Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 13

Téma: čidlo vonkajšej teploty.

1. Exclamation čidlo vonkajšej teploty.

Dobrý deň fanúšikovia tohto fóra.Touto cestou vás chcem poprosiť o radu a pomoc. Mám novú Vitaru 2015 v poslednom čase si všímam že ak je vonkajšia teplota cca 19-19,5°C v aute mi ukazuje 8°C ,počas jazdy stúpne na max11°C zdá sa mi to dosť veľký rozdiel. Čidlo podľa toho čo som sa dozvedel a dočítal sa nachádza v pravo pod prednou maskou.Viete mi poradiť či je chyba v tom teplotnom čidle ,alebo v niečom inom? Vopred vám ďakujem za pomoc. Auto potrebujem mať v 100% stave nakoľko je manželka onko pacient a denne ju vozíim na vyšetrenia a masaže a chemo.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: čidlo vonkajšej teploty.

Robí ti to už dlho? Teda - spozoroval si to už dávnejšie? A predtým to meralo správne?
    Najpravdepodobnejšie to bude elektrická chyba (porucha) senzora teploty - ak sa potvrdí, tak len vymeniť. Porucha RJ auta je menej pravdepodobná, ale tiež nie úplne vylúčená (to by však nesedelo viacero meraných hodnôt). Kabeláž bude zrejme v poriadku, pokiaľ to (aspoň niečo, ale stabilne) ukazuje.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal petmon2112 Zobraziť príspevok
    ...ak je vonkajšia teplota cca 19-19,5°C v aute mi ukazuje 8°C ,počas jazdy stúpne na max11°C ...
    Přesně takhle ukazoval teploměr Vladisovi u jeho nové Vitary. Pak mu přišla svolávací akce na ten teploměr - http://www.suzukiclub.sk/showthread....6522#post36522

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Nemam sice Vitaru ale S Cross a tiez si to cidlo robi co chce
    Rano ukaze 5 stupnov a poobede ked je zhruba 20 tak ako keby ostal zamrznuty a ukazuje stale 5
    Obcas sa prebere az na druhy den obcas po dalsom nastartovani
    Nerobi to stale iba obcas ale predchadzajuce auto to nerobilo vobec ani raz teplomer nezavahal

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

To je tá predigitalizovaná doba, to si budeme musieť zvyknúť...

6. Predvolené Re: čidlo vonkajšej teploty.

I de o to 6e mi to presne tak blbo ukazuje ako je to tu písane. Vonku je 16°C mne pri naštartovani ukáže 7°C. Potom počas jazdy stúpne na tých 16°C. Ale idem do auta za 2-3 h vonku 24 no ukazuje mi tu poslednú hodnotu 16°C a znovu počas jazdy stúpne na tých 21°C. Doteraz to fungovalo v pohode nemal som problém. Zaregistroval som to prvý krát v sobotu 13.10.18. Tiež ma napadlo či neodpojiť len bateriu na 10-15 min / takto to fungovalo na Lagune 2004 ktorú som mal/ Len úprimne neviem čo to spraví na tej Vitare.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Skúsiť to môžeš - RJ a niektoré podsystémy sa resetnú, ale nemalo by sa nič zlé (alebo nepredvídateľné) stať.
    Samozrejme - asi budeš musieť nastaviť čas, ak hodiny nemajú záložnú batériu...
    Ale ak sa to riešilo zvolávačkou (ako bolo uvedené), tak bol zrejme bug v softvéri RJ. A to ti odpojenie akumulátora nevyrieši.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

I de o to 6e mi to presne tak blbo ukazuje ako je to tu písane. Vonku je 16°C mne pri naštartovani ukáže 7°C. Potom počas jazdy stúpne na tých 16°C. Ale idem do auta za 2-3 h vonku 24 no ukazuje mi tu poslednú hodnotu 16°C a znovu počas jazdy stúpne na tých 21°C.
    Ale takhle ti to funguje správně.
    Řídící jednotka musí vyhodnocovat udaje z teplotního čidla, které je defacto v motorovém prostoru. Musí tedy eliminovat možnost ovlivnění čidla od tepla motoru. Aby teplota začala na teploměru stoupat, musí být auto v pohybu nějakou dobu (nepamatuji si přesně jak dlouho) rychlostí alespoň 30 km/h v kuse.
    Taky po chcípnutí motoru se spustí odpočet času a teploměr začne správně ukazovat až po 120 minutách od posledního zastavení motoru (čidlo by mohlo být ovlivněno teplotou motoru stojícího auta). Takže krátký a pomalý cukačky v koloně nebo mezi semafory (pozor na systém start/stop) způsobí, že se teplota na teploměru nebude zvyšovat podle skutečné venkovní teploty. Snižování teploty podle skutečné se děje okamžitě on-line.
    Zkusím najít přesně, co o tom píší v servisním manuálu.
    Ale jak píše fotograf, žijeme v divné digitální době. A digitální doba komunikuje pomocí jedniček a nul. Tou jedničkou je auto a tou nulou je řidič.
    Jen na okraj. U Peugeota jsem měl čidlo teploty ve vnějším zpětném zrcátku a tam jsem takový problém neměl.

P.S.
    Tak je to tak, jak jsem popsal. Vložím sem příslušnou pasáž z manuálu SX4 (předpokládám, že funkce čidla venkovní teploty je stejná u Vitary).
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	teploměr.jpg 
Zobrazení:	20 
Veľkosť:	57,4 KB 
ID:	9708Klikni pre väčší obrázok

Názov:	kontrola čidla.jpg 
Zobrazení:	33 
Veľkosť:	50,7 KB 
ID:	9709
    Naposledy upravil Mite; 17-10-2018 o 20:42

9. Predvolené Re: čidlo vonkajšej teploty.

Ďakujem za správy,nemohol som skôr prihlásiť sa. Ide o to že doteraz som mal vždy vonkajšiu teplotu správne. Ak bolo vonku 3 ukazovalo mi 3°C ,ak bolo vonku 32 tak to mi aj ukazovalo. Ale teraz ak je vonku cca 24 °C a ukazuje 10,tak to asi nieje v poriadku. Každopádne vám ďakujem za odpovede, uvidím ako pochodím v PO ,určite dám vedieť. Ešte raz dik.

Moje Suzuki
    Vitara 2017, DDiS 4WD AT Elegance

Ahoj. Ja som bol na zvolávačku ohľadne vonkajšieho teplotného čidla.

Ďakujem za správy,nemohol som skôr prihlásiť sa. Ide o to že doteraz som mal vždy vonkajšiu teplotu správne. Ak bolo vonku 3 ukazovalo mi 3°C ,ak bolo vonku 32 tak to mi aj ukazovalo. Ale teraz ak je vonku cca 24 °C a ukazuje 10,tak to asi nieje v poriadku. Každopádne vám ďakujem za odpovede, uvidím ako pochodím v PO ,určite dám vedieť. Ešte raz dik.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •