PDA

Zobraziť plnú verziu : Grand Vitara alebo aké iné SUV a prečo?

melo
14-10-2010, 13:39
Ked ste uvazovali nad kupou SUV, ktore auta este spadali do vasho vyberu a preco? Pripadne preco ste si ich nakoniec nevybrali?

mba_sk
14-10-2010, 14:34
Subaru Forester 2.0 a Honda CR-V.
Vyhrala Grand Vitara: dokazali ju dodat v priebehu tyzdna, na Forester bola dodacia lehota 2-3 mesiace. Rozdiel v cene najskor nebol takmer ziadny, ale vo finale to boli radovo tisice EUR. Robustnejsie prvky pasivnej ochrany v pripade GV.

Navyse laxny pristup v Subaru sa nedal porovnat so Suzuki predajcami. Mozno sa stacilo obratit na nejakeho predajcu v Cechach, ale nemal som cas to riesit.

Ak subjektivne porovnavam GV a Forester, tak Forester sucasnej generacie mi pride ovela viac europskejsie. GV je "praktickejsia", jednoduchsia ale zase robustnejsia.
V prospech Subaru hovorila tovarenska zastavba LPG.

CR-V som uz poznal a toto som bral skor ako poslednu moznost, ktoru by som zvolil len v pripade vyrazne priaznivej ceny. Je sice z tychto vozov napriestrannejsie, ale nemal som s nim (naftovy motor 140k) dobre skusenosti. Pri pomysleni na servis Honda o to viac...

Suuzuukii
14-10-2010, 14:53
Ešte možno Land Cruiser by bol na zváženie.

mba_sk
14-10-2010, 15:14
TLC je uplne ina kategoria - velkostou, vybavou, motoricky, jazdnymi vlastnostami a aj cenou...;)

durell
19-10-2010, 12:12
Ja som potreboval auto dosť dobré na ceste a schopné aj v teréne, ťahať vozík do lesa a odviezť rodinu na dovolenku, ísť za zákazníkmi .....
jednoducho v cenovej kategorii boli len dve Forester a Vitara.
Prečo Vitara - redukcia, uzavierka MND, permanentná 4x4!!! integrovaný nosný rám o ktorý sa montuje ťažné. spotreba je tiež prijateľná, vyčistiť interier je dosť jednoduché a rýchle,

Vitara má aj vizáž terénneho auta. Slušný komfort na ceste. 600 kg vozík do kopca po lesnej ceste je hračka.

Ostatné vozy SUV som neuvažoval lebo sú to len medzinápravové spojky. Aj tá chvíľa medzi prešmykom a záberom často znamená, že TUDY CESTA NEVEDE.
Forester má pohon plne automatický vo Vitare rozhodujem JA.

melo
08-02-2011, 14:38
obhajoba SUV

Novodobi hrdinovia motoristickych casopisov zosielaju mor na vsetko, co ma v nazve SUV. Vravia, ze je to nepochopitelna automobilova kategoria zalozena iba na modnej vlne. Ze do terenu je to naprd, na asfaltke to plava, zerie to aj travu okolo cesty, nikam sa to nezmesti, 4x4 je dobre max na sneh a este aj tam bezne chodia predokolky, vnutorny priestor je horsi ako v mpv, kufor ma aj kombik vacsi, s bezpecnostou je to tiez otazne pri dvoch tonach a pevnej prekazke, jazdenie s nim neposkytuje ziadne vzrusenie a vlastne je to len meradlo zakomplexovanosti jeho majitela. Kedze moje dalsie auto bude SUV, citim sa byt podobnymi invektivami dotknuty. Preto pisem par dovodov, preco som sa rozhodol pri premiestnovani svojho zadku pouzit Grand Vitaru.

Ano, nebudem behat po motokrosovej trati, ale nechcem sa pri parkovani starat o obrubniky, alebo ci nechytim pri schadzani z chodnika podvozok. Zvazovat, kde pri lyzovacke zaparkujem, bat sa kazdeho zjazdu z cesty a zbytocne nadavat, pri tom obrovskom mnozstve vymolov, na chudakov cestarov, strachujuc sa o svoju jemnu geometriu. Kto jazdi po BA urcite neraz zatuzil po niecom viac off, niekedy aj po tanku. Nechcem zazivat pri nastupovani a vystupovani utrpenie typu bmw 3. Som starsi a ovela viac ako rezanie zakrut ocenim ine vlastnosti. Vnutorny priestor mi postacuje a voci mpv autam sa necitim vyznamne ukrateny. Kufor je pre mna dostatocny a vo vacsine pripadov nemaju kombiky ovela viac (priblizne plus 100l). Naopak nad platom mam vacsi priestor a kufor sa tak stava vyuzitelnejsim. Cena GV a prevadzkove naklady su pod urovnou premiovych osobakov. Spotreba s 2,4 benzinom sa da ustrazit pod 10 a za 9 jazdi napriklad aj moj sused na focuse kombi 1,8i. Jazdne vlastnosti su pri normalnom (rozumej ziadne zavodenie) jazdeni takmer totozne s beznymi autami. Napriklad ja osobne som skoro pustil bobek pri prejazde zakrutou kamaratkinym chevroletom aveo, kdezto pri GV to bolo o pocite sucha a cistoty. Vonkajsie rozmery, teda vlastne hlavne ten najzaujimavejsi pre parkovanie - dlzka, su tiez na urovni vacsiny kombikov a sedanov. Vacsina nehod su tukance dvoch aut a pri nich ma to vacsie vzdy vyhodu. Vdaka vysokemu posedu mam prehlad, ktory tiez nie je na zahodenie. Navyse je vysoko navykovy a po presadnuti do nejakej placky mam az klaustrofobicke pocity. Mnou vybrane auto sa skoro nekradne.

Kedze nemozem mat z kazdej automobilovej kategorii po jednom aute, je pre mna SUV Suzuki Grand Vitara takmer idealne auto (samozrejme plus motorka) :)
A co pre Vas?

nadineh
08-02-2011, 17:02
Suhlasim so vsetkym, co si napisal i ked ja GV nepriradujem k SUV. Pre to auto je to urazka :). Moj dovod kupy bola aj chalupa s dost nepristupnym terenom, neustale vozenie dost tazkych nakladov v kufri - ocenujem rychle skladanie sedaciek - totiz maloktore auto v tejto kategorii odnesie tolko, co GV - neviem, ci si to niekto vsimol... Proste elegantny "pracant" s dobrou spotrebou, ktory zvladne vsetko, co potrebujem a heslom: Tam kde ini koncia, my iba zaciname...:thumbright:

godo
08-02-2011, 18:08
K tomu kradnutiu...minulý týždeň mi ukradli spred domu 2005 octaviu 1,6benzin s 200tis.km, nová GV ich absolútne nezaujímala, mal som naplánovanú motorku už dlhší čas, teraz musím kúpiť druhé auto, nieže by som ho nutne potreboval, ale bývame trošku mimo a polovička sa chystá byť tehotná takže to bude nevyhnutné, mám vyhliadnutého jazdeného swifta 1.3DDiS 60kW...

koleso
08-02-2011, 19:56
obhajoba SUV

Kedze nemozem mat z kazdej automobilovej kategorii po jednom aute, je pre mna SUV Suzuki Grand Vitara takmer idealne auto (samozrejme plus motorka) :)
A co pre Vas?

Tiež nemožem mať viac áut, tak je pre mňa Vitara vydarený kompromis v medzi terénom a asfaltkou.

mba_sk
09-02-2011, 09:10
...a kde konci GV, pomoze len traktor ;)

Robustne, prakticke auto, dobry pomer cena/hodnota, spokojnost zatial aj so servisom.

durell
09-02-2011, 22:43
Dúfam že Pán novinár, raz skončí v zasneženej priekope pri ceste v oranžovej veste aj zo svojim autom (bez ujmy na zdraví). Potom pochopí, že na čo sú také autá, ktoré ho z tej priekopy vytiahnu a môže doviezť do servisu svoj van alebo kombík.
Človek ktorý to napíše, asi z mesta nevytiahne päty a najväčšia hrba snehu, ktorú videl bol nezdarený snehuliak a celú zimu prechodí v teniskách. A najväčší kopec robí krtko a jeho chivava.
Bol to trotl - škoda slov

"keď nieje po ruke traktor pomôže druhá VITARA" a dosť dlhé lano (môže byť aj naviják):hurra:

Maňo
12-02-2011, 12:45
V com je GV tak vyrazne lepsia ako Duster, ze stoji raz tolko?

Suuzuukii
12-02-2011, 13:41
Maňo, v čom je Maybach výrazne lepší ako Superbečko? :mrgreen:

Maňo
12-02-2011, 14:41
Suzuki ved hej, ale debata je ze GV alebo ine SUV, tak reku ze co ma za tu cenu GV navrch. Zaroven ale pokorne priznavam, ze keby mala dlha GV rezervu v kufri, tak je to pre mna idealne auticko. Samozrejme benzin ;)

nadineh
12-02-2011, 22:55
Suzuki ved hej, ale debata je ze GV alebo ine SUV, tak reku ze co ma za tu cenu GV navrch. Zaroven ale pokorne priznavam, ze keby mala dlha GV rezervu v kufri, tak je to pre mna idealne auticko. Samozrejme benzin ;)

V prvom rade GV nie je ciste SUV. Ziadne bezne SUV, teda ani Duster, nema napr. redukcnu prevodovku, nie su stale stvorkolky, a neviem to presne technicky napisat, ale nemaju rebrinovy ram v podvozku... GV vsak uz moze byt aj tvoj ideal - z novych modelov zmizla rezerva zo zadnych dveri a nahradila ju vybava na opravu defektu - sprej. Tento model je zatial predavany iba v dieselovej verzii.

durell
14-02-2011, 17:18
Duster - Brrrr. No dobre za tie prachy budiš. Na tom aute šetrili aj tam kde nemali.
Ak chce niekto štvorkolku za minimálne prachy a jediná podmienka je štvorkolka tak potom hej lebo to auto je nedorobené. Typický produkt Francúzskeho priemyslu. (Francku drž komín ja jdu pro peníze)

Vitara - je 100x hodnejšia - odolnejšia - design ani nevravím. A tá medzinápravová spojka - to je tak na príležitostné použitie hlavne v teréne. Zapni 500 kg vozík a prejdi 10 km po lesných cestách a rob to 2x do týždňa a uvidíš v čom je lepšia.

Ľudia veď to je rumun. To je proti logike porovnávať tieto autá.

mba_sk
14-02-2011, 22:33
Este v roku 2007 stala GV, myslim ze 2l, vyse 1mil. SKK.
A to mam pocit, ze nemala automaticku klimatiku a par dalsich detailov.
Netvrdim, ze dnes je to lacne auto, ale porovnavat v kontexte ceny Daciu Duster s GV je trochu nepatricne.
Jedine porovnatelne (velkostou, vlastnostami, vybavou) auto je podla mojho nazoru Forester s manualom a redukciou.
Potom su bud vozy daleko vzadu (vsetky dnesne navonane kvazi 4WD) alebo daleko vpredu (TLC, Pajero, Patrol).

profiter
15-02-2011, 15:09
Typický produkt Francúzskeho priemyslu. (Francku drž komín ja jdu pro peníze)

nemas v tej GV nahodou francuzsky motor? ... podobne ako Duster

durell
16-02-2011, 11:36
Žial bohu mám - radšej by som tam mal produkt od japonských súdruhov, ale čo už :rolleyes:
To čo je vo Vitare je jednoduchší 8 ventil a u mňa jednoduchosť predstavuje potencialnu spoľahlivosť.
F9Q ako základ sa montuje do možno 20 modelov rôznych značiek a u každej značky má iné príslušenstvo (kombináciu) (snímače, turbo, vstreky....)

SUZUKI si asi tiež diktovalo čo sa tam má použiť :hurra:

I keď tragédia pod kapotou vyzerá inak ako to čo máme vo Vitarach.

Ale motory nie sú najslabším článkom francúzských aut - elektrika a hlavne poddimenzovaná strojarina.

V užívani máme 2 renaulty 460 000 km a 260 000 km - len s motormi neboli problémy, keď tak nejaký snímač.

melo
11-03-2011, 20:41
Ked sa tu uz tak preberaju aj ine znacky, co hovorite na posledneho Forestra? Vyzera to byt podareny kus auta. Ale co som cital na ceskom nete, vraj sa dost zvrhla kvalita. Ale ten novy (2011) dvojlitrovy benzin vraj vyzera nadejne. Spotreba podla vyrobcu 7,5!

ranger
18-03-2011, 19:48
SUV dosť široký pojem, ale určite k GV by som neprirovnával Hondu CRV, KIA Sportage, Toyotu RAV 4 a pod. tzv. štvorkolky, hlavne pre absenciu uzavierky, redukcie, dobré tak na šmyklavšie cesty, vyšší posed a pod. ale určite nie do terénu. Aj cena je na uvahu.

durell
19-03-2011, 20:48
jediným cenovo a výbavou do terénu porovnateľným modelom bol Mitsubishi Pajero Pinin so systémom pohonu Super select 4. Žial bohu už dosť dlho sa nevyrába. Forestre s redukciou sa približovali k Vitare. Ale od kedy Subaru nahradilo zadný samosvorný dif klasickým už ani to nieje ono do terénu.

green-ignis
12-12-2012, 10:22
Ked ste uvazovali nad kupou SUV, ktore auta este spadali do vasho vyberu a preco? Pripadne preco ste si ich nakoniec nevybrali?

Zvazujeme kupu SUV z dovodu, kvoli jednak moznosti dostat sa na ryby, hriby, do lesa a podobne autom aj dalej ako po koniec asfaltovej cesty, ako aj pre pohodlnejsie nastupovanie, vyssi posed a rovnako s automatickou prevodovkou.
Spravil som si prehlad (asi vsetkeho a snad plus minus nejake euro dobre) co je na trhu v dostupnej cenovej hladine do 30 tisic v konfiguracii 4x4, automaticka prevodovka, samozrejme klimatizacia. Co sa tyka benzin, alebo diesel, skor asi benzin, nenajazdime viac ako 15000km rocne a viac ako polovicu v meste, ale nehovorim ani dieslu nie. Vyslo mi:

Kia Sportage od 23.400,
Hyundai ix35 od 24.300,
Honda CR-V 2,0 od 25.300,
Skoda Yeti od 25.500,
Suzuki Grand Vitara 26.400,
Toyota RAV4 od 26.500,
Subaru XV od 27.490,
Mazda CX-5 od 28.400.

Suuzuukii ma nahovara na Grand Vitaru. Zaujimali by ma vase nazory, volba a dovody.

Suuzuukii
12-12-2012, 10:34
Môj názor je jasný:

Kia/Hyundai NIE. Nech hovorí kto chce čo chce, podľa mňa tieto autá sú stále (diplomaticky povedané) ten horší priemer.
Subaru a Mazda je prestrelená cena, pekná leštenka, ale za tie prachy na viac (oproti Grandke) nedostaneš nič "použiteľné navyše".
Ostala mi Grandka, Yeti a RAV4. Yeti je možno celkom ok, ale keď naskladáš výbavu rovnakú ako má Grandka, tak Yeti vyjde o dosť drahšie ako Grandka. Pri RAV4 asi podobne, aj keď som ju nekonfiguroval, ale isto vyjde rovnaká výbava drahšie.

Na záver prečo Grandku okrem vyššie uvedeného?

Rokmi overená spoľahlivosť a životnosť, v teréne jednoznačne najlepšia z menovaných konkurentov, napriek tomu na asfalte netrpíš nepohodlím. V tej cene je všetko od xenónov až po neviem čo. Nenáročná na servisovanie. Mne to vychádza z ktorejkoľvek strany ako najlepšia kúpa.

mba_sk
12-12-2012, 12:35
Suhlasim so Suuzuukii - ak chces auto, ktore realne nieco vydrzi, nema drahy servis tak jedine GV.
Mam najazdenych takmer 100tis., ale vymienal som len olej a filtre.

K Honda CR-V: zo spomenutych odvezie suverenne najviac, vnutorne je napriestrannejsia/najpohodlnejsia.

V konecnom dosledku zalezi na Tvojich osobnych preferenciach :) - nema zmysel si nahovarat, ze GV je vo vsetkom uplne best.

Shrek
12-12-2012, 12:43
Green-ignis, presne túto otázku som riešil posledný rok, akurát som mal vo výbere ešte Subaru Forrester. Výsledkom môjho veľmi detailného výberu je, že od septembra som majiteľom Grand Vitary 2.4. Nepoviem ti teraz z hlavy všetky argumenty, je ich toľko, že si ich nepospomínam. A keby aj áno, je tu nejaké to obmedzenie na jeden príspevok... :D

Tak teda tie hlavné, prečo GV:

spoľahlivosť a bezkazovosť
špičkový motor 2.4 s výbornou spotrebou, dostatočným výkonom, pružnosťou a kultúrou chodu
nezáujem zlodejov, nekradne sa
pohodlie a komfort posádky
bezkonkurenčná výbava za danú cenu (keď dovybavíš konkurenciu na úroveň GV, cena bude úplne inde)
stály pohon 4x4, desaťročiami overený
nekompromisné jazdné vlastnosti v teréne a súčasne vynikajúce na ceste
veľký vnútorný priestor pričom zvonku auto nie je veľké
nebudú ti ho závidieť - nemá imidž drahého luxusného auta
Suzuki ako značka mi je veľmi sympatická: na nič sa nehrá, tvári sa ako low-cost, ale pritom ponúka kvalitu na úrovni high-end

Stačí tak? :) Ak máš nejaké konkrétne otázky, pýtaj sa.

Beaumont
12-12-2012, 12:51
Yetiho v současné motorizaci jako teréňáka klidně vyřaď, zůstane RAV a Vitara a s koupí té Vitary si raději pospěš, než z ní bude PseudoVitara. A pokud chceš opravdový teréňák, tak jedině můj oblíbený LR Defender, ale ten stojí v základu lehce přes 30 000.

Shrek
12-12-2012, 12:54
Yettiho by som nevyradoval zo zoznamu, v terene je lepsi ako sa na prvy pohlad zda:

TEST: Škode Yeti pasuje do terénu benzínové turbo (http://tv.sme.sk/v/25289/test-skode-yeti-pasuje-do-terenu-benzinove-turbo.html)

Suuzuukii
12-12-2012, 13:04
K Honda CR-V: zo spomenutych odvezie suverenne najviac, vnutorne je napriestrannejsia/najpohodlnejsia.

Vidíš, na Hondu som pozabudol :oops:

Áno, CR-V je veľmi dobré auto, akurát zameranie terén/cesta je by som povedal v opačnom pomere ako u Grandky, ale Honda je viac ako dobrá.

Otázka len je potom cena, lebo keď pozerám, tak CR-V 2,0 benzin s výbavou +/- ako má GV 2,4 vychádza o cca 1-4 tisíc viac, podľa toho čo vo výbave má a nedá sa to presne poskladať na rovnako, keďže Honda ma viac úrovní výbav (http://www.honda.sk/sk/download/cenniky/cr-v_cennik_sk_13.pdf). Ide o to čo oželieš a čo nie, Honda má rôzne moderné elektronické vychytávky navyše, ale zas menší výkon, ale aj menšiu spotrebu, modernejšiu prevodovku... je to na zvažovanie, ale ja by som išiel do GV.

Beaumont
12-12-2012, 13:05
Yettiho by som nevyradoval zo zoznamu, v terene je lepsi ako sa na prvy pohlad zda:

TEST: Škode Yeti pasuje do terénu benzínové turbo (http://tv.sme.sk/v/25289/test-skode-yeti-pasuje-do-terenu-benzinove-turbo.html)

Je to věc názoru, ale na terénní automobil s přeplňovanou benzínovou dvanáctistovkou bych ani neplivnul. Bez ohledu jaké má terénní vlastnosti jako celek. S teréňákem se nejezdí jenom do terénu, ale také tahá přívěs, nebo loď.
Prostě dvanáctistovka je ostuda modelu.

Shrek
12-12-2012, 14:27
Je to věc názoru, ale na terénní automobil s přeplňovanou benzínovou dvanáctistovkou bych ani neplivnul. Bez ohledu jaké má terénní vlastnosti jako celek. S teréňákem se nejezdí jenom do terénu, ale také tahá přívěs, nebo loď.
Prostě dvanáctistovka je ostuda modelu.
Plny suhlas. Ale oni Testovali 1.8 Turbo a to je uz o niecom inom, na bezne jazdenie plne postacuje. Tahat lod uz nie, ale na to nema ani vahu.

Beaumont
12-12-2012, 14:49
Plny suhlas. Ale oni Testovali 1.8 Turbo a to je uz o niecom inom, na bezne jazdenie plne postacuje. Tahat lod uz nie, ale na to nema ani vahu.

Výkonově je ta 1.8 sice o něčem jiném, ale jinak je to stejná mrdka jako všechna TSI. Své by o tom mohla vyprávět česká policie se svými služebními Oktávkami.

durell
12-12-2012, 15:06
Toooo je teren a jazda - to u nás jazdia na Š 120. Hento zvládne bars aké auto s akýmkolvek pohonom 4x4.

No keď padne 30 cm snehu vtedy sa ukáže prednosť Vitary a redukcie.

melo
12-12-2012, 16:10
to green-ignis:
ahoj
uz som tu nieco ku tomu pisal v teme TU (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2127&p=25037#post25037).

ale zopakujem aj tu:
Ja povazujem za jedineho relevantneho konkurenta pre Grand Vitaru sucasnu generaciu Subaru Forester.

Stal som pred volbou, ktore si vybrat (zvitazil fester) a preto som pojazdil obe. GV je mierne lacnejsia. GV je lepsia do terenu, ale oproti SF ma menej komfortny podvozok na asfalt, ale aj polne cesty. Ak porovnavam benzinove motory, tak GV ma logicky silnejsi motor, ale samozrejme horsiu spotrebu (moje spotreby su 10 vs 8,5). Pri diesloch nema zmysel porovnavat. Tam vitazi pri GV len cena, zvysok je radovo horsi. Dizajnovo sa mi viac paci GV s rezervou, ale SF zasa ocenite pri otvarani kufra (neprsi do kufra a nemusite obchadzat dvere) a ludia nezvyknuti na pocit sedenia ''nad'' autom aj poziciu blizsiu k beznym autam. Vybava je pri GV tiez horsia. Tu je to asi nevhodne pisat, ale aj z pohladu cvengu znacky je na tom subaru lepsie. Na dialniciach je viac pocut motor forestra, pretoze toci s manualom hrozne otacky, ale ak nepotrebujete redukciu, da sa to riesit automatom (moj pripad), ktory toci len 3000otacok pri 130km/h. Servis je lacnejsi na GV. Vnutorny priestor a vyuzitenost kufra je zasa v prospech SF.

Ak sa rozhodujete medzi tymito dvoma autami a mate otazku, na ktoru by som vam mohol odpovedat, kludne sa ozvite.

melo
12-12-2012, 16:31
este ku teme:
Zhrnul by som to asi tak, ze ak je vyssi podiel tazsieho terenu (nie len polna cesta) ber GV. Ak je teren trosku menej casty, spokojnejsi budes s Foresterom. Ku tej spotrebe mi este napadlo, ze chces automat. Tam ti GV popapa urcite cez 11 aj ked sa na hlavu postavis. Mojich 8,5 (nie je v tom este zima) s festerom je na automate. Najmenej som na nom isiel za 7 (eko rally) a najvac za 9,5. Nie som ziadny slimak, ale motorka ma naucila predvidat a tak jazdim plynulo. Dolezite upozornenie, Forester v automate nie je mechanicka stvorkolka ako v pripade manualu (pri GV je to stale rovnako), ale subaru ma vsetky typy 4x4, aj tie elektronicke, zmaknute vyborne. Prave nastupuje nova generacia Forestera, takze ten sucasny sa da (alebo bude dat) kupit s velkymi zlavami. A posledna, mozno menej podtstana vec, dizajnovo sa mi daleko viac pacila GV ako Forester. Preto viedla dlho GV. Pri subaru je jednoducho pravda, ze tam ta dostane jazda. Dizajn len tazko. Interier je rovnako smiesny v oboch. Je to skor uzitkac ako imidzovka. Ale aspon nevzbudzuje zavist a nekole oci.

Suuzuukii
12-12-2012, 20:06
Tu je to asi nevhodne pisat, ale aj z pohladu cvengu znacky je na tom subaru lepsie.

Prečo nevhodné? :?: :scratch:

Ale nech pozerám ako pozerám, tak Forester Automat pod 30 litrov nevidím, však to atakuje hranicu 35 tisíc. Či zle pozerám?

melo
12-12-2012, 21:56
to suuzuukii:
ano, zle pozeras. v cenniku z oktobra je to pod 30 (34490+527-5748=29269) uz bez zjednavania a to tam este nie su zahrnute mnou ocakavane dopredajove zlavy (v CZ je to uz teraz -20%), kedze predaj novej generacie sa blizi. (inak uz tento sucasny cennikovy rozdiel usetri na benzine, aj pri tak malom najazde, uz za nejake 4 roky).
ak by som mal lepsie moznosti na parkovanie a bol ochotny okrem motorky zivit dve auta, tak by som si kupil nejaky osobacik a vitarku. pri poziadavke jedneho auta je ale forester, podla mna, idealny kompromis.

Suuzuukii
12-12-2012, 22:06
to suuzuukii:
ano, zle pozeras. v cenniku z oktobra je to pod 30 (34490+527-5748=29269) ....

Aaa, pravdu máš :thumbright:

Shrek
13-12-2012, 08:13
Toooo je teren a jazda - to u nás jazdia na Š 120. Hento zvládne bars aké auto s akýmkolvek pohonom 4x4.
Odporucam pozriet zaver videa ;) Mazda CX-5 s dieselom poteší v zákrutách (http://auto.sme.sk/c/6577765/mazda-cx-5-s-dieselom-potesi-v-zakrutach.html)

Shrek
13-12-2012, 08:15
Ja povazujem za jedineho relevantneho konkurenta pre Grand Vitaru sucasnu generaciu Subaru Forester.
Plny suhlas. Tiez som sa vo finale rozhodoval medzi tymito dvoma.

Beaumont
13-12-2012, 12:13
....Subaru Forester.

K tomuto skvělému expozé já osobně můžu poznamenat jen jedno a je to můj osobní názor. Z Japanska za jediné skvělé auto vedle Suzuki považuji Subaru Forester. Už proto, že jsem ho měl po zralé úvaze skoro doma.

mba_sk
13-12-2012, 14:10
Tiez som sa rozhodoval medzi Subaru Forester 2.0 a GV 2.4.
Subaru malo termin dodania cca 2 mesiace, GV som mal za tyzden, plus Suzuki bolo cenovou ustretovejsie...;)

deividmanBB
22-12-2012, 10:23
vo vitare je vlastne aky diesel tiez od psa alebo fiatu ???????

fotograf
22-12-2012, 12:17
vo vitare je vlastne aky diesel tiez od psa alebo fiatu ???????

V nových GV je dízel od Renaultu - 1,9 l DDiS.
V starých GV bol dízel od PSA alebo od FIATu - 2,0 l TDi.

fotograf
22-12-2012, 12:20
Ešte dovetok:

Stará GV sa určitý čas ešte vyrábala v Španielsku ako "Santana" a mala fiaťácke dízle.

janogv
22-12-2012, 22:47
Green-ignis, presne túto otázku som riešil posledný rok, akurát som mal vo výbere ešte Subaru Forrester. Výsledkom môjho veľmi detailného výberu je, že od septembra som majiteľom Grand Vitary 2.4. Nepoviem ti teraz z hlavy všetky argumenty, je ich toľko, že si ich nepospomínam. A keby aj áno, je tu nejaké to obmedzenie na jeden príspevok... :D

Tak teda tie hlavné, prečo GV:

spoľahlivosť a bezkazovosť
špičkový motor 2.4 s výbornou spotrebou, dostatočným výkonom, pružnosťou a kultúrou chodu
nezáujem zlodejov, nekradne sa
pohodlie a komfort posádky
bezkonkurenčná výbava za danú cenu (keď dovybavíš konkurenciu na úroveň GV, cena bude úplne inde)
stály pohon 4x4, desaťročiami overený
nekompromisné jazdné vlastnosti v teréne a súčasne vynikajúce na ceste
veľký vnútorný priestor pričom zvonku auto nie je veľké
nebudú ti ho závidieť - nemá imidž drahého luxusného auta
Suzuki ako značka mi je veľmi sympatická: na nič sa nehrá, tvári sa ako low-cost, ale pritom ponúka kvalitu na úrovni high-end

Stačí tak? :) Ak máš nejaké konkrétne otázky, pýtaj sa.

Plný súhlas, pridám ešte výhodnejšiu cenu (suzuki poskytla zľavu 6 % z ceny pre ZŤP - S osobu).
Chýba 6. prevodový stupeň, keď už jazdím po diaľnici. Zato v teréne je super a plne naložený vozík nie je skutočne ani poznať aj pri jazde do strmého kopca GV 2,4 , 26 000km

green-ignis
07-03-2013, 07:23
Po zvazeni vsetkych pre a proti, ceny, servisnych nakladov, vyuzitelnosti atd. som sa nakoniec rozhodol pre SX4 Urban Line 1,6 GS AAC s automatom.

vedek
07-03-2013, 09:31
green-ignis :arrow: Gratulujem ...a vitaj v klube automatistov :hurra:

Beaumont
07-03-2013, 10:00
Jak název tohoto tématu napovídá, tak při rozhodování typu "GV nebo jiné SUV", rozhoduje ještě jeden aspekt, který zdánlivě vypadá jako detail, ale mnoho potenciálních kupců možná ovlivní.
Totiž rezervní kolo připevněné na "zádech".
Vzhledem k reálné využitelnosti jej považuji za nadbytečné a překážející, mnoho lidí odrazující, pokud se tedy nejedná opravdu o expediční vozidlo. Proto také u mně kdysi zvítězil Hyundai Terracan před celoživotní tajnou láskou Landroverem Defenderem.
Možná by pánové v Suzuki mohli do budoucna zvážit, zda raději než GV v provedení 2WD, vyrábět GV v provedení bez zadní rezervy pro divochy co se ale do Afriky nechystají.

Suuzuukii
07-03-2013, 10:06
Možná by pánové v Suzuki mohli do budoucna zvážit, zda raději než GV v provedení 2WD, vyrábět GV v provedení bez zadní rezervy pro divochy co se ale do Afriky nechystají.
Už sa stalo. Od vlaňajška je na trhu variant bez batohu na zadných dverách a od tohto roku je rezerva na dverách len na požiadanie. Štandardne nie je už ani dojazdovka, ale len lepiaca sada. Otázka je, čo s GV bez rezervy keď cestou na chalupu prerazím na kameni gumu a lepiacu sadu si môžem v tom prípade natlačiť tak akurát do.... :wc:

Suuzuukii
07-03-2013, 10:14
...od tohto roku je rezerva na dverách len na požiadanie....

Aj keď ako teraz pozerám v katalógu píšu zas niečo iné.... Tak či onak, je na trhu GV s amputovanou rezervou zo zadku :)

Beaumont
07-03-2013, 10:22
Už sa stalo. Od vlaňajška je na trhu variant bez batohu na zadných dverách a od tohto roku je rezerva na dverách len na požiadanie. Štandardne nie je už ani dojazdovka, ale len lepiaca sada. Otázka je, čo s GV bez rezervy keď cestou na chalupu prerazím na kameni gumu a lepiacu sadu si môžem v tom prípade natlačiť tak akurát do.... :wc:

No výborně, to že zmizel batoh je dobré, až na to, že je to zase ve stylu od zdi ke zdi. Ten Terracan měl plnohodnotnou rezervu v kufru i když byla široká jako kráva. Dojezdovka u auta s pneumatikami jako sudy vypadá blbě a ta zalepovací sada je samozřejmě v mnoha případech na hovno, ale to platí u všech aut, nejenom těch s většími koly.
Statisticky je prý jeden defekt kola na 100 000 km, ale v tom případě já nezapadám do průměru, neboť za posledních cca 100 000 km jsem píchnul už 6x. Je tedy pravda, že pokaždé jsem dojel domů i s průpichem bez nutnosti měnit kolo na silnici.

Shrek
07-03-2013, 14:04
Slovenska specifikacia GV je jasna (u ceskej je to inak), len to presne oznacenie si nepamatam, je to nejako JLX-ES ci EL ci tak nejak:
:arrow: najvyssia vybava s kozou, stresnym oknom a menicom na 6 CD nema rezervne koleso a ECV je umiestnena na zadnych dverach pod chromovou listou a v kufri sa ukryva lepiaca sada
:arrow: o stupen nizsia vybava (to iste ako maximalna, len bez koze, stresneho okna a radia s menicom na 6 CD), ako aj zakladna vybava (bez tempomatu, xenonov, keyless entry atd.) ma vzadu rezervne koleso a ECV dolu v narazniku

Aj ked auto nie je expedicne, mat so sebou rezervu (hoci aj dojazdovu) je urcite lepsie ako lepiacu sadu, pretoze tieto cesty co su teraz, su neraz zradnejsie neocakavanymi ostrymi vytlkmi ako lesne cesty. Na GV ani na Swifte Sport (lepiaca sada) som nastastie este nesekol ani nepichol gumu, ale stalo sa mi to s rodinnou Corsou v odlahlej zahradkarskej oblasti. Gumu seklo zboku tak, ze sa uz nedala opravit. Tam by mi lepiaca sada nepomohla a neviem ako by sme sa vtedy odtial dostali nemat rezervu v kufri. Takze ja radsej s rezervou na chrbte. :)

durell
07-03-2013, 14:56
Tiež si neviem dosť dobre predstaviť ako pre mňa do hôr o dvoch v noci, na lúku kde mám aj ja problém, ide odťahovka kvôli prerazenej gume.

Rezerva je rezerva a jeden dobrý odťah je drahší ako nadspotreba kvôli vezenej rezerve.

fotograf
11-03-2013, 22:09
Rezerva (bez ochranného plastového krytu) na chrbte auta (na 5. dverách) má aj inú výhodu - pri cúvaní sa ňou môžem smelo oprieť o stenu alebo o inú zvislú prekážku bez hrozby poškodenia nárazníka karosérie. :cool:
Samozrejme - keď nemám osadené ťažné... :joke:

Beaumont
12-03-2013, 08:28
Rezerva (bez ochranného plastového krytu) na chrbte auta (na 5. dverách) má aj inú výhodu - pri cúvaní sa ňou môžem smelo oprieť o stenu alebo o inú zvislú prekážku bez hrozby poškodenia nárazníka karosérie. :cool:
Samozrejme - keď nemám osadené ťažné... :joke:

Horší to bude v případě toho ochranného plastového krytu, který je dražší než zadní nárazník.

Shrek
12-03-2013, 10:49
Horší to bude v případě toho ochranného plastového krytu, který je dražší než zadní nárazník.

:iagree: Som sa na ten kryt pytal v predajni, co by ma stal keby do mna niekto na parkovisku nacuval. Uz si nepamatam presne, ci to bolo 650 alebo 680€... :scratch: :confused: :eek: :cry: :banghead: :joke: :swear"

Shrek
12-03-2013, 12:27
Neviem kam sa segment SUV ubera, ale mam pocit ze su to cim dalej tym viac auta do mesta...
Prvá jazda: Nová Toyota RAV4 ťaží najmä z priestoru (http://auto.sme.sk/c/6729441/prva-jazda-nova-toyota-rav4-tazi-najma-z-priestoru.html)

Do novej RAV4 si rezervu nedokupite ani za zlatu tehlu, dokonca ani dojazdovu. Medzinapravova uzavierka funguje iba do 40 km/h. A kopec dalsich veci za cenu, z ktorej sa mi toci hlava... Len skoda ze do porovnania nedali aj Grand Vitaru - by im to porovnanie asi rozbila pomerom cena/vykon/vybava, lebo to co ponukne GV za 24.500 € k dnesnemu dnu, neponukne nikto iny na trhu.

Ano, sucasna GV je koncepcia stara 8 rokov, ano interier a palubovka nie su moderne, ano nema to moderne radio s velkym displejom, obrazkami a navigaciou, ano to vsetko viem. Ale stale je to kus dobreho a poriadneho auta co nieco vydrzi, co ma rezervu, teplomer chladiacej kvapaliny, medzinapravovu uzavierku co nic nevypina, redukcnu prevodovku, kopec vybavy ako napr. bezklucove odomykanie a startovanie, ktoru konkurencia ponuka az v spickovych verziach za uplne ine peniaze a ked sa mi vyskratuje stahovanie vodicovho okna nemusim sa obavat, ze mi to moze odpalit RJ motora.

Som naozaj velmi rad ze mam prave to co mam.

Suuzuukii
12-03-2013, 14:06
Neviem kam sa segment SUV ubera,...
Uberá sa smerom do obchodných centier.
Vodičov v bagandžiach, v montérkach a s motorovou pílou (prípadne guľovnicou) vystriedali slečny v 15cm opätkoch, minisukniach a kožúškoch v cene menšieho auta. Tie miesto:

mechanickej uzávierky,
redukčnej prevodovky,
navijáku,
.....

potrebujú:

blikajúci displej,
poriadny soundsystem,
veľké zrkadlo v clone,
ľahké zadné dvere (bez rezervy), aby ich vládali zatvoriť,
veľký batožinový priestor na nákupne tašky
....

A hlavne blbuvzdorné ovládanie, aby tie divno znejúce veci (ktorou pákou sa radia rýchlosti a ktorá je na redukčnú dietu... teda pardon prevodovku) nemuseli ani náhodou ovládať.

Takže sa to uberá presne tam, kam si to žiada trh. Bohužial. :cry:

P.S.: Dámy neberte to osobne.

fotograf
12-03-2013, 14:21
Hmm, asi máš pravdu... :-(
Škoda, že my všetci ostatní to musíme brať osobne. :?
Žeby trh nevidel aj ostatných zákazníkov? :shock:

Suuzuukii
12-03-2013, 14:27
Žeby trh nevidel aj ostatných zákazníkov? :shock:
Nechcem vyznieť nejak šovinisticky, alebo tak nejak podobne, ale:

Ako často si kúpi napr. poľovník, geodet, lesník a pod. SUV - svoj pracovný nástroj? Ak sa mu darí veľmi dobre, tak 1x za 5 rokov? Ale častejšie asi tak 1x za 8-10 rokov, však.
A koľko je poľovníkov, geodetov, lesníkov, atď.?

A na druhej strane:

Ako často dostane slečna nový darček v podobe krásneho autíčka s veľkou stuhou na kapote? Nech si každý odpovie sám.
A koľkonásobne viac je slečien ako poľovníkov, geodetov, lesníkov? :)

Ale to je len môj skromný názor, nemusíte s ním súhlasiť :)

fotograf
12-03-2013, 14:39
Ale to je len môj skromný názor, nemusíte s ním súhlasiť :)

Ale vieš čo ma na tom štve??? (pôvodne som tam mal iný výraz - takmer vulgarizmus)
Že máš asi pravdu, ...alebo aspoň väčšinový názor (aj marketingových šéfov automobiliek). :rolleyes:

Suuzuukii
12-03-2013, 15:03
Ja sa tomu ale nečudujem - tým marketingovým šéfom. Z automobilu sa stala ikona úspechu. Kedysi to boli kone. Kto mal viac koní v záprahu bol väčší frajer. Dnes sú to SUV. A ako sa tak pozerám okolo seba, také autíčka ako GV, LandCruiser, Touareg a pod. už za chvíľu nebudú stačiť, ak budeš chcieť patriť do "spoločnosti". Čím ďalej, tým častejšie vídam americké krížniky, napr. F150 a podobne. Čo na tom, že s tým nezaparkuješ ani vo vlastnej garáži. Si frajer. Lambo predstavilo svoj SUV koncept atď.. A kontá automobiliek sa napĺňajú a marketingovým šéfom rastú istoty.

Ostáva len veriť, že špirála funguje a podobne ako medzi malými autami, sa zopakuje vývoj aj v SUV. Tým mám na mysli ako sa z malých a lacných a jednoduchých autíčiek stali postupne autá o triedu väčšie, zložitejšie a hlavne drahšie. A zrazu po pár rokoch vzduchoprázdna sa objavil taký Logan a aký predajný úspech, dokonca aj v záááápadnom Nemecku. Podobne už premýšla nad vytvorením lacných áut reinkarnáciou zaniknutých značiek aj Peugeot, Citroen a dokonca aj VW, ktorý kedysi práve tieto lacné ľudové vozítka vyrábal a dnes je niekde úplne inde len nie folksvagen.
Prvý záchvev je možno práve tak opľúvaný Duster.

Beaumont
12-03-2013, 20:12
...Do novej RAV4 si rezervu nedokupite ani za zlatu tehlu, dokonca ani dojazdovu...

Jak to, že ne, prostě si koupím kompletní kolo stejného rozměru, případně s podobným litým diskem a vrazím ho do kufru a tak to udělám i u GV, pokud bude bez rezervy, tedy pokud něco jako ten "poslední mohykán" v budoucnu ještě bude. A za tohoto "posledního mohykána" v tom nejlepším slova smyslu a v dané kategorii lze opravdu považovat už pouze GV v provedení s tím zážehovým čtyřválcem 2.4 l .

Shrek
13-03-2013, 08:44
Jak to, že ne, prostě si koupím kompletní kolo stejného rozměru, případně s podobným litým diskem a vrazím ho do kufru Ano jasne, to mas pravdu. Mal som na mysli standardizovane riesenie od vyrobcu, kedy sa nebudem bat, ze mi pri horsej nehode ta rezerva moze letiet okolo mojej hlavy alebo cez nu. ;)

A za tohoto "posledního mohykána" v tom nejlepším slova smyslu a v dané kategorii lze opravdu považovat už pouze GV v provedení s tím zážehovým čtyřválcem 2.4 l .:iagree: Plny suhlas. Uvidime ako to bude v roku 2015 ked s najvacsou pravdepodobnostou pride nastupca.

Beaumont
13-03-2013, 11:11
:iagree: Plny suhlas. Uvidime ako to bude v roku 2015 ked s najvacsou pravdepodobnostou pride nastupca.

To, co mně nejvíce mrzí, je to, že zřejmě velkým nesplnitelným snem motoristických fajnšmekrů jsou do budoucna řadové šestiválce, které jsou vymírajícím druhem.

fotograf
08-04-2013, 23:37
Zrejme si budeme musieť zvyknúť aj na trojvalce, ktoré sa po čase z malej triedy začnú pretláčať hore... :devil::swear":omgod::banghead::cry::wc:

Beaumont
09-04-2013, 07:01
Zrejme si budeme musieť zvyknúť aj na trojvalce, ktoré sa po čase z malej triedy začnú pretláčať hore... :devil::swear":omgod::banghead::cry::wc:

Nestraš! Čtyřválce jsou ideální volba pro příčnou montáž, ať už kubatura bude v budoucnu jakákoliv.

fotograf
09-04-2013, 08:59
To ja mám ešte v GV pozdĺžne uložený 4-valec... :lol: :mrgreen: :cool:

Ale k veci: naozaj si myslím, že také scestné snahy - ako 3-valce - isto prídu. :rolleyes:
Ide o to, aby to trh neakceptoval. :?

durell
09-04-2013, 10:10
Trh je stádo, marketing jeho pastier a reklama pastiersky pes.

Do mondea ho už nahnali.

Shrek
09-04-2013, 11:01
Do mondea ho už nahnali.
... a ocenili titulom Motor roku :evil:

Beaumont
09-04-2013, 11:25
Trh je stádo....

...které poslouchá kterak bača na fujaru píská a občas spokojeně zabečí

Shrek
09-04-2013, 11:55
... a ocenili titulom Motor roku :evil:
OK, pre Fiestu to bude super motor, ale pre Mondeo sa mi to zda chore... No replacement for displacement!

fotograf
10-04-2013, 11:25
O mi Deus... - "mon Deo" ??? :?:

Presne tak, v malých mestských vozidielkach je to ešte akceptovateľné, ale toto už asi nie... :!:

Suuzuukii
22-04-2013, 21:50
Tak už aj Jeep pochoval svojho Cherokee. Model pre rok 2014 už nebude mať rebrinový rám, ale samonosnú karosériu a zameriava sa na cestu a nie offroad :wtdo:

Shrek
22-04-2013, 22:02
Cherokee dokonca nebude ani SUV, ale Crossover... Mohli tomu autu dat ine meno a nevyplytvat uspesny nazov ako to spravila Lancia s nazvom Delta.
Udajne bude mat Cherokee aj verziu so zvysenym podvozkom a off-roadovym prevodovym ustrojenstvom - uzatvaratelny medzinapravovy diferak aj diferak zadnej napravy. O redukcii som ale nepocul.

Beaumont
22-04-2013, 22:20
Cherokee dokonca nebude ani SUV, ale Crossover... Mohli tomu autu dat ine meno a nevyplytvat uspesny nazov ako to spravila Lancia s nazvom Delta.
Udajne bude mat Cherokee aj verziu so zvysenym podvozkom a off-roadovym prevodovym ustrojenstvom - uzatvaratelny medzinapravovy diferak aj diferak zadnej napravy. O redukcii som ale nepocul.

V okamžiku, kdy už to nemá žebřinový rám, tak je vše ostatní o ničem a už je to jen karikatura offroadu.
A Jimniho to zřejmě čeká také. Prostě lidstvo už do terénu nemíří, tedy přinejmenším až do příští války...

P.S. Namísto redukce budou mít napříště tato vozidla tempomat!

Suuzuukii
23-04-2013, 07:22
Cherokee dokonca nebude ani SUV, ale Crossover...

Tomu už absolútne nerozumiem. Tiež som to počul, ale až doposiaľ som si myslel, že crossover sú v podstate nafúknute hatchbacky s vyššou stavbou karosérie ala SX4, Mokka, 2008 a ďalšie, čo vznikajú ako huby po daždi a SUV, že sú Touareg, Q7, Cayene a ďalšie skrine na kolesách, čo síce vyzerajú ako offroad, ale nie sú. A Cherokkee by som radil niekde poblíž Touarega a nie vedľa Mokky, ale tak nevadí. V podstate aj taký Pandur by mohol byť tiež len crossover :D

Shrek
23-04-2013, 08:32
P.S. Namísto redukce budou mít napříště tato vozidla tempomat!
Poviem ti tajomstvo, ale nikomu to nehovor: Maju ho uz teraz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vedek
23-04-2013, 09:43
A co poviete na toto SUV: Legendárny terénny Unimog prešiel modernizáciou (http://auto.sme.sk/c/6774997/legendarny-terenny-unimog-presiel-modernizaciou.html)

Aj Arny s nim chodi do obchodu a taak.... svojho casu mal na to Hummera :D

Suuzuukii
23-04-2013, 10:05
A co poviete na toto SUV: Legendárny terénny Unimog prešiel modernizáciou (http://auto.sme.sk/c/6774997/legendarny-terenny-unimog-presiel-modernizaciou.html)

To je na prd, nevojde sa do podzemnej garáže obchodného centra :D

fotograf
23-04-2013, 17:01
V okamžiku, kdy už to nemá žebřinový rám, tak je vše ostatní o ničem a už je to jen karikatura offroadu.
A Jimniho to zřejmě čeká také. Prostě lidstvo už do terénu nemíří, tedy přinejmenším až do příští války...

Presne tak! :!:

Ale zober si, prečo sa ten vývoj odklonil týmto smerom:
- keď sa chcel niekto odlíšiť a nestačilo mu silné, veľké, rýchle a drahé auto, tak sa rozhodol pre niečo úplne inakšie - OFFROAD
- to, že s ním nikdy nešiel (a ani nechcel ísť) do terénu, je vedľajšie, lebo to ani nikdy nepotreboval
- potom mu začali vadiť hranaté tvary, hluk motora a prevodovky, vyššia spotreba, hrkotavé jazdenie, nekomfortné pruženie a tlmenie, ...
- svojimi pripomienkami začal bombardovať výrobcu, ktorý zistil, takýto majiteľ nikdy nezišiel zo spevnenej cesty
- výrobca zistil, že takých magorov je veľa a bude ich ešte viac, tak sa rozhodol budúcim zákazníkom vyhovieť - prachy sú prachy, nie?
- a tak vznikli leštenky SUV, ktoré by boli v teréne úplne na prd, ale tam vlastne ani vôbec nejazdia, tak je to OK!

Ďalšie otázky? :?:

Beaumont
27-04-2013, 08:37
Aj Arny s nim chodi do obchodu a taak.... svojho casu mal na to Hummera :D

Velkému Arnoldovi nic jiného nezbývá, Hummer se už nevyrábí, jeho vozový park složený ze samých Hummerů H1 a H2 stárne a armádní Humwee se pro silniční provoz zase příliš nehodí.

Suuzuukii
30-04-2013, 13:09
Neotřelá volba pro automobilové labužníky: Ssangyong Rexton (http://auto.idnes.cz/ssangyong-rexton-test-0bj-/auto_testy.aspx?c=A130429_010736_auto_testy_fdv) :study:

fotograf
02-05-2013, 08:51
Hmm...
Dobrá je najmä tá diskusia na konci článku. ;)

durell
03-05-2013, 14:33
:joke::joke::joke::joke: renomovaný Hnujdaj. :wc::scratch:

fotograf
03-05-2013, 15:05
Prečo???
Veď všetko, čo má meno, môže byť predsa renomované, nie? :D:lol:;)

vedek
06-05-2013, 15:25
Suzuki Yeti Grand Vitara :lol::joke:

Modernizovaná Škoda Yeti se maskuje jako Suzuki Grand Vitara (http://www.auto.cz/modernizovana-skoda-yeti-maskuje-suzuki-grand-vitara-74340)

Beaumont
07-05-2013, 00:22
Prečo???
Veď všetko, čo má meno, môže byť predsa renomované, nie? :D:lol:;)

Nie! K tomu, aby byl někdo, nebo něco renomované, jenom meno nestačí!
Na to je potřeba, aby dotyčný subjekt byl navíc ještě s dobrou pověstí, věhlasný.

fotograf
07-05-2013, 09:23
... to bolo myslené ironicky ... :rolleyes:

fotograf
07-05-2013, 09:34
Suzuki Yeti Grand Vitara :lol::joke:

Modernizovaná Škoda Yeti se maskuje jako Suzuki Grand Vitara (http://www.auto.cz/modernizovana-skoda-yeti-maskuje-suzuki-grand-vitara-74340)

Copak tím asi chtěli soudruzi z NDR naznačit??? :mrgreen:

durell
07-05-2013, 10:49
Tááááák a už sú v koncoch soudruzi - s kraje je vožerem a pak podepíšou vše.:D:D:D:D:D

fotograf
07-05-2013, 14:07
Ono je to tak: škoda Yeti sa nedá zaradiť medzi off-roady, ani medzi SUV, ani medzi MPV, ani medzi ... :confused:
A čo je to vlastne??? :?:
Asi je to samostatná skupina... :mrgreen:

deividmanBB
07-05-2013, 14:56
spatny predrazeny srot co sa tvari ako OFFROAD :hurra: asi tolko ku YETIMU a snaha vyrovnat sa GV je uplne zbytocna, skodovka nikdy nedokaze to co suzuki v terene :hurra:

fotograf
07-05-2013, 15:09
No veď to je jasné, ale čo škodovka sleduje tým násilným "fejs-stajlom" ála GV??? :stupid:
Veď je to trápne... :banana:

Suuzuukii
07-05-2013, 15:24
No veď to je jasné, ale čo škodovka sleduje tým násilným "fejs-stajlom" ála GV??? :stupid:
Veď je to trápne... :banana:

Ak to náhodou v sériovej verzii aj bude mať batoh na chrbte ala GV, tak je to jedno. S kýmkoľvek sa stavím, že predajné čísla Yetiho budú X-násobne vyššie ako v prípade GV, bez ohľadu na offroad schopnosti a bez ohľadu na hrb na 5-tych dverách. Prečo? Lebo :) Preto isté prečo Fabia vs. Swift, Citigo vs. Alto a podobne.

durell
07-05-2013, 15:38
lebo každy pako chce len ojetú oktávku a ked iné tak SANTA FEE bleeee glum. ;-)

Ozaj a najdôležitejšie je tvrdiť, že to je absooooolutne bezporuchové, a už len čakám kedy začnú tvrdiť, že už ani olej netreba meniť.

GRC.

deividmanBB
07-05-2013, 17:27
Ak to náhodou v sériovej verzii aj bude mať batoh na chrbte ala GV, tak je to jedno. S kýmkoľvek sa stavím, že predajné čísla Yetiho budú X-násobne vyššie ako v prípade GV, bez ohľadu na offroad schopnosti a bez ohľadu na hrb na 5-tych dverách. Prečo? Lebo :) Preto isté prečo Fabia vs. Swift, Citigo vs. Alto a podobne.
nechcem kydat na slovensky narod, ale slovaci maju proste vsugerovane, ze skodovka je skodovka a kupia si ju, pricom o taky rapid inde by napr. ani nezakopli, fabia tiez nie je nejaky zazrak prirody, ale sprosty slovak pride do skodovky a kupi si ju napriek tomu, ze su aj lepsie auta v danej cene. ja tomu hovorim ZAKOMPLEXOVANA DEBILITA a neznasam zaritych skodovakov ;-) aj ked octavia sa mi celkom lubi, ALE Z TEJ CENOVEJ POLITIKY MI JE NA GRC PREDAZENI DEBILI ......

durell
09-05-2013, 07:52
nechcem kydat na slovensky narod, ale slovaci maju proste vsugerovane, ze skodovka je skodovka a kupia si ju, pricom o taky rapid inde by napr. ani nezakopli, fabia tiez nie je nejaky zazrak prirody, ale sprosty slovak pride do skodovky a kupi si ju napriek tomu, ze su aj lepsie auta v danej cene. ja tomu hovorim ZAKOMPLEXOVANA DEBILITA a neznasam zaritych skodovakov ;-) aj ked octavia sa mi celkom lubi, ALE Z TEJ CENOVEJ POLITIKY MI JE NA GRC PREDAZENI DEBILI ......

:thumbright::iagree:

fotograf
09-05-2013, 13:08
Ono je to tak, že škodovka už vôbec nie je československé, resp. české auto, ale nemecké ("koncernové"), len mnohí si to neuvedomujú a tradične považujú škodovky za "akože naše" autá. Zvyk je železná košela, ktorá nás však teraz už potápa... :|

Toto vlákno však už značne odbočuje od pôvodnej témy, lebo žiaden škodovácky produkt nie je reálne zrovnateľný s GV. :?

Maňo
09-05-2013, 23:37
Fotograf teraz Ti musim oponovat. Dovolim si tvrdit ze taka 105ka na zimnych pneu ma co to do seba. Aspon teda moja mala. Ak niekto poznate nitriansky Zobor, tak v roku 2001 tam bol nejaky vojensky objekt, ku ktoremu sa jazdilo na P V3S. A kedze som o tom nevedel tak s fajnou spolocnostou :p som to dal na 105L ako nic :o

fotograf
10-05-2013, 14:52
Aj ja som mal škodovečku - 110 LS (r.v.1975), ale je to skôr nostalgia... :rolleyes:
Preto neporovnávajme - nemá to zmysel. :|

Suuzuukii
21-05-2013, 10:30
Nový, podobně drsný nástupce Land Roveru Defender nebude (http://www.auto.cz/novy-drsny-nastupce-land-roveru-defender-nebude-74576) :study:

Ak to bude takto pokračovať ďalej vo vývoji a smerovaní automobiliek, tak som zvedavý na čom za pár rokov budú jazdiť lesníci, stavebné firmy a podobne :scratch: Na VW CrossGolf GTI 0,4 litrovom 1-valci QuattroTurbo? :?: :roll:

fotograf
21-05-2013, 11:23
Musím to zacitovať z článku:

"... Kultovní off-road už stříhá metr, z legislativních důvodů se bude vyrábět jen do roku 2015 a poté skončí. Tedy alespoň v té podobě, v jaké ho známe nyní."...

A to je na tom najhoršie! :!:

Stojí za to si prečítať aj diskusiu k tomu článku, kde sú tie "legislatívne dôvody" zverejnené. :arrow:

Vivat EÚ! :hurra::swear":wc:

deividmanBB
21-05-2013, 13:03
nebojte sa, JIMMY ostane si myslim, aj NIVA, predsa su to legendy OFFroadu, hadam by panom v suzuki nenapadlo zrusit jimmyho po 50 ci 60 rokoch vyroby :shock:

fotograf
27-05-2013, 15:08
Tu sa už nikomu nič nedá veriť, na to sa teda nespoliehaj! :mad:

Suuzuukii
09-06-2013, 19:19
Srovnávací test: Honda CR-V vs. Toyota RAV4 vs. Volkswagen Tiguan (http://www.auto.cz/srovnavaci-test-honda-cr-v-vs-toyota-rav4-volkswagen-tiguan-74921) :study:

fotograf
10-06-2013, 14:41
No to je (bol) ale test!
Niektoré komentáre naozaj stoja za to... :rolleyes:

deividmanBB
10-06-2013, 18:09
chcel by som vidiet tieto terenne masiny v porovnani s GV :hurra: sice asi interierom GV neohuri ale schopnostami hocikedy 8-)

Shrek
11-06-2013, 08:36
Obavam sa, ze v sucasnosti 95% platiacich zakaznikov v tomto segmente potrebuje viac ohurujuci interier, ako terenne schopnosti. U nich tie auta zaziju najvacsi teren pri najazde/vyjazde do/z podzemnej garaze nakupneho strediska typu Aupark, Max a podobne. A platiaci zakaznik rozhoduje... :( Preto je Grand Vitara na tom s predajnostou a perspektivou tak ako je.

durell
11-06-2013, 08:37
Ten redaktor zjavne trpí schizofreniou a pravdepodobne by si mal kúpiť ružové pyžamo (sorry to sa nedalo).

Je neodškriepitelný fakt, že z SUV sa stávajú čisté imidžovky a leštenky na asfalt, ale takto blbo okomentovaný test som ešte nečítal - pravdupovediac som ani nemal silu čítať to v plnom obsahu.

Známy má Nissan Quashkai a po tejto zime si zanadával - "to tam Kua nevedeli dať tú redukciu".

Len sa modlime aby tento trend nechytila aj Vitara. Lebo potom už len Wrangler alebo Pick up.

Svetu mier a česť práci drahí veriaci :D:D:D

" to aby som nikoho neurazil. ;-)

Beaumont
11-06-2013, 10:40
...Svetu mier a česť práci drahí veriaci :D:D:D

...ale opravdoví příznivci Defenderů, Patrolů GR, Hummerů, Honkerů a jiných opravdových a krásných automobilů si budou muset počkat až na příští válku :mrgreen:, bohužel...

fotograf
11-06-2013, 10:45
...ale opravdoví příznivci Defenderů, Patrolů GR, Hummerů, Honkerů a jiných opravdových a krásných automobilů si budou muset počkat až na příští válku :mrgreen:, bohužel...

Len čo s tou nešťastnou elektronikou, ktorá sa pchá už do každého auta...??? :? :mad:

Beaumont
11-06-2013, 10:51
Len čo s tou nešťastnou elektronikou, ktorá sa pchá už do každého auta...??? :? :mad:

EMP jí udělá ještě nešťastnější a až se lidstvo vrátí na stromy, tak už jí potřebovat nebude.
Ale raději konec defétismu...

fotograf
11-06-2013, 10:54
No veď to - čím viac elektroniky (elektriky), tým zraniteľnejšie auto... a nevyspytateľnejšie... :confused:

durell
11-06-2013, 11:15
S PV3S na večné časy a nikdy inak. :lol::lol:

fotograf
11-06-2013, 14:10
S PV3S na večné časy a nikdy inak. :lol::lol:

Tak potom už možno aj Aligátor, len tá cena je likvidačná... :roll:

Suuzuukii
11-06-2013, 14:20
Tak potom už možno aj Aligátor, len tá cena je likvidačná... :roll:

A spoľahlivosť tiež :D

mba_sk
04-06-2014, 09:55
Okrem toho co som tu uz uviedol preco GV, dalsi pribudol dalsi dovod nejaky ten tyzden dozadu:
STK a EK po 4 rokoch a priblizne 150 000km na tachometri bez pripravy dopadla na 100% - ziadne zavady, technik sa vyjadril, ze je ako nove...;)
Spokojnost...

koleso
04-06-2014, 10:00
Okrem toho co som tu uz uviedol preco GV, dalsi pribudol dalsi dovod nejaky ten tyzden dozadu:
STK a EK po 4 rokoch a priblizne 150 000km na tachometri bez pripravy dopadla na 100% - ziadne zavady, technik sa vyjadril, ze je ako nove...;)
Spokojnost...

Čo všetko si menil počas 150000 km na aute ? (brzdové kotúče , platničky . . . . .)

mba_sk
04-06-2014, 10:20
Čo všetko si menil počas 150000 km na aute ? (brzdové kotúče , platničky . . . . .)

Brzdy su komplet povodne.
Uz som sa x-krat pri serviske pytal, ci je v poriadku oblozenie aj hrubka kotucov - vraj kontroluju a su OK (servis na Vajnorskej, BA).
Z Hondy som bol zvyknuty na vymeny oblozenia priblizne kazdych 40 000km a kotuce vpredu viac ako 70 000 nevydrzali.

Ziarovky v stretavackach menim priblizne kazdy rok (vychadza asi po 35tis. km), parkovacky boli menene asi raz, vzadu som ziarovky este nemenil, interierove ziarovky (stropne v strede aj vzadu) asi 2x.
Stierace menene asi 2x.

Ak neratam predny naraznik, ktory mi "opotreboval" (rozkopal) niekto iny, tak okrem predpisanych veci a tesnenia olejoveho filtra je auto v povodnom stave.

koleso
04-06-2014, 11:12
Brzdy su komplet povodne.
Uz som sa x-krat pri serviske pytal, ci je v poriadku oblozenie aj hrubka kotucov - vraj kontroluju a su OK (servis na Vajnorskej, BA).
Z Hondy som bol zvyknuty na vymeny oblozenia priblizne kazdych 40 000km a kotuce vpredu viac ako 70 000 nevydrzali.

Som prekvapený.

Mne začali predné kotúče hádzať po 30000 km, platničky boli ako nové.
Pri výmene mi hneď skontrolovali aj zadné platničky a na jednom zadnom kolese som mal platničky zodrané a druhom zadnom kolese boli platničky ako nové.
Servisák mi hovoril že na GV často menia predné kotúče pri cca 60000 km.

mba_sk
04-06-2014, 12:19
Nuz, trochu ma to znekludnuje - preto sa na to vzdy v servise zvlast pytam...

Asi je to tym, ze az tak vela nejazdim a je to aj kludnejsie jazdenie oproti casom zamlada...:)

koleso
04-06-2014, 13:13
Asi je to tym, ze az tak vela nejazdim a je to aj kludnejsie jazdenie oproti casom zamlada...:)

Až tak veľa nejazdíš???
Ja mam tiež Vitaru 4 roky a nabehaných iba 37000 km.

Inak ja už tiež nejazdím ako zamlada a preto ma prekvapilo ako málo mi predné kotúče vydržali.
Predné kotúče začali hádzať odvtedy ako som musel pri 120 km/h dupnúť naplno na brzdu.

fotograf
11-06-2014, 01:17
...
Predné kotúče začali hádzať odvtedy ako som musel pri 120 km/h dupnúť naplno na brzdu.

Tak na to bacha, to môže byť dosť vážna, teda skôr nebezpečná porucha - zrejme máš poškodené uchytenie kotúčov. Môže to byť len uvoľnené alebo aj mechanicky porušené. Len mi nejde do hlavy, že by sa to stalo pri jednom prudkom zabrzdení. :confused:

A ešte k tomu "vozeniu sa"... - niekto používa auto na občasné prevezenie sa, niekto na prácu, iný zas na zábavu..., takže aj počet najazdených km sa tak dosť líši. :eek:

koleso
11-06-2014, 17:46
Tak na to bacha, to môže byť dosť vážna, teda skôr nebezpečná porucha - zrejme máš poškodené uchytenie kotúčov. Môže to byť len uvoľnené alebo aj mechanicky porušené. Len mi nejde do hlavy, že by sa to stalo pri jednom prudkom zabrzdení. :confused:

Od jedného prudkého zabrzdenia to začalo jemne hádzať a toto hádzanie sa časom zväčšovalo.
Momentálne mám kotúče vymenené a brzdí to bez akéhokoľvek hádzania.

fotograf
16-06-2014, 23:51
Od jedného prudkého zabrzdenia to začalo jemne hádzať a toto hádzanie sa časom zväčšovalo.
...
To je divné... Takúto chybu by som od Vitary neočakával. :shock: :sad: :thumbdown:

satanokky
06-08-2014, 14:08
To je divné... Takúto chybu by som od Vitary neočakával. :shock: :sad: :thumbdown:

Ako spievajú chlapci z kapely Dog Eat Dog - "Expect the unexpected"
Ale k tým kotúčom. Jedno poriadne brzdenie stačí nato aby si prehrial kotúč a on sa po schladení jemne zvlnil - bavíme sa kotúčoch nižšej kvality.
Ja som kupoval jazdenú Grand Vitaru 2,4VVTi (mala 3,5 roka a 68 500km). Podľa servisky a toho čo tliachal majiteľ mu pri poslednej serviske menili aj brzdy. Keď som sa ho opýtal, že či menili kotúče alebo obloženie a že či to bolo vpredu alebo vzadu tak vyjachtal, že to bol predok a zrejme aj kotúče a aj obloženie. Podľa vtedajšieho opotrebenia kotúčov to mohla byť pravda, že predné kotúče boli menené - servis mal pri 59 000 km a tie kotúče boli ako nové, takže tých necelých 10 000km mohli mať. Pri skúšobnej jazde som to nepostrehol, ale keď v rýchlosti 80km/h a viac chcem len jemne spomaliť a dotknem sa zľahka brzdového pedálu tak cítiť ako zavibruje volant - po ukončení brzdenia sa vibrácie stratia a navyše pri normálnom brzdení (kedy sa pedál brzdy stlačí normálne) tak žiadne vibrácie vo volante niesu. Pozeral som to s mechanikom a prvky podvozku sú v poriadku - žiadne vymlátené gumy a silentbloky - takže to ukazuje na brzdové kotúče. A jedná vec je bohužiaľ známa a spozoroval som ju aj osobne - posledné roky sa kvalita brzdových kotúčov a aj obložení riadne prepadla, čo mi potvrdil aj mechanik. Takže to vyzerá tak, že najbližšie asi pôjdu pri výmene na moju Grand Vitaru kotúče od firmy ZIMMERMANN.

fotograf
08-08-2014, 13:18
Nejaký tvoj rodinný príslušník je pracovník firmy ZIMMERMANN? :confused:
Alebo je to taká neporovnateľná hyperkvalita kotúčov (oproti konkurencii), že si sa nemohol udržať? :mrgreen:

Beaumont
08-08-2014, 14:20
Alebo je to taká neporovnateľná hyperkvalita kotúčov (oproti konkurencii), že si sa nemohol udržať? :mrgreen:

Já myslím, že v tom nebude ani tak rodinný příslušník, jako spíše povědomí, že tuto firmu založil všestranný genius Jára da Cimrman (rodným jménem Zimmermann). No a když byl tak nadaný, že mimo jiné spolu s hrabětem Zeppelinem zkonstruoval první vzducholoď s tuhou konstrukcí ze švédské oceli a s gondolou z českého vrbového proutí, proč by po něm pojmenované kotouče nemohly být nejlepší ze všech :joke:

fotograf
10-08-2014, 19:05
Sorry! Tak tuhle alternativu jsem nepředpokládal... :p:hurra::D:joke::cool:
Mea kulpa, že mně to automaticky nenapadlo. :mrgreen:

satanokky
22-08-2014, 09:08

No jo, že som sa ja vôl vôbec snažil o osvetu. :lol:
Nie nikto mi nerobí u tejto firmy ( http://www.otto-zimmermann.de/de/ ) ale ide skôr o pocit a aj o to, že táto firma sa špecializuje aj na závodné brzdenie (áno to aj firma Brembo) a aj o to, že mi boli odporúčané tieto brzdové elementy.
Ja osobne používam (na Nissane PickUp D22) kotúče predné a obloženie od firiem ATE a Bosch (podľa toho ako je to na sklade) a nesťažujem sa. Cenovo tiež niesu tieto komponenty najlacnejšie, ale ja sa nemám chuť zabiť kvôli pár eurám.
Aké kotúče a obloženia mám nahodené na Grand Vitare tak to neviem lebo tie boli menené ešte prvému majiteľovi vozidla priamo v Suzuki servise (môže to byť kadečo - TRW, Bosch, ATE, Ferodo atď.) a už sú kotúče jemne zvlnené - zrejme nejaké prehriatie kotúča prudkými brzdeniami.
K tomu odporúčaniu firmy Zimmermann:
Na margo firmy ATE som začul zvesti, že vraj dodávajú rozdielnu kvalitu na trhy civilizovanej Európy a na trhy bývalého východného bloku (Ostblok - SK, CZ, HU, PL atď.) čo ale neviem potvrdiť a ani vyvrátiť - mám to od človeka, ktorý sa autám rozumie lepšie ako 85% zamestnancov servisov.
Kamoš (majiteľ a pracovník autoservisu) jazdiaci na vozidle vyššej strednej triedy bez úprav (žiadny tuning optický a ani výkonový) sa sťažoval (slabé slovo) na kvalitu kotúčov od "renomovaných" firiem ATE a Bosch. Po osadení Zimmermann-ov je spokojný a odporúča.

fotograf
24-08-2014, 20:59
Pokojne môžeš pokračovať, osvety totiž nikdy nie je dosť... :arrow:

satanokky
25-08-2014, 08:25
Pokojne môžeš pokračovať, osvety totiž nikdy nie je dosť... :arrow:

Pokračujem teda:
Skukol som internetovú ponuku daného výrobcu a na Grand Vitaru II (2005 až dodnes) sú k dispozícii len predné kotúče a brzdové platničky (s akustickou signalizáciou opotrebenia) dostať na obidve nápravy. Otázka je už len cena :confused:.

Ako je to s ponukou na iné modely Vitary / Grand Vitary neviem, lebo som to nehľadal.

Maňo
07-10-2014, 22:56
Pokusim sa debatu vratit spat k teme - ake SUV?
V pripade, ze pojde o nove vozy, co by ste poradili?
V hre su tieto modely (vsetko 4x4 resp. AWD):

1. Duster 1,6 LPG ( + svetla vyska a 5r. zaruka na cele auto aj s LPG, - mala Vmax)
2. Honda CRV 2,0 automat ( + komfort, - mala svetla vyska)
3. Grand Vitara 2,4 (+ hadam kvalita a motor, - cena a prevadzkove naklady a dva kardany)
4. pockat na Vitaru 1,6

Neviem sa rozhodnut. Vdaka za kazdy nazor.

Beaumont
08-10-2014, 05:24
...
4. pockat na Vitaru 1,6

Neviem sa rozhodnut. Vdaka za kazdy nazor.

...rozhodně bych počkal do toho příštího roku, co se z toho vyvine, vzhledem k tomu, že motor M16A je za dané situace zřejmě jediný "sympaťák" na trhu. :)

Maňo
08-10-2014, 21:56
Motoricky sa mi paci este aj dvoliter v Honde. A osemventilovy dvojliter v Dusterovi - skoda, ze sa dodava len na trhy mimo EU :wtdo:

satanokky
21-10-2014, 13:23
...rozhodně bych počkal do toho příštího roku, co se z toho vyvine, vzhledem k tomu, že motor M16A je za dané situace zřejmě jediný "sympaťák" na trhu. :)

Toto si myslel ako iróniu hejže? Grand Vitara s 1,6 litrovým benzínom? Mám 2,4VVT a bral by som aj niečo silnejšie benzínové - nejakú V6 s 3-mi litrami a 6 stupňovým manuálom.

fotograf
22-10-2014, 21:11
Toto si myslel ako iróniu hejže? Grand Vitara s 1,6 litrovým benzínom? Mám 2,4VVT a bral by som aj niečo silnejšie benzínové - nejakú V6 s 3-mi litrami a 6 stupňovým manuálom.

Takže po poriadku:
1. O iróniu nejde, lebo myslel Vitaru 2014 (tento rok predstavená na autosalóne, tuším že v Ženeve...), a to je úplne iné vozidlo. :rolleyes:
2. Vo firemnej GV máme tiež 1,6 l motor (G16B) a stačí nám aj v teréne, no nejazdíme s ňou rallye. :cool:
3. Keď máš na dvore plnú cisternu benzínu, tak si môžeš zaobstarať aj 4-litrový osemvalec. :mrgreen:

Beaumont
23-10-2014, 10:30

Žádná ironie, ale holá skutečnost.
Vitara (iV-4) v roce 2015 není totéž co GV, ale následovník SX4.
A pokud chceš nějakou vyšší kubaturu, tak si pospěš, protože do pěti let budou v Evropě povoleny k provozu pouze vozidla s emisí pouhých 95g CO2 na jeden km jízdy a toto kritérium nebude schopna splnit ani ta šestnáctistovka.
A na V6 zapomeň už i v dnešní době a na šestistupňový manuál u vícelitrových kubatur zapomeň také. :D
Takže do budoucna to budou zřejmě pouze přeplňované maloobjemové (zřejmě 1.2 l) motory s vysokými vstřikovacími tlaky, navíc z důvodu, aby jejich výfukem emitované nanočástice nepoškozovaly zdraví obyvatelstva (jsou tak malé, že se vstřebávají buněčnými membránami přímo do krevního oběhu) budou muset být kromě katalyzátorů vybaveny ještě složitými DPF filtry.

satanokky
23-10-2014, 11:06
Takže po poriadku:
1. O iróniu nejde, lebo myslel Vitaru 2014 (tento rok predstavená na autosalóne, tuším že v Ženeve...), a to je úplne iné vozidlo. :rolleyes:
2. Vo firemnej GV máme tiež 1,6 l motor (G16B) a stačí nám aj v teréne, no nejazdíme s ňou rallye. :cool:
3. Keď máš na dvore plnú cisternu benzínu, tak si môžeš zaobstarať aj 4-litrový osemvalec. :mrgreen:

OK. Vďaka za opravu - stratil som sa v preklade :).
1.) Tak ak tá nová Vitara nebude mať pod 1500kg tak chudák motor. Ešte aby ich napadlo dať mu na pomoc turbo a bude vymaľované.
2.) Vy ale máte 3 dverovú GV s tým motorom 1,6 litra, hejže?
3.) Cisternu plnu benzínu nemám (hoci by som rád), ale keď sa vojdem s mojim 2,4 litrovým benzínom v pohode do 9,4 litra (palubák ukazuje dlhodobo 8,9 litra na 100km) tak by som oželel ešte 1,2 litra na nejaký V6 motor. A ten 4-litrový V8 motor by som teda bral, len škoda, že ho japonci nem montujú do nejakého ich SUV-čka.

satanokky
23-10-2014, 11:16
Žádná ironie, ale holá skutečnost.
Vitara (iV-4) v roce 2015 není totéž co GV, ale následovník SX4.
A pokud chceš nějakou vyšší kubaturu, tak si pospěš, protože do pěti let budou v Evropě povoleny k provozu pouze vozidla s emisí pouhých 95g CO2 na jeden km jízdy a toto kritérium nebude schopna splnit ani ta šestnáctistovka.
A na V6 zapomeň už i v dnešní době a na šestistupňový manuál u vícelitrových kubatur zapomeň také. :D
Takže do budoucna to budou zřejmě pouze přeplňované maloobjemové (zřejmě 1.2 l) motory s vysokými vstřikovacími tlaky, navíc z důvodu, aby jejich výfukem emitované nanočástice nepoškozovaly zdraví obyvatelstva (jsou tak malé, že se vstřebávají buněčnými membránami přímo do krevního oběhu) budou muset být kromě katalyzátorů vybaveny ještě složitými DPF filtry.

To že to ide do prdele v rámci auto-moto-priemyslu mi je jasné. A aj viem ktorí vajčaci sú zato zodpovední. Povešiam ich za gule do prievanu hajzlov euro-byrokratických. No za chvíľu im ale ropná loby to ich blbnutie s predpismi na úkor spotreby stopne - dúfam teda.

fotograf
23-10-2014, 14:45
Nová Vitara 2014 (iV-4) bude mať hmotnosť cca 1,35 t (zaleží od motorizácie a výbavy). :(
- - -
My máme vo firme 3-dverovú GV - a tá je menšia a trochu aj ľahšia ako 5-dverová, to je fakt. 8-)

soraya
22-12-2015, 13:39
Dobrý deň prajem :)
Som tutok na fóre nová, a rada by som znova otvorila tému - Vitara alebo aké iné auto.

Vitara mi zatiaľ príde ako najschodnejšie riešenie, avšak rada si nechám poradiť, nakoľko s Vitarami nemám skúsenosť, a neviem teda, či by splnilo toto autíčko moje očakávania.

Teda pokúsim sa v skratke. Potrebujem auto na bežné dochádzanie do práce, cca 400km týždenne + asi raz do mesiaca ťahanie vozíka 1200 kg. Auto by mi nemalo zožrať hlavu, teda spotreba do 8 litrov bez vozíka by bola ideálna. Auto by nemalo byť moc ťažké, aby som nemusela riešiť BE vodičák. Občas ľahký terén, niekedy aj s tým vozíkom (lúka, trochu blata etc.). Ročník uvažujem niečo okolo 2000, cena do 4000 e.

V mojej vyhliadke momentálne sú grand vitara 2.0 diesel, frontera 2.2 diesel a forester 2.0. Vie sa niekto vyjadriť k môjmu výberu, napísať niečo o tých dieselových vitarách, popr navrhnúť iné riešenie?
Pri ťahaní vozíka nepotrebujem nejaké extrémne výkony, len aby sa auto netrápilo..

Budem vďačná za všetky rady :)

Maňo
22-12-2015, 23:27
Ahoj,
ked Suzuki Vitaru, tak urcite benzin. Frontera je dost srot, a uz je aj problem s nahradnymi dielmi. K Subaru sa vyjadrit neviem.

V tvojej specifikacii vidim problem v tom tahani vozika "v lahkom terene". 1200 kil zapojenych za autom na mokrej trave alebo v blate je celkom dostatocna zataz. Ide o to, ake su Tvoje priority. Lebo auto na tahanie vozika do terenu zas nebude us****e pri cestach do prace, a naopak.

Za zvazenie by stalo Mitsubishi Pinin 2,0 GDi. To je take aj na cestu, aj do terenu. Ale Suzuki GV benzin je urcite lepsia volba. Ak chces silou mocou dizel tak Hyundai Terracan, ale po facelifte, asi r.v. 2005 a novsi.

satanokky
23-12-2015, 11:23
Milá soraya.
Požiadavky na tvoje "nové" vozidlo sú trochu rozporuplné - chceš niečo ľahké kvôli vodičáku a ťahaniu prívesu, niečo čo nežerie veľa, ale potiahne silno ako kôň, niečo na bežné dochádzanie a zároveň aj na ťahanie prívesu v ľahkom teréne. Ja osobne takéto vozidlo nepoznám. Poznám len kompromisné riešenia v tomto prípade.
A navyše ma zarazila suma ktorú máš na toto vozidlo - v tejto kategórii mi to príde trochu málo na spoľahlivé vozidlo, ale ak máš domáceho kutila v obývačke tak tam by sa to dalo ako-tak akceptovať. Kamoš hľadal Grand Vitaru do 5000 Eur na slovensku a nakoniec skončil u Terrana 2-ky lebo nič iné použiteľné nenašiel, ale doňho neskôr vrazil na opravách (plánovaných a neplánovaných) ďalšie nemalé peniaze
Z troch tebou navrhovaných vozidiel nepoznám osobne ani jedno. Ale ísť do dízla s týmto rokom výroby a kilometrovým nájazdom (pri danej obstarávacej cene) je značné riziko. Ono je pravda, že ani benzínový motor nieje 100% spoľahlivý a navyše je tu aj vyššia spotreba.
Pri danej sume 4000 Eur by som ja hľadal Suzuki Jimny:
Výhody - benzín 1,3 litra, konštrukčne odolný a jednoduchý off-road, malý, ľahký so spotrebou do 8 litrov benzínu v premávke bežnej bez vozíka, dá sa zohnať v dobrom stave
Nevýhody - na bežné jazdenie menej pohodlný, sparťanská výbava, len 4 miesta na sedenie, skoro žiaden kufor, vozík s 1200 kg bude naňho asi maximum čo potiahne

soraya
23-12-2015, 15:10
Ďakujem za reakcie. Čo sa týka toho ťahania v teréne, to je skôr výnimočná situácia a to max pár sto metrov. Prinajhoršom nechám vozík pri ceste. To je taká tá najmenšia požiadavka na auto, ktorú teda auto splniť nemusí.
Jimny nevyhovuje absolutne v ničom.
Viac ako 4 litre za staré auto určite nedám, ale benzínu sa nebránim, ak by to bola naozaj lepšia voľba. Ak by som na sr nič nenašla, mam ľudí čo vedia doviezť z au alebo de dobré auto.

Tie dízlové motory sú tak provlémové? Alebo narážate skôr na bežné problémy ktoré sa vyskytnú pri každom staršom dízli?

Maňo
23-12-2015, 16:16
Dovolim si nesuhlasit s navrhom na Jimnyho. Jimny si na mokrej trave a blate s 1200kg privesom ani neskrtne. Nie ze by nevladal, ale je prilis lahky a fyziku sa jednoducho neda obabrat. Taktiez na asfaltke Jimny nie je ziadne hifi, a taky stary uz ani nebude stylovy.

Stare dizle su cisty problem. Tie uplne stare, tzv. hladke, zeru tolko, ze sa neoplatia. A tie novsie su zas nachylne na zaobchadzanie a pripadny servis. Ak pre Teba dizel nie je nevyhnutny (napriklad ze mas naftu zadarmo), tak ber urcite benzin, najlepsie nie s priamym vstrekom benzinu (to su napr. GDI motory - nedas ich na plyn).

Skus pohladat Grand Vitaru dvojliter benzin. S Tvojim rozpoctom asi lepsie nenajdes.

Maňo
23-12-2015, 16:29
Este ma napadlo, ze celkom dobre auto, ktore by splnalo Tvoje poziadavky, a to asi vsetky, je benzinova Kia Sorento okolo roku 2003. Ak si vies doniest cukrika a tu ho dat na LPG, tak nemas co riesit.

soraya
23-12-2015, 18:24
Maňo vďaka. Sorento som pozrela, ale je dosť ťažké, nezmestila by som sa s vozíkom do 3,5.. Pozerala som ešte nejaké rav4, crv, ale nič ma moc neoslovilo.. Teraz mi ešte odporúčali Cherokee 2,5 diesel, len zase som pri dízli, a teda neviem nakoľko pohodlný by taký cherok bol pri dochádzaní do práce..
A čo tie benzínové 6 valce na Vitarách? Je tam nejaký veľký rozdiel trebárs v spotrebe, alebo v spoľahlivosti?

Maňo
23-12-2015, 20:41
Dizlovy Jeep nebrat ani nad nim neuvazovat! Velmi casto praskaju hlavy jednotlivych valcov. Zlozita oprava a hlavne chyba, ktora sa moze kedykolvek opakovat, kludne aj po par tisic km pod zatazou. Nebrat!

Benzinova Grand Vitara je urcite lepsia volba, sikovnejsia, spolahlivejsia. Ale ...

Ak chces tahavat ten prives tak v terene bude dvojliter slaby. Dvaapol liter je uz silny dost, ale je to sestvalec cize vyssie riziko poruch, hlavne pri prevadzke na LPG.

Rav4 aj CRV ci HRV su fajn auta, ale totalne nevhodne na tahanie privesu v terene. Hlavne CRV je fakt pohodlne a celkom schopne SUV. Samozrejme benzin :p

soraya
23-12-2015, 21:13
To ťahanie v teréne by bola skôr taká naozaj len občasná záležitosť a nie nutná, vždy viem vozík vyložiť a prejsť s prázdnym, a jedná sa väčšinou len o pár sto metrov, ak už k niečomu takému má prísť. Teda ťahanie hlavne po cestách.
Takže teda Vitara - brať radšej 2 liter alebo 2,5? 2 liter je teda spoľahlivejší?

Cherokee som našla aj s nejakým francúzskym 2.1 motorom, ten je na tom tiež tak zle, alebo horšie/lepšie?

Maňo
23-12-2015, 21:54
Tak potom Ti bude stacit dvojliter. Myslim ze ked dobre vyberies, tak budes spokojna. Dvojliter das lacnejsie na plyn, a je ich aj viac v ponuke. Lahsie zozenies aj diely.

Nepokusaj osud s dizlovym Jeepom! Ci mas vela zbytocnych penazi a nevies co s nimi? Ked Jeep tak 4.0 alebo vacsi benzin.

Mixy
23-12-2015, 21:56
Od jari mám crv 2000 s automatom na plyn a občas zájdem do hory aj na pole do blata. Celkom slušne to ide, len treba mať nejaké at-čkové gumy, zaradím 1 a idem. Spotreba 9-11 plynu a hlavne je pohodlná vrátane sedačiek.

soraya
23-12-2015, 22:01
:D dobre teda, dám jeepom pokoj :)

Teda sa pozriem po tých 2litroch grandkách, vrelo ďakujem za rady :)

Maňo
23-12-2015, 23:17
Daj potom vediet co a za kolko si vybrala. Prajem dobry vyber ;)

mba_sk
28-12-2015, 09:31
Honda CR-V je fajn na cesty, ale nie je to permanentna stvorkolka.
Pripojenie zadnej napravy je citit.
V benzine - priestranne fajn auto.

GV - s naftovym motorom je to risk, benzinove su fajn.

fotograf
28-12-2015, 13:24
Soraya, len si daj auto veľmi dobre skontrolovať pred kúpou (resp. dovezením), aby si predišla nepríjemným dodatočným prekvapeniam.
A potom sa ozvi, ako to dopadlo - radi by sme mali spätnú väzbu. ;)

Beaumont
29-12-2015, 13:15
...vrelo ďakujem za rady :)
Ve svých úvahách o koupi vhodného cca 15 let starého vozidla, které sdružuje všechny možné protichůdné požadavky a dá se pořídit za dobrou cenu, jsi zapomněla na jednu značku a tou je Lada Niva. Nejlépe dovoz z Německa, které by mohlo být i s nějakou tou výbavou. :)

fotograf
03-01-2016, 14:30
A čo potom tá požiadavka na repezentáciu...? :confused::rolleyes::mrgreen:

mba_sk
15-05-2016, 10:13
STK/EK po 6 rokoch a cca 220tis. km: sem-tam oskrety lak, nesvietiace ziarovky nad zadnou SPZ - nejak som si nevsimol...;)

Zadne brzdy (zatial len platnicky) som prvykrat vymenil pred mesiacom.

Pred velkou nocou som vymenil chladic - neviem ako, neviem cim: je jednoducho zvnutra upchany, neslo to nicim (ani specialne pripravky z obchodu, ani domace "koktaily") vycistit.
Resp. ked som ho zlozil vypadli z neho jemne akoby blatove hrudky - pri dotyku sa hned rozpadali.
V nadrzke ziadne necistoty.
V servise mi povedali, ze to vyzera na pripravok na utesnenie chladica - co sa mi nezda, pretoze som nikdy s netesnostou problem nemal a auto chodilo len do znackoveho servisu - fakt nechapem.