PDA

Zobraziť plnú verziu : Plnohodnotná rezerva v SX4

Maňo
18-10-2010, 14:00
Helou hombres!

Keďže sa chystám späť do klubu, tentokrát v SX4, tak ma zaujíma jedna vec. Máte niekto vo svojej klasickej SX4 2WD (nie sedan) plnohodnotnú rezervu? A ak hej, ako ste vyriešili jej umiestnenie? Vďaka za tipy.

costelo
18-10-2010, 20:28
Nie v mojej 4x4 na mieste dojazdovej rezervy mám plynovú nádrž! LPG. A možno by sa tam vošla aj plnohodnotná rezerva, lebo nádrž je asi 5 až 7 cm vyššia ako dojazdovka. Ale neskúšal som. Pod tým paprndeklom keďže nádrž je vyššia mám rôzne veci ako sprej na defekty, lekárničku, trojuholník atd. Kufor sa tým výrazne zmenší, ale zatiaľ som nemal problém sa spratať. Do Suzuki.

Maňo
18-10-2010, 22:51
Costelo uhádol si mi myšlienky. Lebo ak tam nepojde plnohodnotná rezerva, tak práve nádrž LPG. Akú tam máš ty? Objem, priemer, hrúbka? Lebo dumám práve nad tým, že by som dal z PVC vyrobiť podložku, ktorá by zároveň bola aj púzdrom na zdvihák a pod., len potom bude nutné na strane pri sedadlách rozrezať koberec. A to sa mi veľmi nechce. Toto máš nejako poriešené?

costelo
19-10-2010, 17:46
No tu je nejaká staršia fotka, mám nachystanú dosku z toho zeleného polystyrénu a do tej chcem vyrezať otvory a do tých otvorov podávam veci, čo sú tam momentálne nahádzané. Ale v podstate je to výška lekárničky, alebo trojuholníka na hranu. Zrovna hever je tam, kde aj, keď je tam koleso. Do Suzuki.

Maňo
19-10-2010, 18:04
A ako si vyriesil to, ze sa ti skratil koberec? Neodstava ti na konci pri piatych dverach? Polystyren som ako vhodny material vyradil po konzultacii s chemikom kvoli horlavosti. Prave preto som spominal to PVC.

costelo
20-10-2010, 19:08
Koberec som odopol z tých gombíkov čo sú vzadu za sedadlami a je tak ako by mal byť. Ja som chcel použiť polystyrén čo sa používa na zateplenie spodku budov do vlhkého prostredia spravidla je takej zelenkavej farby. Je oveľa pevnejší ako bežný a aj ten sa už vačšinou používa samozhášavý. To jedna vec a čo myslíš, že je ako vytlmenie na podlahe pod kobercom? Skús len dajme tomu vytiahnuť "štvrtý pedál" čiže opierku ľavej nohy. Ten plast má zúbky a je normálne napichnutý do polystyrénu a tak tam drží. Ja som to neriešil z dôvodu, že v tom aute je toľko vecí horľavejších, že ten kúsok samozhášavého polystyrénu je úplne bezvýznamný. No a mimo iného tam mám uložený aj hasiaci prístroj, tak tam horieť nemôže:lol:
Do Suzuki.

Maňo
20-10-2010, 19:56
Hej, s tymi materialmi mas pravdu, asi si to este teda premyslim, lebo naco zbytocne vyhodit vela penazi za tvarovanu PVC podlozku, ked sa da za par eurohalierov vyrezat z polystyrenu. Tie gombiky na koberci pri batozinovom priestore som si nevsimol, budem sa na to musiet pozriet lepsie. Vdaka za tip.

mimach
21-10-2010, 10:33
Na Tipe som nastriekal PUR penu medzi dva igelity, poukladal na to veci čo tam nosím a celkom dobre to tam padlo.

costelo
21-10-2010, 19:36
Aj tak sa dá...Do Suzuki.