PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 Sport - pre Ameriku

Suuzuukii
27-06-2008, 09:28
Skutočnosť, že modely pre americký trh sú odlišné od európskych vie asi každý. Tak ako aj to, že cena za ktorú sú v Amerike dostupné, je väčšinou výrazne nižšia ako cena v Európe. A tak nám asi neostáva nič iné, len niekedy trochu závidieť, ako aj tentoraz.

Suzuki SX4 Sport (sedan) pre americký trh:

Motor: 2.0 litra 16 ventilový 4-válec, výkon 143 koní pri 5800 ot.

Výbava: ABS, EBD, ESP s trakčnou kontrolou TCS, čelné SRS airbagy s funkciou odváženia pasažiéra, bočné airbagy, hlavové airbagy, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním (alebo bezkľúčové odomykanie a štart), digitálna klimatizácia, tempomat, 17´´ zliatinové disky, rádio s CD meničom mp3/WMA s 9 reproduktormi vrátane subwooferu, zadný spojler, hmlové svetlomety, kožou potiahnutý volant a radiaca páka.

Cena v plnej výbave vrátane metalízy a všetkých možných voliteľných doplnkov za model Suzuki SX4 Sport Touring Package 2 je podľa konfigurátora 19.430.- USD, čo ak dobre počítam pri dnešnom kurze (19.76) je 383.936,80.-SKK. :shock:

A keďže verím, že je to neuveriteľné, kto neverí, može si cenu vyrátať priamo v konfigurátore (http://www.suzukiauto.com/shopping_tools/byo2008/byo.jsp?modelID=36).

Neuveriteľné, však :o

TRUDO
30-06-2008, 15:33
Tak to je sila tým k......... americkým sa žije dosť čo majú lacnú naftu a benzín tak ešte aj autá majú lacnejšie a o dosť.

Suuzuukii
30-06-2008, 19:23
Tak to je sila tým k......... americkým sa žije dosť čo majú lacnú naftu a benzín tak ešte aj autá majú lacnejšie a o dosť.

Tak tak, hold niekto na nich musi robiť, aby to mali tak lacné :(

....a to si radšej ani nerátaj, koľko vyjde XL7-ička v plnej najvyššej výbave :cry:

TRUDO
30-06-2008, 20:05

Tak tak, hold niekto na nich musi robiť, aby to mali tak lacné :(

....a to si radšej ani nerátaj, koľko vyjde XL7-ička v plnej najvyššej výbave :cry:

Praveže som rátal a rozmyšlam predať moje SX4 a dat si doviesť XL-7 len koľko by stal dovoz a ako by to bolo zo zárukou tak to neviem. A veru my zarabame aby sa američania mali dobre.

Suuzuukii
30-06-2008, 20:13
Praveže som rátal a rozmyšlam predať moje SX4 a dat si doviesť XL-7 len koľko by stal dovoz a ako by to bolo zo zárukou tak to neviem. A veru my zarabame aby sa američania mali dobre.

Problém by nebol ani tak so zárukou a dovezením, ale so schválením do prevádzky.

A keďže neexistuje európska verzia posledného(súčasného) modelu XL7, problém by nastal minimálne čo sa reflektorov týka, pretože tie majú iné charakteristiky (kužel svetla atď) ako európske reflektory a nemal by si ich za čo vymeniť, pretože pokiaľ viem, tak toto je jedna z vecí, ktorú na autách z USA je nutné vymeniť
.... aj keď na druhej strane verím, že za určitý obnos by si to možno aj schvaľovací úradník nemusel všimnúť 8-)

Plus ešte ma napadá, že v Amerike sú aj iné emisné normy... takže auto by muselo asi prejsť komplet homologizačným procesom, čo si ani netrúfam odhadnúť koľko to môže stáť.

costelo
05-01-2009, 22:12
Ja som kupoval SX4 v Maďarsku v meste Kzincbarcika (neviem či som to napísal správne ale po maďarsky neviem ani pískať) cez jednoho predajcu na slovensku ktorý mi to tam vybavoval a bola tam aj Grand Vitara diesel lacnejšia o najmenej 100 000Sk ako u nás. Ja som napriek tomu, že Sx4 vtedy zlacnela o 40 000 ju kúpil o ďalších 34 000 menej. Kupoval som ju v apríli za 505 000. Bol som s tým chlapom najprv zaplatiť zálohu a potom pre auto o 10dní. Bol veľmi ochotný až obdivuhodne ochotný. Do Suzuki.

retro
07-01-2009, 06:53
K USA cenám: človek nechápe ako môžu mať americkí vodiči taký štandard navyše ako je 2.0 L, 143 koní, 9 reproduktorov so subwoferom, GPS, Tempomat, 4 kotúčové brzdy za total nižsiu cenu ako u nás s 7 ročnou zárukou (túto som si vysvetlil ako: lepšia kvalita ciest, auto dlhšie vydrží = dajme viac rokov záruku, Európa nie! = tam je to rozbité dajme menej, lebo budú samé reklamačky :D ), až je to na zamyslenie, prečo sa mi tu musíme trápiť, kým si to auto môžeme dovoliť a niekto za možno menej námahy to má len tak, lebo žije v USA. :banghead:

TomasSX4
24-04-2009, 11:41
Neviem ako je to v pripade napr SX4 resp. Suzuki ale auta pre USA su dost osekane verzie. Osobne som mal moznost jazdit s novymi autami v US kedze mi firma platila auto v AVISe a menil som ich dost casto :-).
Napr. take ABS nieje v US (konkretne California) vobec samozrejmost tak ako tu v EU. Kolega si kupil napr novy PT Cruiser a ten ABS nemal. Taktiez Pontiac grandPrix co som mal, abs nemal a zda sa mi ze rovnako na tom bola aj Impala od Chevroletu. O automatickej klime ani nehovorim.
Mal som novy (mal najazdenych 2000mil) Chevrolet Impala. 3,5 litra spojler 2 vyfuky napodobenina dreva ale mal dvojzonovu manualnu klimu :-) to som este nevidel. Normalne boli tam dve kolecka s rozsahom od modreho do cerveneho. Pravda je ale ze napr kia amanti(opirius u nas) mal taku vybavu ze som ziral. 2zonava klima abs, automaticky sa spatak stmavoval a podobne. Cize je dost mozne ze korejske a japonske auta su v podstatne lepsej vybave ako americke.
Dalej som cital ze podvozkovo su auta pre US na nizsej urovni ako pre EU. Predsa len v US chodite po dialnici a nie po serpertinach ako v EU. Zase sa mi nezda aby vymyslali 2 rozne podvozky pre jedno auto.
Este co sa tyka vybavy. Pozrite si auta ako PT Cruiser, Dodge Caliber, Chrysler C300 ... a pod. Zdnuka je to samy plast. Doslova. Este aj laktova operka je len plast.