Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: Tachometer neukazuje rychlosť + svieti kontrolka motora

1. Predvolené Tachometer neukazuje rychlosť + svieti kontrolka motora

Zdravím, dnes som šiel z práce a po chvíľke som si všimol, že mi tachometer neukazuje rýchlosť (ručička stále na 0). Otáčkomer išiel normálne. Po pár KM na to sa ale rozsvietila kontrolka motora. Ráno po ceste do práce bolo ešte všetko v pohode. Nestalo sa niekomu niečo podobné ? Je možné, že sa niekam dostala voda a niečo vyskratovala ? Lebo hrozne pršalo a tatkovy sa stalo niečo podobné asi pred dvoma týždňami na fiate a blbla mu celá elektronika. Zistilo sa, že mu zatiekla voda niekam do riadiacej jednotky myslím.

Ďakujem

Lokalita
    Záhorí
    Moje Suzuki
    Swift 1.2 K12B ´16

Predvolené Re: Tachometer neukazuje rychlosť + svieti kontrolka motora

Ak ti neukazuje ani spotrebu ani teplotu, teda su tam myslim len čiarky, môže to byť snímač rýchlosti na prevodovke. Nie som si istý, či mi svietila aj kontrolka motora. Každopádne napichni si to na OBD a vyčítaj chyby.

3. Predvolené Re: Tachometer neukazuje rychlosť + svieti kontrolka motora

Hej bol som v servise a povedali, že to bude ten snímač. Každopádne neviem či mám takú smolu alebo čo, ale hneď dva dni na to čiže dnes mi začalo blbnúť servo a začala svietiť kontrolka EPS ... auto mám 3 týždne a už musím riešiť takéto problémy :/

Lokalita
    Záhorí
    Moje Suzuki
    Swift 1.2 K12B ´16

Predvolené Re: Tachometer neukazuje rychlosť + svieti kontrolka motora

Ten snímač máš už vymenený? Je to dosti dávno, čo som mal aj ja zlý ten snímač, a kým ho objednali, jazdil som s tým dva týždne, servo sa chovalo divne. Totiž ako keby menilo zle účinok podla rýchlosti. Teda ked som šiel 100km/h bolo preposilovane ako pri parkovaní, ked som zase stál na mieste, bolo to ako so starou feldou bez serva.
    Mohlo by to mať súvis.
    Skús zatial odpojiť z baterky -pól, nechaj pár hodín tak a potom pripoj, daj klúč do zapalovania do druhej polohy na cca 15 minut.

5. Predvolené Re: Tachometer neukazuje rychlosť + svieti kontrolka motora

Hej už to mám vymenene a všetko v pohode ale to deň pred tým ako som šiel do servisu nabehlo samé teda ja som otvoril kapotu a skúšal som káble pri batérii popritlacat viac a pozasuvat aj keď som si myslel, že som s tým ani kúsok nepohol tak keď som naštartoval tak všetko šlo v pohode

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •