Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 15

Téma: Suzu SX4 Scross ll A/T bolest v pravej nohe

1. Predvolené Suzu SX4 Scross ll A/T bolest v pravej nohe

Caute borci,

prezrel som temy a nie je tu nic podobne, snad som neprehliadol. Moj problem je nasledovny, kupil som novy Scross s automatom, no boli ma noha pri soferovani, netusim cim to je, ci tym, ze prechodom na automat pouzivam vkuse a viac tu pravu nohu, alebo je to sedadlami, mam este druhe auto, seat tam je uplne ine sedenie, v korytku dole a bocne vedenie nie je taka tvrda pena ako na Scrosse, Scross ma take skor rovne stolickove sedenie, no a v seate (ale aj inych autach) problem nemam ziadny.

Logiku mi to nedava, aby ma tak bolela noha pri soferovani, ale prejavuje sa to iba v suzu. prakticky zacina boliet hned od zaciatku, spodna strana stehna a nasledne prechadza do slabiny a klbu, cim dlhsia jazda, tym menej znesitelne.

Niekto podobna skusenost?

Moje Suzuki
    SX4 Scross 4WD MT 1,4T

Predvolené Re: Suzu SX4 Scross ll A/T bolest v pravej nohe

skusim nahlas pouvazovat a dat svoje info.
    pre porovnanie co robis s lavou nohou a kde ju mas polozenu a ako? sedis rovno, lavy laket na okne alebo pravy laket na opierke?

mne sa nieco podobne stane, ked som napaty/stres a podvedome sa akoby nadvihujem v sedadle {jedno ake auto} a kedze plyn ovladame 98% casu jazdy po meste...tak sa ta noha rychlo unavi. nerobis nieco podobne? mas nove auto....velke nadsenie, silna obozretnost, a ani nevies a "lietas" nad sedackou nechtiac. da sa povedat, ze nadvihujes sa pravou nohou/stranou.....

ak to maju ale aj ini ludia v tom aute...moze byt nieco so sedackou....ak iba ty tak je to skor o osobe a style soferovania.

inak Scross ma ako jeden z mala naozaj vyborne sedenie a dostatocne vysoke operadla {dalsi je uz iba Hyundai i30/Tucson asi}. ine znacky to maju ledva po plecia, asi sa setri aj tu.

3. Predvolené Re: Suzu SX4 Scross ll A/T bolest v pravej nohe

Citácia Pôvodne odoslal sherpa Zobraziť príspevok
    skusim nahlas pouvazovat a dat svoje info.
    pre porovnanie co robis s lavou nohou a kde ju mas polozenu a ako? sedis rovno, lavy laket na okne alebo pravy laket na opierke?

mne sa nieco podobne stane, ked som napaty/stres a podvedome sa akoby nadvihujem v sedadle {jedno ake auto} a kedze plyn ovladame 98% casu jazdy po meste...tak sa ta noha rychlo unavi. nerobis nieco podobne? mas nove auto....velke nadsenie, silna obozretnost, a ani nevies a "lietas" nad sedackou nechtiac. da sa povedat, ze nadvihujes sa pravou nohou/stranou.....

ak to maju ale aj ini ludia v tom aute...moze byt nieco so sedackou....ak iba ty tak je to skor o osobe a style soferovania.

inak Scross ma ako jeden z mala naozaj vyborne sedenie a dostatocne vysoke operadla {dalsi je uz iba Hyundai i30/Tucson asi}. ine znacky to maju ledva po plecia, asi sa setri aj tu.

Ahoj, dakujem za reakciu, no takto som sa na to nikdy nepozrel, skor vnimam to bocne vedenie na sedaku akokeby ma tlacilo a zaroven nohu mam pocit, ze pretazujem v meste hlavne, ta brzda na automate pouzivam ju ovela viac, ako na manuale. no praveze kazdy chvali to sedenie v Scrosse, vratane mojej manzelky, sedenie som skusal rozne polohy, vysoko, nizko, dalej od volantu blizko, stale vysledok rovnaky a opieram pravu ruku laktom na opierku, skusim teda lekara, ci nemam ja nejaky problem, ze Scross nie je spustac, iba poukazuje mozno na moj nejaky problem a skusim nejaky podsedak tvarovany a mozno aj gulickovy potah... len mi je divne, ze v ziadnom aute doteraz, mal som vyskusat znacky, seat, vw, hyundai, ford nebol nikdy taky problem.

Moje Suzuki
    SX4 Scross 4WD MT 1,4T

Citácia Pôvodne odoslal Comeback Zobraziť príspevok
    Ahoj, dakujem za reakciu, no takto som sa na to nikdy nepozrel, skor vnimam to bocne vedenie na sedaku akokeby ma tlacilo a zaroven nohu mam pocit, ze pretazujem v meste hlavne, ta brzda na automate pouzivam ju ovela viac, ako na manuale. no praveze kazdy chvali to sedenie v Scrosse, vratane mojej manzelky, sedenie som skusal rozne polohy, vysoko, nizko, dalej od volantu blizko, stale vysledok rovnaky a opieram pravu ruku laktom na opierku, skusim teda lekara, ci nemam ja nejaky problem, ze Scross nie je spustac, iba poukazuje mozno na moj nejaky problem a skusim nejaky podsedak tvarovany a mozno aj gulickovy potah... len mi je divne, ze v ziadnom aute doteraz, mal som vyskusat znacky, seat, vw, hyundai, ford nebol nikdy taky problem.
    ak sedavas rovnakym stylom vo viacerych autach a iba v 1 aute sa toto prejavuje tak to je indikator, ze posed mas nastaveny na limite co telo znesie. ak mas pocit, ze sedacka je uzka {mne je napr. akurat, resp. malinko siroka}, tak mozno auto bolo robene na vyssich ludi ale nie sirsich. bocnice na sedaku su za nova pomerne tvrde, pri nastupovani a vystupovani to vnimam {teda tu vonkajsiu}. vnutorna neprekaza. pre porovnanie > moja atleticka postava 176cm, 70 kg. sedavam uplne dole, volant uplne vpredu a uplne hore.
    k ergonomii este 1 pozorovanie, v premiovych autach tusim sa na to vraj velmi dba aby bolo u sofera vsetko vystredene na stred volantu. v Scrosse nie je pristrojovy stit {resp. jeho LCD} presne nad stredom volantu, cca 1 cm. sedacka sa uz meria horsie, pedale som este nepremeraval. v Dacii to je tiez od oka a Defender kerujes s laktom vonku povinne, ten je uzky od povodneho dizajnu, vyosene je tam vsetko, aj sofer.

5. Predvolené Re: Suzu SX4 Scross ll A/T bolest v pravej nohe

Citácia Pôvodne odoslal sherpa Zobraziť príspevok
    ak sedavas rovnakym stylom vo viacerych autach a iba v 1 aute sa toto prejavuje tak to je indikator, ze posed mas nastaveny na limite co telo znesie. ak mas pocit, ze sedacka je uzka {mne je napr. akurat, resp. malinko siroka}, tak mozno auto bolo robene na vyssich ludi ale nie sirsich. bocnice na sedaku su za nova pomerne tvrde, pri nastupovani a vystupovani to vnimam {teda tu vonkajsiu}. vnutorna neprekaza. pre porovnanie > moja atleticka postava 176cm, 70 kg. sedavam uplne dole, volant uplne vpredu a uplne hore.
    k ergonomii este 1 pozorovanie, v premiovych autach tusim sa na to vraj velmi dba aby bolo u sofera vsetko vystredene na stred volantu. v Scrosse nie je pristrojovy stit {resp. jeho LCD} presne nad stredom volantu, cca 1 cm. sedacka sa uz meria horsie, pedale som este nepremeraval. v Dacii to je tiez od oka a Defender kerujes s laktom vonku povinne, ten je uzky od povodneho dizajnu, vyosene je tam vsetko, aj sofer.

Velmi dobre postrehy, co sa tyka nastavenia sedacky, 3 hodiny testovania v roznych polohach z rovnakym vysledkom, pretrvavajuca bolest. Ano sedacka, teda bocne vedenie je dost tvrde a uzke, citim ako mi tlaci na stehno, nohu opieram o stredovy panel, v kombinacii s inym usporiadanim pedalov, ten automat ich ma inac, doteraz som mal iba manualy a mozno aj tym vysokym sedenim, kedze ja som bol zvyknuty sedavat ako sa hovori na podlahe a nizko, mozno spojenim tychto vsetkych aspektov prinasa znacnu bolest, zacnem vysetrenim u lekara, s nohou a nejakym podsedakom malym... uvidim... ale auticko je top, best buy za tie prachy, vyberal som auto cca polroka a vozil som sa vo vsetkom teda do tych 30 tisic.

Moje Suzuki
    SX4 Scross 4WD MT 1,4T

ak odfotis pedale v automate, mozeme skusit spekulovat napr. ako daleko je plyn od stredoveho tunela, resp. brzda od stredoveho tunela. to sa da celkom dobre zmerat.
    dalej ma este napadla moznost tzv. dominantnej/odrazovej nohy {ak robis nejake sporty > napr. skok do dialky, do vysky}, ked mozes mat rozdiel v obvode stehna atd... co sa moze tu prejavit.
    dalsi faktor co si mozes odsledovat ak mas tempomat > dialnica, 2 hodiny jazdy, na tempomate, bez aktivneho dlheho pouzivania pravej nohy....ak to bude stale zle, tak to znamena ze aj iba sedenie je problem {nie je to sposobene zatazovanim nohy pri obsluhe pedalov-vedome/nevedome}.
    ak ti sedacka alebo stredovy tunel pod kolenom priskrti cievy, strpne ti casom cela noha, +- by to zodpovedalo symptomom.
    opel ma AGR priplatkove sedacky, mozno tie by pomohli , aj ked su pisane na chrbat, na nohy byvaju predpisane obvykle len gumove ci velurove koberce.
    som zvedavy co ti na toto cele povie MUDr.; dost mozne, ze ti predpise viac pohybu a radsej volit pesie presuny.

Caute suzukaci.
    Podobny problem som mal uz aj ja v jednom lacnejsom suv. Pricina bola v kratsom sedaku soferovho sedadla, cize hrana sedaku tlacila na stehno tam, kde by tlacit nemala a blokovala sa tak nejaka zila alebo nerv. Skus zmenit posed, ak to nepomoze, tak auto.
    Vlastna skusenost.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Aj ja pridám vlastnú skusenosť.
    Zápasil som s tým asi rok vo Vitare, a pred tým tiež rok v Hyundai i30.
    Problém bol v tom, že pri zdvíhaní sedadla sa ono automaticky naklapa, nemá to nastavenie výšky a nastavenie sklonu osobitne. Ak som nastavil požadovanú výšku, potreboval som mať iný sklon sedadla, a mal som presne tie isté príznaky, ako sa to tu opisovalo. Bolela ma noha, ako keby mala dostať kŕč, každú chvilu som sa musel pohnuť. Vyriešil som to pokusne tak, že som povolil predné skrutky sedadla, podložil asi 15mm vysoké plastové valčeky, vymenil skrutky za dlhšie a pritiahol. Toto pomohlo na i30-ke. Sedel som ako v bavlnke. Na Vitare som to podložil tiež. Skušal som podložiť predné a znížiť výšku posedu, potom zadné, potom obe. Nakoniec som všetky vybral, lebo výsledky neboli uspokojivé a postupne som si zvykol. Nie je to idealne, ale je to znesitelné. Problém nepohodlia je to, že stehno opúšťa sedadlo pod nejakým uhlom, a buď je vo vzduchu, čo nie je dobre, lebo noha je neustále napätá, alebo moc tlačí do sedadla, vlastne "visí" a to tiež cítiť.
    A prosím nepíšte sem o tom, že som porušil čo ja viem čo, alebo, ako sa tu zvykne mudrovať, že som si mal odkušať auto pri preberaní a podobne...toto sa totiž neprejaví hneď po sadnutí do auta. Ako s topankami. V obchode sú v pohode, ale pri chodení už môžu byť problémy.
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Aj ja pridám vlastnú skusenosť.
    Vyřešil jsi to elegantním způsobem u té i30. Jinak se to asi řešit nedá.
    Maňo v nadsázce doporučil vyměnit auto, ale to bych raději třeba vyměnil sedačku za některou, kterou mám vyzkoušenou a vyhovuje mi.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    ...Pricina bola v kratsom sedaku soferovho sedadla, cize hrana sedaku tlacila na stehno tam, kde by tlacit nemala a blokovala sa tak nejaka zila alebo nerv...
    Ano, mám přesně stejný názor i zkušenost.
    Po delší jízdě brnění spodní strany pravého stehna, přecházející postupně do podkolení jamky případně až do nártu nohy.
    Způsobuje to zřejmě celková ergonomie posezu spolu s tělesnými proporcemi a nejlépe je asi každé dvě hodiny jízdy zastavit a dát si pár dřepů
    "horský sokol"

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •