PDA

Zobraziť plnú verziu : Nátěr brzdových bubnů

rabbit
03-05-2010, 08:16
Ahojte,

Jak jsem přezul z plecháčů na litá kola po zimě, říkám si, že by bylo dobré brzdové bubny natřít. Máte někdo nějaká doporučení (barva, odrezit neodrezit ...). Možná časem i přední brzdy(?)

Díky

rabbit

Suuzuukii
03-05-2010, 12:38
Odhrdziť určite áno. Ja som zvykol používať zinkový sprej, vydržalo to vždy tak 2 sezóny. Na Splashi zatiaľ drží origo nástrek :hurra:

ROSI45
04-05-2010, 11:56
Zadej si do strýčka googla barva na brzdové třmeny a vše se dočteš.

ubovidek
05-05-2010, 22:59
Ja som vyčistil bubny sprayom a natrel farbou z original sady. Nedavno som to opravoval.

3192 3193 3194

rabbit
06-05-2010, 08:43
Máš to pěkně udělané, ta žlutá vypadá dobře. díky!
rabbit

ubovidek
06-05-2010, 08:53
Ta žltá sa aj mne veľmi páči, ale zas na nej vidno každu špinu, prach a preto je to náročnejšie na udržbu.:(

rabbit
06-05-2010, 09:16
No to je asi pravda, ale když máš černou SX tak to musíš umývat často. (černá tomu autu hodně sluší, ale je na tom všechno vidět, já volil raději stříbrnou...)
rabbit

ROSI45
06-05-2010, 11:44
Zkus kladívkový Alkyton - přijatelná cena - nemusíš příliš odrezovat

kobliha
25-05-2010, 01:02
Ta žltá sa aj mne veľmi páči, ale zas na nej vidno každu špinu, prach a preto je to náročnejšie na udržbu.:(

hellow, odkial si zohnal tu profi sadu na brzdy? :)

ubovidek
25-05-2010, 21:54
hellow, odkial si zohnal tu profi sadu na brzdy? :)
Tu v Martine je špeci predajňa na miešanie autofarieb. Požiadal som predavačku, či su nieaké špeciálne farby na brzdové bubny a zohnala mi túto sadu. Teraz tie sady už držia skladom.:lol:

Beaumont
26-05-2010, 11:10
Ja som vyčistil bubny sprayom a natrel farbou z original sady. Nedavno som to opravoval.

Efekt nátěru je velice pěkný, akorát cena za sadu 771,- Kč mi připomíná drahotu. Raději to natřu normální syntetikou.

ubovidek
26-05-2010, 20:56
Máš pravdu, že tá sada je dosť drahá. Ja som za ňu dal cca 25 €. Je to dvojzložková farba a sada obsahuje aj čistiaci sprej. Po roku som tie bubny natieral druhý raz (na žltej vidno každý kaz), ale myslím, že tej farby mi ostalo ešte tak na ďaľšie dva nátery.:):):)

Suuzuukii
27-05-2010, 18:50
...Po roku som tie bubny natieral druhý raz (na žltej vidno každý kaz), ale myslím, že tej farby mi ostalo ešte tak na ďaľšie dva nátery.:):):)

Ak to vydrží len rok a treba pretierať, tak to môžem rovno natrieť obyčajnou farbou za pár € :roll:

ubovidek
27-05-2010, 21:15
Ak to vydrží len rok a treba pretierať, tak to môžem rovno natrieť obyčajnou farbou za pár € :roll:
V podstate máš pravdu. Možno keby som to natrel nieakou tmavou farbou, tak by nebolo vidno tu špinu hlavne z platničiek, ktorá sa nedá umyť a vydržalo by to dlhšie. Tie kazy na bubne nastali pravdepodobne obitím v servise pri výmene diskov. A tu hrdzu na žltej farbe hneď vidno.:(:(:(
A aby tie disky vyzerali na zraze super, tak som ich musel natrieť.:thumbright::thumbright::thumbright:

jano24
29-05-2010, 13:24
Ja som ich natrel farbou HAMMERIT. Cena okolo 5€. Trochu očistil ocelovým kartáčom, odmastnil a potom dvakrát natrel. Aj kamarát to tak spravil a drží mu to už druhý rok.:hurra:

Beaumont
29-05-2010, 17:52
Ja som ich natrel farbou HAMMERIT. Cena okolo 5€. Trochu očistil ocelovým kartáčom, odmastnil a potom dvakrát natrel. Aj kamarát to tak spravil a drží mu to už druhý rok.:hurra:

Já se to chystám také natřít svojí oblíbenou zelenou Hamerite. Ta Hameritka má jen jedno úskalí a sice to, že se aplikuje v silnější vrstvě, obsahuje skelná vlákna a tím hůř vede teplo. Takže při intenzivním brždění by mohlo dojít k většímu přehřívání. Ale to spíše vyjímečně.

zdeno
30-05-2010, 13:54
Mam otazku na tie bubny čo sa tyka farby plati zaruka tiez ked je auto v zaruke nie??

Suuzuukii
30-05-2010, 13:58
Myslíš ako že keď ti do 3 rokov bubny zhrdzavejú, tak či ti ich na záruku vymenia, alebo odhrdzia a streknú? :) Nesranduj :)

zdeno
30-05-2010, 14:43
Myslíš ako že keď ti do 3 rokov bubny zhrdzavejú, tak či ti ich na záruku vymenia, alebo odhrdzia a streknú? :) Nesranduj :)

nechapem tomu nesranduj???
ako to mysliš?

ubovidek
30-05-2010, 14:53
Mne sa to zda tiež nerealne, ale na druhej strane keď ich pri výrobe striekajú, tak by ich mali ošetriť takou farbou, aby vydržala tie 3 roky a nie aby po dvoch mesiacoch boli hrdzavé.
Nie je to len problém na Suzuki, ale vlastne na všetkých nových autach.

Suuzuukii
30-05-2010, 15:06
nechapem tomu nesranduj???
ako to mysliš?

Záruka "na hrdzu" sa vzťahuje len na karosériu a aj to len pri prehrdzavení z vnútra von :arrow: Záruka a záručné podmienky (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=483) :study:

Problematická býva aj reklamácia hrdzavého výfuku a nie to ešte bubnov. Navyše u bubnov dochádza k mechanickému opotrebeniu, takže o to komplikovanejšie.

Mne sa to zda tiež nerealne, ale na druhej strane keď ich pri výrobe striekajú, tak by ich mali ošetriť takou farbou, aby vydržala tie 3 roky a nie aby po dvoch mesiacoch boli hrdzavé.
Po 2 rokoch ich nemám hrdzavé, len na hranách sa náter začína "odlupovať".

Všetko dnes ide vo výrobe na cenu a podľa toho to aj vyzerá, čo narobíš :wtdo:

zdeno
30-05-2010, 15:11
diky za vysvetlenie pytal som sa lebo mam ignisa 2 roky a su dost hrdzave. takze si ich pekne natrem a budu ako nove.:grin:

veteran
30-05-2010, 18:04
Ja budem moje natierať polyuretánovou farbou tú čo mám vydrží v pohode do 160stupnov a je dobre oteruvzdorná ked vydrží na kanone musí aj na bubnoch :). je ešte jeden druh liehovej farby ktorá sa teplom zapekala 200stupnov a ani naznak olupovania ale je len čierna a prestala sa vyrabať

Beaumont
30-05-2010, 18:11
Nie je to len problém na Suzuki, ale vlastne na všetkých nových autach.

Podle mně to ničím nestříkají, ta barva na bubnech je pouze obyčejná konzervační barva dílu, tak jako treba díly prední nápravy. Resistinem si to už musíš natřít sám.

Suuzuukii
28-06-2010, 16:51
Tak ja som ich strekol na strieborno, z väčšej vzdialenosti to skoro vyzerá, ako keby mal Splash kotúče :p

4931

mimach
28-06-2010, 23:12
Podle mně to ničím nestříkají, ta barva na bubnech je pouze obyčejná konzervační barva dílu, tak jako treba díly prední nápravy. Resistinem si to už musíš natřít sám.

Resistinom by som to nerobil, je to vosková ochrana, teda aspon to čo sa striekalo na podvozky. Tie bubny sa vedia celkom pekne nažhaviť :)

K2-Blade
27-03-2012, 18:06
Treba odstrániť aj starý náter?

costelo
27-03-2012, 19:33
Áno a je to pomerne jednoduché.
Treba si najprv dať na ústa a nos aspoň handru a potom flexou s drôteným kotúčom očistiť do kovového lesku, opláchnuť tech benzínom alebo čističom brzd. Strieknuť základom a podľa toho čo chceš na vrch. Ale nejakú valnú životnosť to nemá. Určite ťa to počká každé dva roky ak to chceš mať pekné. Je to asi ako s plechovými diskami. Je to najviac vystavené všetkým nepriaznivým podmienkam.
Do Suzuki.

K2-Blade
27-03-2012, 19:36
Áno a je to pomerne jednoduché.
Treba si najprv dať na ústa a nos aspoň handru a potom flexou s drôteným kotúčom očistiť do kovového lesku, opláchnuť tech benzínom alebo čističom brzd. Strieknuť základom a podľa toho čo chceš na vrch. Ale nejakú valnú životnosť to nemá. Určite ťa to počká každé dva roky ak to chceš mať pekné. Je to asi ako s plechovými diskami. Je to najviac vystavené všetkým nepriaznivým podmienkam.
Do Suzuki.

Ďakujem veľmi pekne :hurra:

wawik
27-03-2012, 21:22
nooo ked som dal dole disky po zime a nahodil elektrony tak tie hrdzave bubny akosi ten vysledný efekt špatia...

Beaumont
28-03-2012, 07:50
nooo ked som dal dole disky po zime a nahodil elektrony tak tie hrdzave bubny akosi ten vysledný efekt špatia...

Po každé zimě, před jarní výměnou kol je nejlepší to vzít zhruba drátěným kartáčem a natřít černou silikonovou barvou na kamna. Podle mně je lepší nenápadná černá, než nějaká zářivá žlutá, nebo červená. Co se týče té teploty při brždění, není to tak hrozné, tedy pokud nepojedeš se zataženou ruční brzdou. Na rozdíl od předních kotoučů se zadní bubny tak moc nezahřívají. Můžeš si to po běžném brždění zkusit rukou.

Pepin
30-03-2012, 19:23
Zadní bubny + přední brzdiče, z vlastní zkušenosti, je potřeba "udělat" pokud jsou nové. Odmastit, poprášit základem na lehké kovy a natřít podle vkusu odstínem, který se nám líbí. Jak bubny oreznou, tak je to boj s větrnými mlýny. Co sezóna, to prokvétá rez. Bubny pak již jedině opískovat.

stevo212
26-06-2012, 22:19

su spreje na vysoke teploty, ktore sa na to hodia napr. červena alebo čierna.

fotograf
28-06-2012, 20:54
Zadní bubny + přední brzdiče, z vlastní zkušenosti, je potřeba "udělat" pokud jsou nové. Odmastit, poprášit základem na lehké kovy a natřít podle vkusu odstínem, který se nám líbí. Jak bubny oreznou, tak je to boj s větrnými mlýny. Co sezóna, to prokvétá rez. Bubny pak již jedině opískovat.

Netreba sa báť - bubny neprehrdzavejú... :mrgreen: