Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 20

Téma: Zamrznutá prevodovka?

1. Predvolené Zamrznutá prevodovka?

Zdravím všetkých, mám SWIFTA 2008 a túto zimu mi mrzne radiaca páka. Stačí -5 a 3,4,5 a spiatočku nezaradím. kulisa je úplne tuhá a do boku s ňou nepohnem. Musím parkovať tak, aby som šiel dopredu. Pritom minulú zimu nebol žiadny problém ani pri -20. neviete čo stým môže byť? Ďakujem za všetky rady.

Predvolené Re: Zamrznutá prevodovka?

Citácia Pôvodne odoslal rmachej Zobraziť príspevok
    Zdravím všetkých, mám SWIFTA 2008 a túto zimu mi mrzne radiaca páka. Stačí -5 a 3,4,5 a spiatočku nezaradím. kulisa je úplne tuhá a do boku s ňou nepohnem. Musím parkovať tak, aby som šiel dopredu. Pritom minulú zimu nebol žiadny problém ani pri -20. neviete čo stým môže byť? Ďakujem za všetky rady.
    a ja mam problem ze sa mi za studena zle radi dvojka...

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Vzhledem k tomu, že táhla řazení jsou lanka v bovdenech, předpokládal bych, že se ti do nich dostala voda, nejspíš přes poškozený obal. Zajeď někde do tepla na zvedák a mrkni na to, jestli to nemáš někde prodřené. Pak bych to zkusil vysušit horkovzduškou a injekční stříkačkou natlačit řídký olejíček.

profiter - mě taky, ale to je ztuhlým olejem. A to mám v létě čerstvý.
    Naposledy upravil ROSI45; 04-01-2010 o 14:44
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    profiter - mě taky, ale to je ztuhlým olejem. A to mám v létě čerstvý.
    nemam na mysli to, ked je vonku -20 a cela paka je tuha, mne sa zle radi dvojka aj ked je vonku +5, a dost dlho to trva pokial sa to "zahreje", ale o tom sa tu uz dost popisalo, ze prevodovka na dieslovej SX4-ke sa moc nevydarila.
    Aspon ze mne nemozu tiahla zamrznut

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

mě jde nejhůř trojka. U Frantíka, co jsem měl předtím, to bylo nemlich to samé. Jako z jedné firmy, ale naučil jsem i ženu jak na to
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Ak mas auto este v zaruke, tak by som nespekuloval a riesil to v servise.

7. Predvolené Re: Zamrznutá prevodovka?

to shrek

Skúšal som aj túto alternatívu, ale nakoľko som u nich nebol na garančke (nemám o nich veľmi dobré referencie, servis po roku som si dal spraviť v servise, ku ktorému mám dôveru) tak ma rovno odpálili, že na záruku môžem rovno zabudnúť. Ale do dvoch rokov mi zostávajú 3 mesiace, tak to už ani neriešim. pozeral som kulisu zvnútra aj bowdeny ale nič tam na tom nevidno, poškodené neni nič, tak idem čakať na ďalšie mrazy. Možno sa to už aj vysušilo samo, odvtedy už nebol problém.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

1. Zaruku na auto mas 3 roky alebo 100 tis km - co uplynie skor. Nie 2 ako si myslis, takze ma cenu to riesit cez servis.

2. Zaruka na auto nie je podmienena prehliadkami v servise kde si auto kupil ani prehliadkami v autorizovanom servise Suzuki.

3. Nenechaj sa v servise odbit, olej v prevodovke sa meni az po 45 tis km a ine sa na garanckach s prevodovkou nerobi. Na prvych 2 garanckach sa s prevodovkou nerobi vobec nic.

4. Ak si nespokojny v jednom servise, chod do ineho, kde si ta budu ako zakaznika vazit a nehladat dovody, preco ta poslat prec. Neviem z ktoreho si mesta, tak ti neviem poradit konkretne. Tu najdes skusenosti a referencie majitelov Swiftov s autorizovanymi servismi Suzuki po celom Slovensku, vyber si ten co ti je najblizsie: http://forum.suzukiswift.sk/viewforum.php?f=15 Viem, ze to je stranka ineho klubu, ale myslim, ze ti pomoze.

Lokalita
    Praha CZ

Nejsem si jistý, jestli ta tříletá záruka není jen u soukromých osob (na rodné číslo). V případě podnikatelských subjektů (na ičo) není jen dva roky. Ale nejsem si jistý. Podle toho kdo to koupil jako nové.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    3. Nenechaj sa v servise odbit, olej v prevodovke sa meni az po 45 tis km a ine sa na garanckach s prevodovkou nerobi. Na prvych 2 garanckach sa s prevodovkou nerobi vobec nic.
    V súčasných autach je olej v prevodovke už ako trvala náplň. A už keby som ho chcel meniť tak minimálne po 2x45 000 km.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •