Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 37 z 37

Téma: Trasenie volantu Jimny

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    Vitara, Jimny, Samurai

Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Ten tlak je v poriadku, kľudne skús aj 1.6 atm, na samíkovi som mal predpísaný tlak 1.4 atm. Ale ak nemáš podvozok v dobrom stave triasť to bude stále, možno menej, dačo o údržbe som písal aj tu http://www.suzukiclub.sk/showthread....5957#post35957

2. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Citácia Pôvodne odoslal Syfon Zobraziť príspevok
    Ten tlak je v poriadku, kľudne skús aj 1.6 atm, na samíkovi som mal predpísaný tlak 1.4 atm. Ale ak nemáš podvozok v dobrom stave triasť to bude stále, možno menej, dačo o údržbe som písal aj tu http://www.suzukiclub.sk/showthread....5957#post35957
    Ďakujem za odpoveď.

3. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Caute chcem sa spytat co sa tyka mazania prednych guli. Tie sa maju mazat z vnutornej strany ? Alebo treba dat dole ten cierny klobuk co je na prednej strane kolesa a treba davat mazivo tam ? Tiez ma zaujima co je to panhardka ? To trasenie volantu sa prejavuje aj na mojom aute pri rychlosti cca 80 km/h a tiez som si posledne vsimol ze sem tam pri traseni volantu sa ozyva jemny buchor odspodku. Najskor som nevel co je to ale potom som zistil ze to ide od tej malej paky na prehadzovanie 4x4. Trasie sa zlava doprava. Neviem ci to je normalne alebo tam je nejaky problem. Este jedna otazka. Ked tocim volantom jemne zlava doprava pri vypnutom motore cize servo nie je funkcne tak tam citim ako keby taku malu volu a tiez to tam trochu bucha. Dakujem za vsetky odpovede.

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    Vitara, Jimny, Samurai

- mazanie gulí prebieha takto https://www.youtube.com/watch?v=gFVzlRQ3qI8 predpokladom je, že tesnenie na guliach je v dobrom stave a gule nie sú vyhrdzavené
    - panhardka zabezpečuje vedenie tuhej nápravy, keď sa pozrieš z predu na prednú nápravu uvidíš tyč, ktorá je spojená na jednej strane s nápravou a na druhej strane s rámom auta, treba skontrolovať vôľu v púzdrach a dotiahnutie skrutiek, rovnako aj v zadu
    - ak sa ti trasie páka radenia 4x4 ľahni pod auto a skontroluj silentbloky uloženia rozvodovky, občas sú vyžuvané alebo aj roztrhnuté
    - pravdepodobne sa jedná o vôľu v prevodovke riadenia, daj volant na stred a sleduj akú vôľu v riadení máš, teda koľko musíš točiť volantom pokiaľ sa skutočne začnú točiť kolesá, tuším limit je 3cm, ale tým som si nie istý, môžem zistiť presne, ak máš veľkú vôľu v riadení dá sa vymedziť, z vrchu prevodovky je nastavovacia skrutka, treba povoliť kontru a jemne pritiahnuť nastavovaciu skrutku, ale v žiadnom prípade sa to nesmie prehnať inak sa rýchlo opotrebuje
    - vôľu v riadení môže spôsobovať okrem iného aj vybitý guľový čap na niektorej z tyčí riadenia, takže v prvom rade skontrolovať komplet guľáky, ak počuješ búchanie bude to skôr guľový čap ako prevodovka riadenia, tiež kukni čapy na stabilizátore
    - keď už budeš pod autom skontroluj silentbloky ramien, ak majú vôľu alebo sú odtrhnuté bude ti triasť volantom, rovnako treba skontrolovať aj dotiahnutie skrutiek na ramenách, aj uvoľnený spoj dokáže robiť problémy
    - a aby toho nebolo málo, trasenie môže spôsobovať vôľa v ložiskách náboja alebo vôľa v ložiskách zvislých čapov, ktoré radi odchádzajú, kontrola jednoduchá predné koleso nesmie mať žiadnu vôľu
    Naposledy upravil Syfon; 20-03-2018 o 12:57

5. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Díky za odpoveď. No je toho dosť. Určite sa na to pozriem.

6. Predvolené Re: Trasenie volantu Jimny

Čaute. Chcem sa spýtať keď radíte na Jimnym zo 4x4 do 2wd a naopak tak počujete také jemné tuknutie alebo buchnutie z toho preradenia ? Ja na mojom aute ano. Myslím že to je asi normálne. Aj keď som kúpil auto a prvý krát som preraďovanie na 4x4 tak sa mi zdalo že som nepočul nič. Akurát raz keď som mal zaradené 4x4 a chcel som vyradiť len na zadný náhon tak som pozabudol na to že je dobré keď sa cuvne cca o 2-3 metre dozadu a až potom vyradiť aspoň tak som to počul od chlapíka od ktorého som kupoval auto. Čiže to vyradenie tou malou pákou išlo trochu ťažšie ale aj tak som to vyradil ale bez cúvnutia a vtedy som to buchnutie počul intenzívnejšie. Takze tiež kôli tomu som sa chcel spýtať či to jemné buchnutie je normálne. Díky.
    Naposledy upravil halooooo; 01-04-2018 o 21:51

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Pokud se ti při tom přeřazení netřese volant, tak se ptej ve správné sekci - http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=147

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •