Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 37

Téma: Trasenie volantu Jimny

1. Predvolené Trasenie volantu Jimny

Cau. Mam Jimny cabrio. Pri 80 km/h trasie volant. Geometria je OK. Kolesa vyvazene dofukane. rozmer pneu podla TP. Co to moze este byt? najazdene 30.000 km. Dik za odpoved.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

A prečítal si si už Trasenie volantu Ignisu pri 120-tke??

3. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

dik za tip. Ale pravdupovediac po precitani viem len to ze urcite s tym nepojdem do servisu . Minimalne do toho kde chodi mano. A tak sedim a rozmyslam kde zacat ?..brzdove kotuce?...po 30000km?.....poloos? naprava ?...zavesenie?.....

4. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Kamo niekde začat musiš
    Grand Vitara 1,9DDIS

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Začni ešte raz vyvážením a treba byť pri tom a prekontrolovať či nieje narazený disk. Alebo skús len tak prehodiť kolesá predné na zadné a tak. Ináč len vyváženie. Stalo sa mi, že sa mi dostala záhadným spôsobom do bezdušovky voda asi 2 deci a robilo to neskonalé problémy než som na to kápol. Alebo ,,môže byť len tak" niečo v pneumatike ale to sa musí ukázať pri vyvažovaní koleso sa nedá vyvážiť. Pri ubehnutých 30 000 bez havárie Ti to nemôže robiť nič iné. Len dobré vyváženie.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Nazdar kolega!
    Takze u mna to je podla vsetkeho sposobene volou v capoch, lebo dakedy je pri rozbiehani a preradovani (na I. a II. st.) pocut tupe buchnutie, a vtedy aj trasie volant. Inokedy zas, najma ked auto dlhsie stoji, nic nebucha ani sa nic netrasie. Pri poslednej navsteve "servisu" mi povedali, ze toto je choroba Jimnikov, nie Ignisov, ale uz ine vysvetlenie nemam. Dokonca som sa dnes na nejakej ceskej stranke kde bola recenzia na Jimny docital, ze ako najcastejsie poruchy su rozne problemy s prednou napravou. Chapal by som to, nie vsak po 30.000km. Ja mam na Ignise momentalne 26.000 a ked to bucha, tak ako Skodovka po 150.000.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

7. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Caute pani, dakujem za tipy. ked som ho kupil, mal obute Generalky siroke jak prasa, na tom sa nedalo jazdit a tiez to triaslo. myslel som ze je to tymi gumami, tak som prezul Vredesteiny podla TP a jazdne vlastnosti sa zlepsili o 100%, ale traslak zostal. Disky su ocelove pochromovane Excentric navonok nevyzeraju poskodene. Dal som to prevazit 2 x v roznych servisoch. Keby to nebolo pri 80 tke, ale pri 120 tke tak ma to neserie. mam ho na volny cas. , napravu pozerali na zdvihaku, tvrdili ze capy su OK. Je pravda ze ked nahodim stvorkolku tak je problem pri pomalom zatacani, tazko sa rozbieha a obcas poskoci. Nesuvisi to s tym?

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Citácia Pôvodne odoslal ceroki
    Je pravda ze ked nahodim stvorkolku tak je problem pri pomalom zatacani, tazko sa rozbieha a obcas poskoci. Nesuvisi to s tym?
    Podla mna nie, asi to bude tým že Jimny nema medzinapravovy diferak, píše o tom Hugo v niva kontra jimny, podobne sa nám správajú aj niektore stroje ktoré sú 4x4 bez medzinapravoveho diferaku.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

9. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Asi mas pravdu, ja som uplny laik na auta, ale bavil som sa s kolegom a on mysli ze to budu klby. Dam ich vymenit.

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Neviem čo píšu príručky v jimny, ale asi pohon 4x4 by si nemal použivať na bežnú jazdu po cestach
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •