Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Vyhrievanie vodičovho sedadla

Moje Suzuki
    Vitara 1,6 VVT 2WD AT Galactic Grey

Predvolené Vyhrievanie vodičovho sedadla

Dobrý deň, zdá sa mi, že vyhrievanie vodičovho sedadla funguje akosi zvláštne. Po zapnutí sa rozohreje, pár minút cítim ako hreje, a potom zrazu prestane a už sa behom jazdy nezapne. Nepomôže ani vypnutie a zapnutie, ani prepnutie medzi LO a HI, po pár minutách je proste už deaktivované. Spolujazdcovo vyhrieva trvalo, kým je zapnuté tak kúri.
    Stretol sa s tým niekto? Najbližšie sa opýtam v servise, ale reku skúsim sa aj tu

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Vyhrievanie vodičovho sedadla

Píšeš, že po pár minutách je deaktivované a už ho nejde zapnout. Takže pokud už nefunguje vůbec, tak to reklamuj.
    Nebo ho lze opět zapnout po delší době?
    To by svědčilo na správnou funkci termostatu. Předpokládám, že jsi to zjistil v nedávné době, kdy byly vysoké teploty. Tvoje tělo a vysoké teploty nedovolí aby rychle vychladlo sedadlo a termostat mohl znovu zapnout vyhřívání.
    Sedadlo spolujezdce jsi testoval tak, že jsi na něm seděl? Pokud ne, podmínky jsou jiné a nemůžeš to srovnávat.

Moje Suzuki
    Vitara 1,6 VVT 2WD AT Galactic Grey

Zdravím, ďakujem za rýchlu odpoveď. Myslel som to tak, že už sa počas tej jazdy nezapne. Keď však autom idem ďalší krát, znova funguje - na tých pár minút kým sa samo vypne.
    Zistil som to práveže ešte na jar, keď som si pár krát v chladnom ráne zapol vyhrievanie, cez leto som na to aj zabudol keďže som vyhrievanie nepotreboval, až dnes keď sa ochladilo som zapol vyhrievanie a znova sa to stalo.
    Sedadlo spolujazdca som testoval tak, že som sa pýtal sediaceho spolujazdca či mu kúri, keď som cítil že moje sa vyplo, a kúrilo mu stále, až do odparkovania auta... moje už bolo dávno aj studené, resp. chýbalo mi to príjemné teplo...

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Vitara S 2017, 1.4 Boosterjet A/T, 4WD, Red + Black (roof)

Mám to isté... Ale so sedadlom spolujazdca...
    Odskúšal som si to a 2 krát sa vyplo presne, po tej istej dobe (na priblizne rovnakom mieste), cca. 5-8min

No niesom si istý, či aj na soferovom
    (Nebol som vtedy soferom)

Idem na servisnu prehliadku, po 15000km onedlho, tak sa skusim opýtať.

Podla mna, to funguje tak, ze sa to nahreje na max a potom sa to vypne... Ked to vychladne, tak sa to zase zacne ohrievať... A takto dookola... Chova sa to asi ako nejaka teplotna poistka, na hocijakom zariadeni

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •