Zobrazenie výsledkov 1 až 7 z 7

Téma: Pukanie pedálu spojky

1. Arrow Pukanie pedálu spojky

Nazdar som tu novy a neviem ci pisem do spravnej casti fora. Kazdopadne sa chcem opytat ci nema niekto z vas skusenost s pukanim pedalu spojky na SWIFT-e pri jeho doslapnuti. Pocas jazdy to nieje pocut ale ked stojim a motor je vypnuty alebo na volnobehu a slapnem na spojku tak to znie ako ked sa derie brzdove lanko na bicykli...neviem ako inac to popisat... Vsimol som si to len nedavno a planujem zabehnut do autoservisu kedze ten moj tatos je este v zaruke len tam nechcem vyzerat ako blb co otravuje s niecim co nieje ani zavada. Pls help me

2. Predvolené Re: Pukanie pedálu spojky

Inak toto som si všimol aj ja ale nejako to neriešim, ale ak tam pojdeš daj vedieť ako si dopadol.
    SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Bodykit Urban Line

3. Predvolené Re: Pukanie pedálu spojky

no mne to robil ten gumovy kobercek, staci ho stiahnut trochu dole
    SX4 4x4 SE GLX 1,6

4. Predvolené Re: Pukanie pedálu spojky

hh no ked dojdem domov tak sa na ten kobercek pozrem ak to bude kvoli nemu tak mas u mna pivo

5. Predvolené Re: Pukanie pedálu spojky

No takže je to tak, že to teda nieje žiadny koberček to by musel byť vytlačený pomaly až po volant .

Bol som v servise a na opravu, môjho problému postačilo trošku vazelíny hh. Ak sa pozriete pod kapotou medzi autobatériu a motor uvidíte dole taký plastový obdĺžnik (púzdro) spojený s kasnou dvoma šrubami v ktorom je spojkový valček a tesne pri ňom je na otočnom kĺbe kovový odliatok ktorý ma na konci polgulovitý tvar. s týmto odliatkom je spojený už spomínaný spojkový valček no a tu je ten problém. Pri montáži páni majstri v MR šetria kde sa da a šetria aj tam kde netreba a potom sa Vám stane to že po mesiaci používania auta vrzgaju dvere a puka spojka! Oprava je teda jednoducha, do pologule odliatku vtlacit trosku vazeliny resp. mazadla na to urceneho výrobcom a spojka je tichucka ako pri kúpe.

Takže z toho piva nič nebude

6. Cool Re: Pukanie pedálu spojky

Citácia Pôvodne odoslal Saedelaere Zobraziť príspevok
    hh no ked dojdem domov tak sa na ten kobercek pozrem ak to bude kvoli nemu tak mas u mna pivo
    No robi to aj mne tak cudne puka a aj to citit na nohe trochu. Ale robi to iba ked pomaly pustam spojku ked som mal vypnuty motor a rychlo som ju zoslapol a vyslapol tak to nepocut: Podla mna je to iba nejaka strunka nepremazana co je tam. Zacalo to ked zacalo byt takto teplo. No 20 idem na garancku tak im to poviem nech sa chlapci postaraju o to ... a dam vediet ....
    Inak je to sranda lebo to pocujem vzdy ked sa pohynam ... a puka to iba ked pustam pomaly pedal ...

Predvolené Re: Pukanie pedálu spojky

Mne pukal na sx4ke, odniesli to v maji do servisu a ze vraj menili pedal, uvidim ked pridem domov ci pomohlo. Nebolo to velmi pocut ale hlavne citit na nohe.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •