PDA

Zobraziť plnú verziu : Načítanie chýb SX4

TRUDO
05-06-2008, 07:46
Postup:
3x vypnúť a zapnúť parkovačky a potom
3x otvorenie a zatvorenie dverí vodiča a zrušenie vypnutie kľučika.
Rád by som aj uvítal niekoho kto by dal nejaký popis ktorá chyba sa skrýva pod akým číslom.

No a dodávam že zrušenie chyby keby Vám to vyhodilo 0101 tak ju zrušíte tým istým spôsobom len všetko sa robí 4X

kisuzu
05-06-2008, 14:32
Zoznam "skratiek" kodov chýb by sa hodil :idea: Len kde ich vziat a nekradnúť servisný manuál v servise :mrgreen: Snad su aspon u vsetkých modelov Suzuki tie kody rovnaké a niekto sa najde kto to ma... aspon tie najzakladnejsie.

TRUDO
05-06-2008, 14:52
No istotne sa to tu niekedy objaví aspoň dufám bolo by to len dobré

Suuzuukii
05-06-2008, 22:23
Našiel som nejaké materiály, kde je okrem iného aj rozpis snaď všetkých chybových hlásení na Ignise a Swifte (predpokladám, že to bude identické pre ostatné modely).
Lenže ako to tak býva, na tieto materiály ma "niekto" copyright, napriek tomu že visia kade tade na webe.

Momentálne vidim jediný spôsob ako na to, že ak niekomu vypíše konkrétnu chybu na displeji, tak mu možem pozrieť čo to znamená podľa kódu a odpovedať.

TRUDO
05-06-2008, 23:57
No myslím si že tie kódy budú identické možno len nepatrna zmena no a čo keby si to uploadol na nejaký freeupload server a tu dal link a každý by si to mohol stiahnúť. To by predsa šlo nie ???

Suuzuukii
06-06-2008, 07:45
No myslím si že tie kódy budú identické možno len nepatrna zmena no a čo keby si to uploadol na nejaký freeupload server a tu dal link a každý by si to mohol stiahnúť. To by predsa šlo nie ???

Obávam sa že nie :cry:

Keď bude čas, tak preštudujem zákon č. 618/2003 Z.z. o autorskom práve, ale predpokladám, že nie je možné voľné šírenie akéhokoľvek diela v akejkoľvek forme bez súhlasu autora.
Výnimku tvoria len citácie určitých častí s uvedením zdroja, resp .autora, alebo použitie exaktných faktov ako sú číselné údaje, hodnoty a podobne.

TRUDO
06-06-2008, 07:49
No že ty umiestníš na svojej stránke nejaký odkaz tak sa podľa mňa nič nedeje akoby potom fungovali všetky iné fóra ako sú napríklad warez a pod. Ja si myslím že to je úplne normálne a dá sa to tak spraviť bez postihov.

Suuzuukii
06-06-2008, 08:58
Diskusia na tému autorských práv pokračuje tu: Autorské práva (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=112)

Toto vlákno už necháme len pre diskusiu o chybách na SX4.

green-ignis
09-06-2008, 07:46
Postup:
3x vypnúť a zapnúť parkovačky a potom
3x otvorenie a zatvorenie dverí vodiča a zrušenie vypnutie kľučika.
Rád by som aj uvítal niekoho kto by dal nejaký popis ktorá chyba sa skrýva pod akým číslom.

No a dodávam že zrušenie chyby keby Vám to vyhodilo 0101 tak ju zrušíte tým istým spôsobom len všetko sa robí 4X

Len by ma zaujímalo, či tým zrušením chyby sa zmaže aj rozsvietená kontrolka, ktorá sa povacsine rozsvieti pri nejakej chybe. Alebo sa chyba len zmaze z pamate zavad a na zhasnutie kontrolky treba ist na diagnostiku do servisu.

acla
25-06-2008, 13:43
Kontrolka zhasne, ak bola závada odstránená, ale ak závada trvá, kontrolka samozrejme ostane svietiť.
Inak chybové kódy sú v servisnej príručke, ale tú mám iba v maďarčine, ale keď budem mať
chvílu času, budem sa snažiť preložiť aspoň tie chybové kódy. Na maďarčinu nie som expert, tak mi to
nejaký čas potrvá.

kapitanzm
11-09-2008, 13:29
da sa najst ten manual, ale len v anglictine, takze treba aj hladat v anglictine, mne sa to podarilo.

Suuzuukii
11-09-2008, 14:56
da sa najst ten manual, ale len v anglictine, takze treba aj hladat v anglictine, mne sa to podarilo.
O akom manuále hovoriš? :roll:

kapitanzm
12-09-2008, 13:49
ved o servisnom, o ktorom tu uz bola rec a ktory kazdy zhana

Suuzuukii
12-09-2008, 13:54
Ahaaaa! 8-)
Len o servisnom manuále sa diskutuje v tejto téme (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=101).
Na tomto mieste sme preberali načítanie chybových hlásení na tachometri v SX4 ;)
Ale v poho.

kapitanzm
12-09-2008, 13:58
Sorry, vsimol som si, ze som v inej teme, ale niekto to tu spomenul, tak preto som sa pomylil.
btw. ak by som mal povolenie, tak by som tu ten link aj zverejnil (do spravnej temy), ak nie, tak nic.

Suuzuukii
12-09-2008, 14:02
Ja ti to povolenie dať nemôžem - viď autorské práva (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=112) - a importér značky nám ho tiež asi sotva kedy dá :(

passion
03-10-2008, 16:45
Užívateľ príspevok zmazal.

Robím to presne podľa tohoto návodu a nič sa nedeje.

Suuzuukii

Suuzuukii
03-10-2008, 20:21
Robím to presne podľa tohoto návodu a nič sa nedeje :roll:
Mal si zapnuté zapaľovanie?? ;)

Suuzuukii
03-10-2008, 21:24
Musíš zapnúť zapaľovanie, potom 3x + 3x a potom ti to na displeji niečo vypíše.

Maroavip
20-11-2008, 20:52
Našťastie som to doteraz nepotreboval, ale ak by som to potreboval, nie je mi jasné "....a zrušenie vypnutie kľučika." Poprosil by som o objasnenie :wtdo: . Je to rovnaké aj pre SX4 1,6 4x4.

Suuzuukii
20-11-2008, 20:58
T.z., že keď už máš na displeji načítanú chybu, resp. same nuly (čiže bez chyby) a chceš aby sa na displeji opäť zobrazili štandardné údaje (kilometre), tak vypneš zapaľovanie a po opätovnom zapnutí zapaľovania už bude všetko ako pred načítaním chýb.
Malo by to fungovať na všetky SX4.

margi79
28-02-2010, 13:51
no tak mi svieti kontrolka check engine :( tak vyskusam co mi to vypise (len musim pockat na zenu kym sa vrati s autom)
Inak v utorok som to mal na servisnej prehliadke 120tis a aj mi chlapik vytlacil papier ze diagnostika ukazuje nejaku chybu s emisiami na tretom valci ci nieco take, on to vymazal ze uvidime ale kontrolka mi predtym nesvietial, zacala az teraz.

Beaumont
28-02-2010, 14:00
no tak mi svieti kontrolka check engine :( tak vyskusam co mi to vypise (len musim pockat na zenu kym sa vrati s autom)
Inak v utorok som to mal na servisnej prehliadke 120tis a aj mi chlapik vytlacil papier ze diagnostika ukazuje nejaku chybu s emisiami na tretom valci ci nieco take, on to vymazal ze uvidime ale kontrolka mi predtym nesvietial, zacala az teraz.

Jen tak pro úplnost, až budeš načítat ty chyby a manipulovat se spínačem zapalování atd.. podle toho postupu, tak tam je jeden špek. Pokud to má bezklíčové startování, tak tam musíš vrazit klíček. Jinak se pandořina skříňka neotevře.

margi79
28-02-2010, 14:02
Jen tak pro úplnost, až budeš načítat ty chyby a manipulovat se spínačem zapalování atd.. podle toho postupu, tak tam je jeden špek. Pokud to má bezklíčové startování, tak tam musíš vrazit klíček. Jinak se pandořina skříňka neotevře.
Aha tak to je dost podstatny detail, dik.
Dufam ze som to dobre pochopil: dam klucik do zapalovania a zapnem zapalovanie, 3x zapnem-vypnem parkovacky, 3x otvorim-zavrem vodicove dvere a malo by to byt nacitane, ci?

Beaumont
28-02-2010, 14:06
Aha tak to je dost podstatny detail, dik.

Když tam vrazíš klíček, tak uslyšíš jak v modulu bezklíčového startování cvakne rellais, a ten mimo jiné sepne okruh diagnostiky.

autospravca
28-02-2010, 14:08

S veľkou pravdepodobnosťou by to mala byť lamda sonda (na výfuku). Skús ju vyčistiť. Niekedy to zabere. Otáčky motora Ti nekolíšu?

margi79
28-02-2010, 14:09
Když tam vrazíš klíček, tak uslyšíš jak v modulu bezklíčového startování cvakne rellais, a ten mimo jiné sepne okruh diagnostiky.
a mam este otocit zapalovanim alebo uz netreba?

margi79
28-02-2010, 14:11
S veľkou pravdepodobnosťou by to mala byť lamda sonda (na výfuku). Skús ju vyčistiť. Niekedy to zabere. Otáčky motora Ti nekolíšu?
zatial nie, a kde sa cisti lamda sonda?:)

Beaumont
28-02-2010, 14:18

Nevím jestli se ti tu sondu podaří povolit, spíš počkej jestli to nevyplivne nějaký chybový kód. Nejlépe sehnat někoho kdo má scaner. Bez scaneru by měl být postup následující - vrazit tam klíček, zapnout zapalování, vypnout zapalování - a následně do 10 sekund , 3x bliknout parkovacími světly a třikrát stisknout dveřní spínač.
Chybový kód by se měl objevit v místě počítadla km.

autospravca
28-02-2010, 14:21
zatial nie, a kde sa cisti lamda sonda?:)

Pozri na výfuk od motora- pred katalyzátorom. V týchto miestach najdeš z výfuk.trubky trčať vodiče s konektorom. Odpojiš konektor od lamda sondy, vytočiš ju zo závitu a vyčistiš.

margi79
28-02-2010, 14:29
Nevím jestli se ti tu sondu podaří povolit, spíš počkej jestli to nevyplivne nějaký chybový kód. Nejlépe sehnat někoho kdo má scaner. Bez scaneru by měl být postup následující - vrazit tam klíček, zapnout zapalování, vypnout zapalování - a následně do 10 sekund , 3x bliknout parkovacími světly a třikrát stisknout dveřní spínač.
Co myslis tym "stisknout dveřní spínač"?
Ja som to v prispevku vyssie pochopil ako 3xotvorit a zavriet dvere.

autospravca
28-02-2010, 14:36

Číslo chyb.kódu si môžeš prečítať i bez skeneru. Tak ako je už napísané vyššie, stači zap.zapaľovanie, 3x zap.a vyp.parkovačky, 3x otvor a zatvor dvere a display by ti mal vypísať kód chyby (keď to spraviš 4x, tak chybu resetuješ-pokiaľ je to sporadicka chyba)
Popis chybového kódu (o akú poruchu ide), najdeš na tomto linku (http://www.equus.com/support/obd2_definitions.php).

autospravca
28-02-2010, 14:42

Zapaľovanie by sa malo zapnuť len raz a nechať ho zapnuté.

autospravca
28-02-2010, 14:45
Viz príloha (načítanie, alebo reset chybového kódu)

margi79
28-02-2010, 14:46
Číslo chyb.kódu si môžeš prečítať i bez skeneru. Tak ako je už napísané vyššie, stači zap.zapaľovanie, 3x zap.a vyp.parkovačky, 3x otvor a zatvor dvere a display by ti mal vypísať kód chyby (keď to spraviš 4x, tak chybu resetuješ - pokiaľ je to sporadicka chyba)
Popis chybového kódu (o akú poruchu ide), najdeš na tomto linku (http://www.equus.com/support/obd2_definitions.php).

OK, dik. Pojdem to vyskusat a dam vediet.

Edited by Suuzuukii:
K zistenej chybe č.1144 som založil samostatnú tému a presunul do nej súvisiace príspevky :arrow: Číslo chyby 1144 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1063)

boh60
16-07-2012, 20:27
Nech blikám, ako chcem, stále nič. Darmo tam dám aj kľúčik zapaľovania, stále len km a nič viac. 11/2006 4x4

stevo212
16-07-2012, 21:39
Nech blikám, ako chcem, stále nič. Darmo tam dám aj kľúčik zapaľovania, stále len km a nič viac. 11/2006 4x4
pozri si rubriku manual na sx4 su tam popisane chybove hlasenia