Zobrazenie výsledkov ankety: Si spokojný so svojim Suzuki vzhľadom na to, čo za kúpnu cenu ponúka?

Hlasujúcich
168. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Som absolútne spokojný

49 29,17%
  • Som spokojný ale mám pár drobných výhrad

103 61,31%
  • Som viac nespokojný ako spokojný

14 8,33%
  • Som absolútne nespokojný

2 1,19%
Strana 25 z 25 PrváPrvá ... 15232425
Zobrazenie výsledkov 241 až 241 z 241

Téma: Sklamanie zo Suzuki

Moje Suzuki
    Samurai 1.6 59kW 88.Mazda 3 1,6 07. EX:swit(1.0-93,1.0-95,1.6-97)vitara(1,6-94, 1,6-97)baleno 1.6-01

Predvolené Re: Sklamanie zo Suzuki

Ja som mal tých Suzuki zrejme trošku viac na bežné jazdenie aj na súčiastky. Boli to síce poväčšine staršie ročníky ale niektoré vlastnosti boli spoločné naprieč rôznymi modelmi.

moje uplne prvé auto ešte počas strednej školy swift 5dv 1,0 r.v. 93. Ako skoro každé mladé uchom som s tým nabúral, tak som na radu známeho kúpil namiesto celého predku po dieloch, ešte jedného litrového 3dverového. Auto som si opravil svojpomocne. GL výbava sa mi zdala slabá tak som v priebehu času kúpil ešte 1,6 sedan v plnej výbave s ktorého som si poprehadzoval všetky možné ele. vychytávky. Nakoniec som s takto prekopaným swiftom najazdil skoro 140tisíc km.

Spetne to hodnotím ako vďačné autíčko pre nenáročného užívateľa. Vzhľad je veľmi subjektívna veličina. Z vonku to nebol žiaden krásavec, ale interiér bol v porovnaní z rovestníkmi v 90tych rokoch, krásny. Síce samý tvrdý plast ale pekné ladné tvary všetko na svojom mieste a hlavne všetky tlačítka držali a fungovali na rozdiel od európskej tvorby. K Suzuki ma priviedol pomer cena/výbava. A čo som zisitil až časom obrovská spoľahlivosť, jednoduchá opraviteľnosť. Okrem rozpadnutej spojky pri 200tis ma to auto nikdy nenechalo vysieť a za celých 5 rokov som menil spotrebný materiál. a to som ho mal od 140tis do 280tis.

Negatívne vlastnosti: karoséria ako z kvetu makového, ktorá hrdzavela aj na miestach kde bežné autá nehrdzavejú, nízka pasívna bezpečnosť. Veľkosť kufra ako negatívum spomínať skôr nebudem, keď si niekto kúpi šálku, nemôže nadávať že, do nej nevojde toľko ako do hrnca.

Keď do mňa 2x v jednom roku nabúrali a môj swift vyzeral ako miska lentiliek, tak som ho po 5rokoch a 140tis km predal už len na súčiastky aj keď motoricky stále dobre fungoval.

Potom som si dal na čas pauzu (mal som vybornu ponuku na naftové mondeo hodnotenie na iné fórum ale po 5 rokoch to hodnotím tak že autá začínajúce na F mi už do dvora nesmú a naftu len do traktora)

Počas toho čo som mal mondeo, som si kúpil samuraia v zúboženom stave v takmer veteránskom veku. Znovu som našiel tie isté vlastnosti, ľahká opraviteľnosť, dostupná cena, spoľahlivé auto, hrdzavá karoséria. Toto auto som dal celé svojpomocne do poriadku, spravil som kríženca medzi vitarou (teda dvoma vitarami) a samuraiom a použil z oboch to najlepšie (nie som automechanik, len sa naňho občas hrám) a mám ho už skoro 8 rokov. Takmer všetko sa dá opraviť kameňom na poli.

Keď sa mondeo definitívne rozpadlo (práve v čase keď som riešil bytovú otázku a každé euro bolo dobré) tak som potreboval na rýchlo auto. Spomenul som si na vyššie uvedené vlastnosti. Swift mi už bol malý, tak som skúsil baleno kombi 1,6 v plnej výbave. Stálo menej než jednu výplatu a slúžilo ďalej 2 roky bez väčších investícií (vyfuk, homokineticke klby) Toto bolo žiaľ asi najhoršie spracované Suzuki ktoré som mal, klíma bola ako čínsky vejárik, plastové svetlá dosvietili ledva na zem, do kufru mi často nasnežilo cez zatvorené dvere. Asi mali v Suzuki slabšie obdobie. Prirovnal by som to auto k takej felicii so znakom Suzuki. Ale splnilo svoj účel, manželka sa na ňom naučila jazdiť, prerobili sme s ním dom a ešte išlo pojazdné z domu.

Doma sme sa rozrástli o jedného člena, a ja som zase riešil aké auto, dĺho veľmi dĺho som pozeral po SX4 no keď som u známeho škúšal dávať do kufra kočík, tak som žiaľ pochopil že tadeto cesta nevedie. Liana je bez urážky otrasná a GV XL7 sa mi síce veľmi páči ale ten zadný náhon na asflat a rozmery auta pre manželku neboli to pravé orechové. Kizashi by som nezaplatil a tak sme skončili u mazdy 3 1,6 07 ale verím že sa raz vrátime aj čo sa rodinného auta týka zase k Suzuki

Ak sa niekto dočítal až sem, tak za mňa je Suzuki značka ktorá za rozumné peniaze ponúka pomerne veľa muziky. Kvalitné autá ktoré sa v zásadných celkoch nekazia (pokiaľ niekto nezoberie naftu) Vzhľad je prudko náladový, niektoré autá sú krásne a z niektorých pozerám že či si dizajneri neotvorili o jednu fľašu navyše (každý si zaradí podľa seba, ktorý model kam patrí) no a čo sa nedostatkov interiéru týka, treba sa vždy pozrieť na faktúru za auto a potom si znova rozmyslieť či ten tvrdy plast, alebo vrzgajuca kritka až tak vadia.
    Naposledy upravil kira; 16-02-2018 o 09:24

Strana 25 z 25 PrváPrvá ... 15232425

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •