PDA

Zobraziť plnú verziu : Podtlak v nádrži

marekks
08-06-2008, 23:19
napíšte, či aj vy máte pri tankovaní benzínu do prázdnej nádrže podtlak v nádrží, prejavuje sa to pri otvorení uzáveru, ťahá mi to vzduch vo veľkom :idea:

TRUDO
08-06-2008, 23:42
No ja som tankoval do svojho auta len 2x ale takýto problém som nemal, možno preto lebo bolo teplo tak sa tak vytvoril tlak z výparov z benzínu.

marekks
08-06-2008, 23:44
No ja som tankoval do svojho auta len 2x ale takýto problém som nemal, možno preto lebo bolo teplo tak sa tak vytvoril tlak z výparov z benzínu.
Dík TRUDO hlavne ignisáci dajte mi typ či nemám problém z odvetraním nádrže

TRUDO
08-06-2008, 23:59
Dík TRUDO hlavne ignisáci dajte mi typ či nemám problém z odvetraním nádrže

No neviem ako u ignisa ale v iných typov áut je snímac odvetravania palivovej nádrže a určite to montuje aj suzuki a určite by tí to vyhodilo poruchu

green-ignis
09-06-2008, 08:42
Niekedy to zasyčí, niekedy nie. Nejak to neskúmam, beriem to tak, že to tak ma byť :roll:

TRUDO
10-06-2008, 13:50
Niekedy to zasyčí, niekedy nie. Nejak to neskúmam, beriem to tak, že to tak ma byť :roll:

Ja to tiež nerieším, určite je to tak ako by to malo byť, a mylím si že keby bol s tým nejaký problém istotne sa auto nespráva v pohode.

veteran
11-06-2008, 14:25
Mne to robí tiež, ale keď ju otvaram v chladnejšej garáži tak to nespraví.

marekks
11-06-2008, 21:44
tak ste ma ukľudnili danke :D

milang
18-09-2008, 18:30
Zdravím. Mám najazdené asi 10000 km, ten podtlak sa zvukovo prejavuje pri každom otvorení nádrže. Rád by som teda vedel ako je technicky riešené odvetrávanie atď., a vôbec dôvod toho podtlaku. Na žiadnom inom type auta som niečo také nevidel - a nepočul .

Celkovo som mal doteraz s Ignisom prekvapivo veľa problémov. Od zakúpenia sústavné hrkotanie a klepanie od zadnej nápravy / 2 kolka/, opakovane som reklamoval, menili tlmiče, a nakoniec za účasti pracovníka centrály v BA podstatnú časť zadnej nápravy - síce pomohlo, ale nikto mi nevedel, alebo nechcel povedať, v čom bol problém.

Rád by som vedel, či odborník vie nejako upraviť nastavením motora jeho momentovú charakteristiku, teda plynulejšie narastanie výkonu v závislosti od otáčok ... ?

Sances
18-09-2008, 20:05
S.Splash - tiež mám podtlak ale nie vždy rovnaký a nedávno som tu spomínal problémy s chodom motora, kto vie s čím to malo súvis, ale keď som natankoval novú plnú bolo po problémoch. Zajtra idem tankovať, som celkom na suchu tak si ten podtlak budem všímať.

swišťo
18-09-2008, 22:25
Robi to aj na swiftoch a vsetkych. Hlavne, ked je nadrz prazdna a v teplych dnoch, ked teplom vznika podtlak. Cez zimu to robit nebude.

Suuzuukii
18-09-2008, 23:09
Rád by som vedel, či odborník vie nejako upraviť nastavením motora jeho momentovú charakteristiku, teda plynulejšie narastanie výkonu v závislosti od otáčok ... ?
Samozrejme že áno, ale stojí to pomerne dosť. Už sa to tu riešilo, pohľadaj, niečo o tom je myslím aj v SX4 vs. Felicia (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=228) a v Zábeh motora (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=192).

Sances
19-09-2008, 14:07
Dnes som tankoval - žiadne syčanie nebolo, bez podtlaku, teplota +9C.Tak neviem čím to je že raz hej a raz nie.. :shock:

Suuzuukii
19-09-2008, 14:12
Aspoň človek vie, že nádrž tesní a nie je v nej diera :lol:

Sances
19-09-2008, 14:44
Veru deravá nebude..5,6 l / 100 KM to istí...

swišťo
20-09-2008, 00:22
Ako som pisal vyssie, je chladno, preto to nerobi. Dalsi prispevok v tejto teme pribudne az okolo maja pocitam, ked sa zacne sycat.

majo
20-09-2008, 00:46
...pribudne az okolo maja pocitam...
myslíš okolo mňa kolega? :lol: :lol: :lol:

heh... ale to sa mi pači..v maji prestavaju piskat brzdy a začinajú sycat nadrze... a na jesen zas opačne... :P :P :P

Duch
20-09-2008, 12:09
Samozrejme že áno, ale stojí to pomerne dosť. Už sa to tu riešilo, pohľadaj, niečo o tom je myslím aj v SX4 vs. Felicia a v Zábeh motora.
Hovorí sa tomu "chiptuning" viac na uvedených odkazoch alebo http://www.google.sk

robertdecsi
22-09-2008, 10:02
Aj u mna sa to prejavuje.

nalim
22-09-2008, 15:43
Aj u mna sa to prejavuje.

Na mojej Sx4 taktiež sa to prejavuje. Iba ak mam skoro prazdnu nádrž (zostatok cca 10 l). A ked je vonku horuco (bolo horuco). Počas tychto chladných dní som si to nevšimol.

chose13
24-09-2008, 22:47
Na ignise mi to robí, ale len keď je v nádrži toho pomenej a idem tankovať.
Aspoň podľa mňa.

zdeno
24-09-2008, 23:19
robi to aj mne ale nejak som to nesledoval za akych podmienok. skusim sledovat.

berdo
25-09-2008, 21:04
Tak dnes som na SX4 dotankovaval polovicnu nadrz na plnu a podtlak sa prejavil. Bude na to mat vplyv aj benzin a jeho kvalita zrejme.

zdeno
27-09-2008, 23:38
Tiez som dnes tankoval a podtlak bol bolo 11 stupnou a mal som skoro sucho. :o

monty
16-10-2008, 20:37
Ten tlak/podtlak je normálny, viď Podtlak v nádrži (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=115).

Prečítal som si... Malo by to robiť za tepla a pri skoro prázdnej nádrži. U mňa bol aspekt tepla dodržaný, ale plnosť nádrže nie... Som dotankovlal len 10l doplna, zisťoval som spotrebu ;)

zdeno
22-10-2008, 22:05
Ten tlak/podtlak je normálny, viď Podtlak v nádrži (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=115).

Prečítal som si... Malo by to robiť za tepla a pri skoro prázdnej nádrži. U mňa bol aspekt tepla dodržaný, ale plnosť nádrže nie... Som dotankovlal len 10l doplna, zisťoval som spotrebu ;)

ta teplota tam podla mojich skusenosti nehra rolu a litraz taktiez 8-)

monty
22-10-2008, 22:16

a co potom? bublinkovy benzin :D ??

zdeno
23-10-2008, 21:37

a co potom? bublinkovy benzin :D ??
srandista to by som aj ja rád vedel čo to spôsobuje :lol: :lol:

monty
23-10-2008, 21:44
srandista to by som aj ja rád vedel čo to spôsobuje :lol: :lol:

Ono mne sa to stalo iba raz... Ako som písal bolo teplo a nádrž skoro plná... Odvtedy som ešte netankoval, ale už sa blíži čas ďalšej návštevy čerpačky tak som zvedavý či zasičí :!:

veteran
31-10-2008, 12:14
Pozeral som to v servisnom manuali a odvetranie nadrže ide cez ventil, ktorý je spolu v zostave s čerpadlom a má pracovať pri pretlaku v nadrži pri tankovaní. skušajú to vakuometrom. dalej ide do nadrže spiatočka od motora cez uhlikový filter a separator výparov a výtlak od palivoveho čerpadla.Ten podtlak asi pomaha doprave paliva, ked je prazdnejšia nadrž preto to tak zasyčí

monty
31-10-2008, 18:45
No tankoval som... V nádrži som mal asi 10l a žiadny zvuk... :D

ROSI45
23-01-2009, 22:31
Ať dělám, co dělám, nezasyčí a nezasyčí. Potvora jedna :)

costelo
23-01-2009, 23:57
To o čom tu hovoríte sa po slovensky volá pretlak. Mne vždy z nádrže vyfučí a nie do nádrže nasaje. A robí mi to aj na naftáku. A síce v palive je ponorené čerpadlo paliva, ktoré je dobre namáhané a ono sa zahrieva a chladené je práve palivom a tým dochádza k odparovaniu paliva a teda pretlaku. Chúdatenko čerpadlo musí tlačiť do trysiek tlakom okolo 5až 8 bar podľa typu a výrobcu vstrekovania. Preto ak ste si všimli v návode na obsluhu sa nedoporučuje vyjazdiť nádrž do prázdna, ale malo by sa tankovať, keď je tam najmenej 5 litrov paliva, aby sa zabezpečilo ochladzovanie čerpadla. Čerpadlo ostane bežať pokiaľ sa všetko palivo minie a nemá ho čo chladiť silno sa zahreje a sa porúča do večných lovíšť. Nezahreje sa zas tak, aby samozrejme v palive začalo horieť plameňom. Len zhorí vinutie. No a na vymontovanie čerpadla musí nádrž von + nové čerpadlo a tak ďalej čistý zisk sa ráta na tisí... pardon na viac 100€ obrázkov. No a tak si tu žijeme.
Do Suzuki.

palino22
28-01-2009, 08:35
Tankujem vždy doplna, keď mi začne svietiť rezerva-teda je tam ešte asi 10 litrov.
Mne sa zdá, že mi to pri otváraní nádrže zasyčí vždy.

Chamo
28-01-2009, 10:28
Páni podtlak nieje žiadna závada je to úplne bežná vec u nových aut, pretože palivová sústava je uzavretá! Takže to vôbec nemusíte sledovať!

marcelko
29-01-2009, 09:55
Mne na SX4 to bezne zasyci ked otvaram nadrz hlavne v lete ked je horuco ale aj teraz ked je zima nie tak ako v lete ale aj v zime asi to tak ma byt