Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: Jimny údržba

Predvolené Jimny údržba

Ak sa vám bude chcieť, napíšte čo je dobré urobiť, premázať, dotiahnúť atd. Ja napríklad nie som nijaký mechanik a tak na predlženie životnosti a zvýšenie spoľahlivosti uvítam a určite nie len ja dobré rady.
    Ja viem že v servise to vedia ale je to všetko za slušné peniaze.

2. Predvolené Re: Jimny údržba

No mohol by nam niekto skuseny poradit?

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    Vitara, Jimny, Samurai

Predvolené Re: Jimny údržba

Najčastejšie poruchy vznikajú zanedbaním údržby prednej nápravy a pohonu 4x4. K nevyhnutnej údržbe na Jimnykovi patrí:

- mazanie gulí prednej nápravy - nedostatočné mazanie spôsobuje zahrdzavenie a predčasné opotrebenie ložísk zvislých čapov, opotrebenie gufier a následný únik oleja z diferenciálu a netesnosti gufera na polosi čo spôsobí problém so zamykaním voľnobežky, podstatné je správne mazivo s obsahom molyky - MoS2
    - čistenie prípadná výmena stieracieho gufera/krúžku na guliach prednej nápravy, častejšie čistenie gulí pri jazde v teréne
    - mazanie tisíc hranu predného kardanu
    - pri zvýšenom namáhaní auta v teréne pravidelná výmena oleja v rozvodovke a diferenciáloch, pri prevodovke modernizovaného Jimnyho častejšia výmena oleja v prevodovke, podstatný je výber správneho oleja
    - kontrola uťahovacieho momentu skrutiek ramien náprav a panhardiek
    - kontrola puzdier v ramenách a v panhardke
    - pri častom jazdení v teréne mazanie gufera voľnobežiek
    - kontrola vôle v riadení

odporúčam prečítať na českom klube témy o nefuknčnom pohone 4x4 a rozkmitanom volante, obzvlášť príspevky užívateľa Doctor, ktorý je skutočným odborníkom na tieto autá

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •