Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: Jazdné asistenty

1. Predvolené Jazdné asistenty

Páni. Planujem kupit novu Vitaru 1.4 BOOSTERJET 6MT ALLGRIP v elegance a chcem sa spýtať ako ste spokojny s pomocnikmi pre jazdu. Hlavne ma zaujima lane asist , adaptivny tempomat a autonomne brzdenie v nudzovych situaciach ked vodic nereaguje a senzor mrtveho uhla. Nejako mi to vrta v hlave. Ked je automaticka prevodovka rozumiem ze ked auto samo brzdi na zaklade radaru tak zaradi neutral ale ako sa to sptava ked je manualna prevodovka a vodic nic nerobi a nezosliapne spojku. Dokaze auto uplne zastavit? Alebo to iba upozorni a pomaha brzdit. Napadlo ma ze by to mohlo ist tak ze napr vypne motor namiesto zosliapnutia spojky. Dakujem za informacie.
    Naposledy upravil Flubertn; 19-04-2019 o 12:29

Predvolené Re: Jazdné asistenty

Ahoj.
    Mam baleno, ale viem ti odpovedat na:
    adaptivny tempomat je jeden z naj na trhu, cita co chces urobit a to je super, napr. idem po dialnici nastavena 140km radar spozoruje pomalsie auto predomnou vykresli ho na obrazovke a nasledne zacne plachtit cize pusti plyn a ked sa stlale rychlo blizis tak zacne pribrzdovat ale lahucko ziadne prudke brzdenie. Pokial vyhodis smerovku na par sekund ho ignoruje a zacne pridavat na povidnu rychlost. Mna velmi prekvapil a je intuitivny.
    A co sa tyka radar breaku to som skusal na kartone od tv mam manual proste som sa rozbehol na 70km a on krasne zabrzdil aj so zaradenou rychlostou a motor samozrejme zdochol. Cize zamna palec hore. Niekedy je troska opatrny a boji sa troska viac ako ja ale to je len o zvyku aspon ta to donuti nelepit sa na auta.

3. Predvolené Re: Jazdné asistenty

No tak to je super. Presne tak nejako som si to predstavoval
    Auto pocas prudkeho brzdenia vypne motor a zabrzdi az do nuly.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •