Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: SX4 Scross elektricke kurenie?

Moje Suzuki
    SX4 Scross 4WD MT 1,4T

Predvolené SX4 Scross elektricke kurenie?

zoznamujem sa so zimnymi podmienkami v novom aute, a prekvapila ma tato situacia:
    rano vonku -1 stupen, nastartujem a stojim na volnobehu, dam fukat do kabiny a na nohy, nastavim teplotu na 28 stupnov a do pol minuty z otvorov ide vlazny/teply vzduch {ale nie ladovy ani studeny}. od motora sa to zohriat nestihne. to znamena, ze to ma elektricke kurenie? a ze takto kuri stale alebo iba do casu kym sa adekvatne zohreje motor a potom to uz kuri od motora? pytam sa kvoli spotrebe el. energie, pretoze isto si to nieco cucne aj z baterky.
    vdaka za info.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: SX4 Scross elektricke kurenie?

Tak to by mě taky hodně překvapilo, kdyby v S-Crossu bylo nezávislé teplovodní nebo teplovzdušné topení.
    Tyhle nízkoobjemové benzínové motory mají nízkou účinnost a tak je přenos tepla od motoru do chladící kapaliny rychlý. Navíc tvůj motor má výfukové svody v hlavě motoru a tak je ten přenos tepla nejen od motoru ale i od výfukových plynů.
    To není Š120, kde bylo 12 litrů chladící kapaliny a cestou od motoru to pod autem stihlo vystydnout.
    Ono při okolní teplotě mínus 1°C se proudící vzduch o teplotě 5°C zdá jako vlažný. Rozdíl 6°C je už znatelný. To je můj názor.

Moje Suzuki
    SX4 Scross 4WD MT 1,4T

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Ono při okolní teplotě mínus 1°C se proudící vzduch o teplotě 5°C zdá jako vlažný. Rozdíl 6°C je už znatelný. To je můj názor.
    ten vzduch bol teplejsi, nemam to odmerane, ale na ruke citit teply vzduch, a to nemoze byt 5 stupnovy, pri takom vetre je citit zimu. alebo tam mame super motory alebo super vyhrevne spiraly . to by uz mohlo aj kavu potom uvarit, v dalsom facelifte.

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Elektricke kurenie to iste nebude mat ale je fakt ze sa to zohrej omnoho skorej ako Skoda Roomster 1,2tsi co je tiez priamu vstrek a turbo
    V lete sa to zohrialo okamzite ale v zime veru bieda.
    S Cross kuri paradne ja som spokojny

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Jak už jsem psal, je to hlavně tím, že máš výfukové svody součástí hlavy. A taky to bude velikostí činné plochy výměníku topení. Obecně Suzuki topí dobře a rychle.
    Našel jsem 5 let starý test a takový Swift se tam umístil na 17. místě v rychlosti vyhřátí interieru. A za ním zůstala dlouhá řada věhlasných značek a modelů - http://autembezpecne.cz/cz/s40/Testy...kterem-je-zima
    Pokud přepneš topení na vnitřní cirkulaci vzduchu, budeš tam mít ještě tepleji a rychleji. Ale za cenu opocení oken díky vlhkosti, kterou vydýcháš.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •