Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: Necitlivý volant

1. Unhappy Necitlivý volant

Zdravím, kúpil som swifta 2006 M13A a mal zvlášne tuhý necitlivý volant. Pripisoval som to vybitým uloženiam alebo zle nastavenej geometrii. No všetko som prekontroloval všetko som odpojil od hrebeňa, auto je na stojkách a aj napriek tomu ide volant dosť ťažko a je ho cítiť ako keby šiel po zúbkoch. Keď ho chcem rozpohybovať musím prekonať počiatočný odpor kedy ním trhne o 2-3cm ako prekoná odpor. Robí to aj pri jazde a nemám vôbec cit nad autom v jemnom bočení a otáčaní volantom. Ide tak trhane nie jemne haldko. EPS kontrolka zhasne a posilovač ide. Len pri "rozbehu" volantu je stuhnutý a potom ho akoby otrhne ako keby sa niečo mechanické trelo v hrebeni, skontrloval som aj klby čo idu do hrebena z volantu všetko je OK. Neviete čím to a čo to môže byť ?

Ďakujem.

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

Predvolené Re: Necitlivý volant

Pista:
    jeden můj kolega měl sice jiné auto, ale také s elektrickým posilovačem. Jednou předjížděl a když chtěl auto v levém pruhu srovnat, volant ho málem hodil do příkopu na levé straně. Posilovač stále táhnul do leva, dostával chybné informace. Servis pak vyměnil snímač natočení volantu a byl klid. Takže bych pro začátek nechal prověřit ten snímač natočení volantu.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Necitlivý volant

Tipoval bych to na přidřené kardan klouby na volantové tyči. Ale pokud jsi je zkontroloval, tak netuším.

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •