEDICI.
Pre mňa a verím že tu pre väčšinu diskutujúcich, auto robí auto v prvom rade motor, no a ten dízel 1.9 by som nechcel určite. Možno ten nový 1.6 dízel , ale ten zase myslím nerobil Fiat.
Nikto tu nepovedal/nenapísal že Fiaty sú zlé autá.
A Sedici by som kúpil jedine so Suzuki motorom.
A prečo nie Sedici ale Suzuki ? - o tom tu už reč bola.
Presne tak, tá 1.6DDis nie je od Fiatu, ale od PSA (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=218).

Ja si objektívne dovolím tvrdiť, že na väčšom črepe ako Fiat som sa v živote nevozil. Ani Škoda 100 nemala takú poruchovosť ako Stilo r.v. 10/2001, ktoré sa mi na jar so stavom na tacháči 115.000km chvalabohu podarilo predať.
Údržba ma stála na ňom viac, ako čo teraz platím za leasing. :evil:

Vrchol všetkého bolo, keď najskôr vykapal posilňovač riadenia a o pol roka sa pre zmenu na totalku rozpadlo riadenie (hrebeň) a auto zrazu prestalo zatáčať.

Koniec koncov, stačí si pozrieť každoročné TUV Report-y poruchovosti na akých priečkach sa objavuje Fehler In Alle Teilen (FIAT) ako hovoria Nemci 8-)
A tiež nie náhodou sa automobilka už dlhé roky pohybuje na rozhraní červených a čiernych čísel. Hold, pekný a atraktívny dizajn nestačí.
A o úrovni servisu by som tiež vedel dlhé hodiny rozprávať :mrgreen:

acla
12-09-2008, 12:54
Chápem že niekto kto má s autom neustále problémy, tak zanevrie na celú konkrétnu značku, ale poznám vela ludí ktorí na dieseloch od Fiatu najazdili 500.000 km bez zásahu do motora a takisto aj pár takých ktorí hovoria že od PSA by už nekúpili ani fúrik.
Tak isto aj Fabia 1,2 HTP - mám známeho ktorý v nej už vymenil všetko možné a hovorí že taký šrot ako je škodovka by už nechcel ani zadarmo.
Pritom moja Fabia 1,2 HTP - rovnaký r.v. cca rovnaký počet najazdených kilometrov jazdí spolahlivo a za celých 5 rokov som menil len snímač teploty za smiešnych 320sk a nevŕzgajú v nej plasty ani sedadlo vodiča :lol: :lol: :lol:
Ak bude aj moja SX4 taká spolahlivá, budem nadmieru spokojný. No uvidíme za 5 rokov ;)

kapitanzm
12-09-2008, 13:46
S tym dopytom som vas urcite pobavil, rovnako aj mna predajca. Aj podla mna je o Fiat mensi zaujem, ale proste vtedy este na Slovensko nedorazili tie auta vo velkom, mozno sa predavaju v zahranici lepsie. V Nitre mali vtedy len jednu verziu toho modelu, dieslovu, pricom Suzuki ich ma naraz aj 5, teraz to je uz mozno inak. A celkovo, Fiat nespravil este ani jednu akciu na tento model a v Suzuki je jedna za druhou, tak preco Fiat?

Suuzuukii
12-09-2008, 13:49
..... A celkovo, Fiat nespravil este ani jednu akciu na tento model a v Suzuki je jedna za druhou, tak preco Fiat?
Ja by som tu tvoju otázku trochu parafrázoval: "Prečo kupovať Suzuki u Fiatu? A ešte aj drahšie?" ;)

Suuzuukii
16-12-2008, 09:11
Ďalší test Suzuki s prelepenými znakmi na Fiat (http://auto.pravda.sk/test-fiat-sedici-1-9-mtj-4x4-0xr-/sk_atesty.asp?c=A081215_014032_sk_atesty_p40) :joke:

TomasSX4
20-12-2008, 00:01
Ja tiez na Suzuki nedam dopustit co sa tyka dizajnu. Ale musim uznat ze Fiat ma lepsie (nehovorim ze krajsie) riesene oplastovanie. Ked si vsimnete tak cely spodok dveri je v plaste a aj cast prednej masky. Cize z pohladu jazdy v terene ste lepsie chraneny.

nadineh
21-03-2009, 14:39
Bola to zaujimave citanie. Sama som vlastnila Fiat Tipo 1.9 D, Fiat Uno2 1.1 benzin dovezene zo Svajciarska - mimochodom genialne auto s neskutocnou akceleraciou a rychlostou 16O km/h na dialnici!!!, Fiat Punto 1.1 benzin a Fiat Punto druhej generacie 1.2 benzin a dodnes som si nechala absolutne spolahlive Stilo 1.4 16V benzin, v ktorom je taka vybava, ktoru dnes mnohe automobilky uvadzaju ako novinky. Takze chlapci, Fiaty sice maju povest ako "kazove" auta, ale v poslednych rokoch sa posunuli o riadny kvalitativny kus dalej a to, ze SX4 sa predavaju vo velkom vychodnej Europe, je pravda. Ale staci prekrocit hranice do Rakuska a Nemecka a SX4 stretnete len sporadicky, zato Sedici je na kazdom rohu. Automobilky mali problemy uz davno a tak sa zacali spajat a technicky sa navzajom doplnat. Takyto vyvoj je prirodzeny /len vyvoj noveho motora trva roky a stoji privelmi vela penazi/, preto dnes vidime na cestach "bratov a sestry", ktore su si velmi podobne a predsa ma kazdy z nich iny znak, ine jazdne vlastnosti a inych obdivovatelov. Servisy su dalsia kategoria, ale i tam nastali zmeny k lepsiemu. Ja mam len dobre skusenosti, i vo Fiate i v Suzuki /vlastnim GV/ - i ked ich skoro vobec nenavstevujem - nie je totiz dovod.

Suuzuukii
21-03-2009, 15:03
...... Takze chlapci, Fiaty sice maju povest ako "kazove" auta, ale v poslednych rokoch sa posunuli o riadny kvalitativny kus dalej ....
Štatistiky poruchovosti nepustia. Fiat suverénne na chvoste ;)

Tvoj prípad - výnimka potvrdzuje pravidlo. Okrem mňa poznám osobne ďalších 3 ľudí, ktorí pri vyslovení slova Fiat dostávajú alergické reakcie. :joke: A servisy tejto značky podobne. :bang: Ale som rád, že sa nájde niekto komu aj Fiat jazdí :thumbright:

Ale kedže tu ide viac o to či SX4 alebo Sedici, tak len môžem zopakovať otázku čo som si položil na začiatku: "Prečo by som si mal kúpiť Suzuki s prelepenými znakmi a ešte za viac peňazi?" Pre tých pár trápnych plastov na spodku karosérie? :lol:

autospravca
21-03-2009, 17:39
Tiež mám zlé praktické skúsenosti s fiatmi, okrem tých starších značiek. Teraz mám Suzuki SX4 s motorom diesel Peugeot 1,6. Predtým som 5-rokov jazdil s Peugeotom 206, s motorom 1,4 diesel. Žiadna poruchovosť vynikajuca spotreba okolo 4 l. Prekvapuje ma motor PSA 1,6 diesel/sX4/, kde spotreba koliše od 4,5 do 5,5 l- čo je vynikajúce pri tak širokých pneu ake ma SX4. Čo ma prekvapilo, tak Suzuki u tohto motora Peugeot 1,6 /SX4-diesel/ udáva interval výmeny oleja v motore 15 000 km, pričom v Peugeote 1,4 diesel -206, je interval 20 000 km. Akurát neviem kto dodáva do Suzuki SX4 prevodovku.

nadineh
21-03-2009, 20:24
Rozdiel je aj v dieselovych motoroch Sedici 1.9 MultiJet - je to original taliansky motor - velmi kvalitny dodavany spolu so 6-stupnovou prevodovkou, takisto talianskej vyroby. Suzuki SX4 ma dieselove motory prepozicane od francuzov a len 5-stupnovu prevodovku. Fiat robil dizajn oboch vozidiel a ani mne sa prilis nepaci oplastovanie Sedici, takze v dizajne u mna vyhrava Suzuki. Ale ak by som mala riesit otazku motorizacie, konkretne dieselovej verzie, tak nevaham a vlastnim Sedici. Uvidime, co prinesie facelift oboch znaciek, Sedici v juli a Suzuki v septembri. Mozno to prekvapi priaznivcov i odporcov oboch znaciek.

nadineh
21-03-2009, 20:40
Vlastne este sa chcem opravit, ze SX4 ma diesel 1.9 DDiS so 6-stupnovou prevodovkou. Pokial mi bolo zname, tam mali motory i prevodovky dodavat Taliani, ale ako je to v skutocnosti, to netusim. Viem len, ze do svojej Vitary 1.9 DDiS by som prijala siesty prevodovy stupen ihned a keby japonci vymenili aj motor, to by bola ina kava...

Suuzuukii
29-04-2009, 12:21
Sedici bolo trochu faceliftnuté a pozmenené motory - 1,6 benzin bola uploadovana na 88kW a 156 N/m, 1,9 diesel nahradený 2-litrom s 99 kW a 320 N/m.
Celý článok Auto.cz (http://news.auto.cz/suv-terenni/fiat-sedici-nova-tvar-a-dva-nove-motory-1-6-88-kw-2-0-jtd-99.html).

dee
02-06-2009, 14:53
Fiat :-| asi nie nikdy by som ho nechcel aj ked sa poslednej dobe zlepsil ale podla mna len opakuju modely od inych znaciek ako je napriklad SX4 a cena nahradnych dielov je strasna :o

profiter
02-06-2009, 20:02
Vlastne este sa chcem opravit, ze SX4 ma diesel 1.9 DDiS so 6-stupnovou prevodovkou. Pokial mi bolo zname, tam mali motory i prevodovky dodavat Taliani, ale ako je to v skutocnosti, to netusim. Viem len, ze do svojej Vitary 1.9 DDiS by som prijala siesty prevodovy stupen ihned a keby japonci vymenili aj motor, to by bola ina kava...
no este ze si sa opravila, SX4 1,9 ma naozaj fiat motor, cize 1,9JTD a ma aj sest kvaltov. Nechapem to oznacenie DDiS, vlastne tym oznacuju aj renault, aj PSA a aj fiat motor, zrejme to je len kryci nazov, ja som ani netusil ze kupujem japonske auto s talianskym motorom.

nadineh
02-06-2009, 22:48
Ano, presne ako napriklad v Opel Corsa 1.3 skoro MultiJet, motory vyvijali spolu, ale upravami GM dosiahol srot... Aj Japonci zo Suzuki prevzate motory 1.9 od Talianov upravili, preto iny nazov, ale srdce je talianske - a su to kvalitne motory. Upravami vsak dosiahli vyssiu spotrebu, pritom tieto motory sa montuju do Fiat Croma a Brava - su 88 kW - 120 konove. Inak, vela ludi nevie, na com vlastne jazdi, aky maju motor a kto ho vyvijal a nevedia ani kto robil dizajn automobilu... Tych prikladov na pozicanie motora medzi znackami je velmi vela...

MarekM_SVK
03-06-2009, 19:33
Ak sa kolegovia nenahnevaju, tak budem trochu porovnavat, ved mam aj co.

Po podrobnom precitani celeho tohoto vlakna (ale aj inych) sa musim tak trochu pousmiat.
Medituje sa tu, porovnavaju a omielaju stale dookola, jednoducho identicke/totozne auta (~99% spolocnych dielov, co vo vyrobnej praxi je uz dost).
Obe auta sa vyrabaju na tej istej linke, ta ista technologia, uz aj ta ista zakladna zaruka, pricom 2/3 su SX4 a 1/3 celkovej produkcie je Fiat, a po vzajomnej dohode oboch znaciek bolo aj delenie si jednotlivych trhov pri uvedeni do predaja.
Fiat bol z pociatku zamerany na zapad a Suzuki na vychod, preto aj ten neskorsi prichod Sedici na SK a CZ trhy.
Po prvych clankoch tohoto vlakna vsetci "patrioti" Suzuki nemohli slovko Fiat ani len pocut, ale postupne podla nazorov ludi vlastniacich SX4 dojdete k nazoru, ze k tomuto autu sa najlepsie asi hodi motor 1.9d+6`(Fiat).
Dnes sice je uz aj moznost 1.6d (PSA), ale o 2WD verzii sme pri tomto aute nikdy neuvazovali.
Jedine 4x4 a benzin, aspon u nas. Auto na podnikanie mam tiez na benzin, takze niet o com diskutovat ... .
A cena?
Dnes, tj.3.6.2009 je aj vychodiskova cena bez vsetkych akcii takmer porovnatelna, tj. 17.900,- (Suzuki) vs 17.590,-(Fiat) + 2 doplnky na uroven Suzuki.
Vsetko zavisi momentalne od konkretnej akcie a tam je to ako na hojdacke, raz jeden, potom zase druhy.
Tie oficialne akcie ma lepsie Suzuki, ale ochotu rokovat o cene mate sancu skor vo Fiate. V Suzuki sa zobudili aspon v nasom pripade neskoro a stale len dorovnavali ... .
A potom ste s cenou minimalne zarovno ak nie lepsie, tj. aj nas pripad.
Servis popr. nahradne dielce?
Podla faktur co mam od kolegu za prve 2 servisne prehliadky (1.6 4x4) su ceny lepsie u "S", ale po zakupeni balika Fiat "Komfort servis", su ceny ~ rovnake.
Pre "F" zase hovori moznost dokupit si predlzenu zaruku az na 5r., co "S" asi nema, aspon o tom neviem.
Prislusenstvo?
Jednoznacne Suzuki a preto bez mucenia priznam, ze vsetko aj tam nakupujem.
A ze ma to znak "S", na ten sa mozem z vysoka ....
Hlavna je cena a ta jednoducho nepusti.

Tak a to je asi vsetko.

Suuzuukii
03-06-2009, 19:54
Čiže záverom, jediné dobre auto od Fiatu, je Suzuki SX4 :hurra:

stanleyhp
03-06-2009, 20:06
Čiže záverom, jediné dobre auto od Fiatu, je Suzuki SX4 :hurra:
Suuzuukii, pekne si to povedal :thumbright::thumbright:

costelo
03-06-2009, 20:50
Ešte jedna maličkosť to isté auto od Suzuki je od 29.5 u Juhása za 13810€ a to už je celkom prijatelné. Do Suzuki.

nadineh
03-06-2009, 21:04
MarekM, dobre si to napisal, este doplnim, ze dohoda medzi Suzuki a Fiatom bola taka, ze Suzuki pride prva na vychodny trh s benzinovymi motormi a az potom pride Fiat s dieselovymi. Kedze zaujem o Fiat na zapade bol velky, Fiat prisiel do vychodnej casti Europy neskor, a to uz tu bol trh zaplaveny SX4. Takze takto chlapci... Ale dolezity je fakt, ze kazda znacka ma svojich priaznivcov, ktoru na nu nedaju dopustit...

Suuzuukii
03-06-2009, 21:19
... dohoda medzi Suzuki a Fiatom bola taka, ze Suzuki pride prva na vychodny trh s benzinovymi motormi a az potom pride Fiat s dieselovymi. Kedze zaujem o Fiat na zapade bol velky, Fiat prisiel do vychodnej casti Europy neskor...
Môžem sa spýtať odkiaľ máš takéto info?

Lebo pokiaľ ja viem, tak na začiatku roka bola výroba Sedici v Ostrihome úplne zastavená a robili sa len SX4. Dôvod? Nezáujem na trhoch o toto auto. Do vtedy sa vyrábalo v pomere 70:30 v prospech SX4. Takže neviem ako to bude, resp. bolo s tým záujmom :)
Neviem či už znova výrobu Sedici rozbehli, možno už medzitým hej.

PS: Skúsim vygoogliť koľko Sedici bolo predaných napr. v Nemecku :)

nadineh
04-06-2009, 00:29
Najdi si na googli ako to vlastne bolo od samotneho predstavenia Sedici na OH v Turine, a aj rozhovory so sefom Fiatu su zaujimave. Inak pre zaujimavost, my sme toto auticko chceli kupit, ked sme na dialnici videli cele kamiony tychto vozidiel, ale zial na nasom trhu v tej dobe nebolo /rok 2007/, mozny bol iba individualny dovoz, vsetko islo na zapadny trh - potvrdil to predajca Fiatu. Uz som aj kdesi napisala, ze staci prekrocit hranice do Rakuska a v podhorskych rakuskych dedinach najdes iba Sedici.
Teraz mam skor pocit, akoby stali odporcovia Fiatu nevedeli prekusnut fakt, ze SX4 je vlastne Sedici a Sedici je SX4...su to proste naozaj dvojcata. A nakoniec, nie je to jedno?

Suuzuukii
04-06-2009, 08:00
No, marketingové reči šéfa Fiatu treba brať s veľkou rezervou... btw. ktorého z nich, lebo od roku 2001 sa vystriedali minimálne traja :rolleyes:
Rovnako bol Fiat ako značka od roku 2001 až do roku 2006 hlboko v červených číslach. Ale to je vedľajšie.

Podstatné je že sa mi podarilo niečo nájsť ohľadom predajov - Predaj v Európe za roky 2007 a 2008 (http://news.auto.cz/statistiky/astra-focus-golf-prodej-v-evrope-rok-2008-trio-loni-nikdo-nizsi-stredni-tride-neohrozil.html) a čísla hovoria jasne:

Rok 2007: počet predaných SX4 - 49454 ks, Sedici - 31828 ks,
Rok 2008: počet predaných SX4 - 53292 ks, Sedici - 24334 ks.

Takže neviem kam zmizla tá závratná orientácia Fiatu na západné trhy, keďže toto je predaj v celej Európe.

Plus nehovorím o tom, že Fiat upustil o zámeru predávať Sedici napr. v Indii (čo je snáď v počte predaných vozidiel aj väčší trh ako Európa), pretože predajné čísla vychádzali pre neho katastrofálne - viac v tomto článku (http://www.team-bhp.com/forum/indian-car-scene/43180-sx4-success-means-no-sedici-fiat-india.html).

Tak alebo onak, ja sa len pousmievam nad tým, ako sa Fiat snaží domestikovať si auto, ktoré dizajnoval Giorgetto Giugiaro, resp. firma Ital Design, čo nie je Fiat :)

Okrem motoru 1,9 JTD (DDiS) tam od Fiatu neviem či vôbec niečo je. Ak sa mýlim, budem rád ak mi niekto vyvráti moje tvrdenie.

A toľko zmieňovaná technika pohonu 4x4 je absolútne čisto Suzuki, odskúšaná, kvalitná a spoľahlivá (Fiat myslím ani vlastnú 4-kolku v živote ešte nevyrobil).

To, že sú to dvojíčky je pravda, a nejde o nič dôležité v tejto debate, ale keď sa už bavíme, tak je fajn sa baviť na základe reálnych faktov a tie hovoria celkom jasne, že SX4 aj Sedici je Suzuki :)

dee
04-06-2009, 08:19
Cisla hovoria za vsetko:hurra:

lee
04-06-2009, 10:58
Podľa moje informácie po začatí výroby SX4 a Sedici sa Fiat mal predávať v Taliansku ale SX4 nie a u nás a v CZ sa zasa nemalo predávať Sedici ale iba SX4. Je to nepodložené ale informácia je od autorizovaného predajcu SUZUKI na Slovensku.
veľmi jednoducho povedané SEDICI je prezlečené SX4 čiže iný znak a nárazníky ale so všetkým od SUZUKI.
A design naozaj navrhoval ITAL DESIGN.

nadineh
04-06-2009, 11:12
A co Fiat Panda 4x4? Vyšla z továrenských brán uz v roku 1981, mechanické časti pohonu všetkých kolies boli vyvinuté v rakúskom Steyr-Puch a motor pochádzal z Autobianchi A112. Velky boom bol v celej Europe a aj u nas po uvedeni novej verzie na trh pred par rokmi, ked Panda ziskala titul Auto roku 2004, myslim, ze nieco podobne zaziva teraz aj SX4. A nakoniec: nie je dolezite, ze su Sedici aj SX4 obe dobre auticka, ktore urcite svojim majitelom robia radost?

Suuzuukii
04-06-2009, 11:19
A co Fiat Panda 4x4? Vyšla z továrenských brán uz v roku 1981, mechanické časti pohonu všetkých kolies boli vyvinuté v rakúskom Steyr-Puch a motor pochádzal z Autobianchi A112.
No však vravím, že vlastné nič nemali. Zas len prebratá technika :wtdo: Steyr (http://en.wikipedia.org/wiki/Steyr-Daimler-Puch) je predsa nejaký pojem v terénnej technike (http://www.staufferclassics.com/pinzgauer.html).

nadineh
04-06-2009, 14:49
Tu sa predsa nebavime len o technike 4x4, to nikto nepopiera, ze Suzuki je v tomto prebornik a legenda zaroven. Ale bavime sa vcelku o porovnani SX4 a Sedici a komplex auta predsa nerobi len samotna technika 4x4, ale i dizajn a motory, prevodovka atd. - ved bez nich sa nikto nikam nedostane. Fiat nemal peniaze na dalsi vyvoj Sedici a tak to cele posunuli Suzuki, s ktorou spolupracoval. Takze rodokmen bez talianskeho nadychu by urcite Suzuki nedostala.
Suzuki ako take nie je vo vsetkych pripadoch cistokrvne, ale s primesou roznych znaciek, s ktorymi spolupracuje, ci spolupracoval: Peugeot, Renault, Opel, Fiat a i Nissan. Z kazdeho si nieco po dohodach "pozical", ale taky je vyvoj, robia to skoro vsetky znacky a Suzuki nie je vynimkou. Dnes chce byt kazdy najlepsi, najpredavanejsi a Suzuki predsa tiez...