Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: radiaca páka

1. Question radiaca páka

Mám SX4 4x4 1,6 2008 a bola som s ňou teraz na 10. servisnej prehliadke- Mám najazdených 101000km. Pri nej zistili prasknutú a menili pružinu na ľavom prednom kolese. Po ceste domov som zistila, že radiaca páka sa v neutráli voľne hýbe- do strán( bez stlačenia spojky). Rýchlosti sa dali zaraďovať, ale akoby to bolo celé rozhodené. Musela som hľadať "cestičku" do správneho stupňa. Servis už bol zatvorený. Po auto som bola v piatok. V pondelok som volala, tak samozrejme u nich sa nič nestalo, páky sa ani nedotkli, ale prisľúbili, že sa na to pozrú. Samozrejme nezabudli podotknúť, že auto má už 10 rokov. Predtým bolo všetko v poriadku. Samozrejme mala som občas problém so zaradením 1 alebo spiatočky, ale to bolo od kúpy auta a bola som na to zvyknutá. A ako som čítala na fóre, je to u Suzuki norma. Páka bola predtým pevná a hýbala sa len pri zašľapnutí spojky. Neviete čo by to mohlo byť?

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: radiaca páka

Mezi šedým plastem středového tunelu a koženou manžetou řadící páky je ozdobný kroužek. Ten něčím podeber a vycvakni. Pak i s koženou manžetou vyhrnout nahoru přes hlavici řadící páky jako sukni.
    Zkontroluj kulisu radící páky a zjisti, co je tam volného. Může být prasklý kroužek (bílá barva) tam, kde končí řadící páka nebo je prasklá (vyvléknutá) pružina, co drží páku ve středové poloze.
    Jinak netuším o jaké normě Suzuki to píšeš. Mně jdou řadit všechny rychlosti normálně bez problémů. A páku mám pořád stejně pevnou, ať mám nebo nemám vyšlápnutou spojku.
    Naposledy upravil Mite; 04-06-2018 o 12:40

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

"norma" v tomto prípade= štandarté, bežné, normálne....
    Že by to bolo tým, že 1 a spiatočka nemajú synchrony ?= štandarté, bežné, normálne....
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Jednička má synchron.
    Štandarta, štandartné...to je nějaký prapor, ne?
    Naposledy upravil Mite; 04-06-2018 o 21:28

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Nevedel som, že 1 má synchron... už som múdrejší, vďaka za info.
    A tomu praporu nerozumiem.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Skoro je mi trapné tady vysvětlovat základní věci.
    Štandarta, štandarty - http://www.pznovot.sk/sprava/56/Polo...a#!prettyPhoto
    Štandard, štandardy - normovaný, ustálený, běžný...

Pokud se ale pletu kvůli svojí neznalosti slovenštiny, tak se hluboce omlouvám.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •