Zobrazenie výsledkov 1 až 8 z 8

Téma: Výmena zadných bubnových brzd za kotučové

1. Predvolené Výmena zadných bubnových brzd za kotučové

Zdravím všetkých.Chcela by som sa opýtať,či by bolo možné vymeniť zadné bubnové brzdy za kotúčové.Mám Suzuki sx4 rok 2007.Ďakujem

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Výmena zadných bubnových brzd za kotučové

Máš dvojkolku, či štvorkolku?
    A ešte kardinálna otázka: prečo by si to chcela meniť? Brzdný účinok je totiž závislý predovšetkým na predných brzdách...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

3. Predvolené Re: Výmena zadných bubnových brzd za kotučové

Mám štvorkolku.Ale vraj kotučove brzdy su lahšie na udržbu.Kupila som si totiž auto z bazara a dlho nebolo jazdene.Bol tam hluk a ked sme dali dole zadne koleso je tam dobrý bordel(hrdza a.p.) A vizera že je z toho vsetkeho lozisko chytene. Ja sa do toho neviznám,robí mi to známi a vraj by bolo lepšie tie moje bubnové vymenit za kotucove.Tak sa radsej pýtam ludi čo sa do suzuki aspon trocha rozumeju.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Osobně bych neměnil typ zadních brzd ani u nového auta natož u auta starého 12 let. Z finančních i legislativních důvodů. Navíc ti to nepřinese žádnou výhodu.
    Pokud máš 4WD, tak to bude znamenat zásah do ABS a pravděpodobně i do ESP (pokud ho máš). Snímač rychlosti je totiž integrován do náboje kola. Dál to bude znamenat výměnu lanovodů ruční brzdy. V připadě poškození ložiska se musí měnit celý náboj kola včetně snímače ABS a to není levná sranda. Další věcí na výměnu budou zadní brzdové hadičky a možná omezovač zadních brzd.
    Dalším problémem bude asi legislativa, protože auto bylo homologováno s bubnovými brzdami a ty máš zaspané v Technickém průkazu.
    Nepíšeš kolik máš najeto, ale předpokládám, že na zadní bubnové brzdy nebylo šáhnuto těch celých 12 let. Pokud necháš vyměnit bubny, pakny, samostavy, prasátka...tak budeš bez problémů jezdit a brzdit dalších 10 let. Mechanismus bubnové brzdy lépe odolává vlivům okolí a brzdové pakny díky svojí velké ploše vydrží víc než destičky u kotoučové. A že kotoučové brzdy brzdí lépe a mají rychlejší nástup? To jo, ale vzhledem k tomu, že 70 % brzdné síly auta přebírají přední brzdy, tak ten rozdíl ani nepoznáš.
    Ano, kotoučové brzdy jsou možná lehčí na údržbu, ale tu snad nebudeš dělat ty, ne?
    Nepřesvědčuji tě, nejsem automechanik (a na svém autě mám všude kotoučové brzdy).
    Naposledy upravil Mite; 05-03-2019 o 08:02

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    ... To jo, ale vzhledem k tomu, že 70 % brzdné síly auta přebírají přední brzdy, tak ten rozdíl ani nepoznáš.
    ...
    Dovolím si trochu poopraviť: cca 80 % - najmä keď ide o kombináciu kotúčových a bubnových (samozrejme, závisí to od intenzity brzdenia: čím prudšie zabrzdenie, tým viac % zaberú predné brzdy).
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Jasně, byl to jen můj odhad a řádově jsem se trefil.

7. Predvolené Re: Výmena zadných bubnových brzd za kotučové

Ďakujem velmi pekne všetkým za názory a za dobru radu od MITE. Takže radšej zostávam pri zadných bubnových brzdách a vymienam kamoša mechanika. Možno na mne chcel len zarobit.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Výmena je absolutne neprípustná. Ako písal Mite....
    Už len rozdelovanie tlakov v brzdovom potrubí by mohlo spôsobovať ,že zadok bude prebrzdený, to by znamenalo, že pri každom zabrzdení sú zadné kolesá v šmyku. A nechávať sa predbiehať vlastným zadkom.. to si treba rezervovať miesto v urnovom háji.
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium
    alarm.ba@gmail.com

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •