PDA

Zobraziť plnú verziu : Centrálne zamykanie - riadiaca jednotka

ms1818
09-09-2010, 09:46
Chcem sa vas opytat kde najdem riadiacu jednotku na centralne zamykanie v suzuki grand vitara.... dakujem

acla
10-09-2010, 12:13
Rád by som ti pomohol, ale nevidím tu nikde typ ani rok výroby tvojho auta.
U nových modelov je CZ ovládané priamo z BCM, to je riadiaca jednotka prvkov karosérie, (niekde ju nazývajú aj hlavná riadiaca jednotka), BCM nájdeš pod prístrojovkou, spoznáš ju podla toho, že z prednej strany sú na nej poistky a relé a zo zadnej strany do nej ide vela káblov.:study:

Suuzuukii
10-09-2010, 12:28
BCM vyzerá takto.

ms1818
10-09-2010, 13:19
Rád by som ti pomohol, ale nevidím tu nikde typ ani rok výroby tvojho auta.
U nových modelov je CZ ovládané priamo z BCM, to je riadiaca jednotka prvkov karosérie, (niekde ju nazývajú aj hlavná riadiaca jednotka), BCM nájdeš pod prístrojovkou, spoznáš ju podla toho, že z prednej strany sú na nej poistky a relé a zo zadnej strany do nej ide vela káblov.:study:

a u starsich modelov nevies kde by som to nasiel?

acla
10-09-2010, 16:07
Ak sa dobre pamätám, u niektorých starších modelov Vitary bola riadiaca jednotka CZ pod prístrojovou doskou pri stredovom paneli a u niektorých bola aj v motorovom priestore v poistkovom a reléovom boxe, ale velmi sa na to nespoliehaj, je to už predsa len pár rokov čo som sa zaoberal montážou CZ a alarmov. :confused::confused::confused: