Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 29

Téma: Tlakovanie chladiaceho systému.

1. Unhappy Tlakovanie chladiaceho systému.

Dobrý večer,

Dlhšie sledujem suzuki fórum a myslel som že na mojej SX4 budem jazdiť bez problemov asi furt. Kúpil som SX4 1.6 4x4 rok 2007. S autom bola max. spokojnosť. Pri jednej ceste na letisko som chytil skalku do chladiča, Chladič sa vymenil a viac menej od vtedy mi tlakuje hadicu do chladiča a pretláča mi vodu do expanzky a potom von. Túto závadu sme riešili v suzuki a pre začiatok sme vymenili chladiaciu,dalo sa nové víčko na chladič a vymenil sa termostat. Zhruba dva mesiace to išlo viacmenej dobre.Vo vyrovnávajucej nádržke sa voda pohybovala v rozmedzi rysiek. A všetko sa javilo O.K. Potom začal voda stúpať nad rysku a ja som ju iba prelieval do hadice. Zhruba pred týždňom auto išlo cely deň a voda mi vyvrela. Vodu som dolial a sledoval som ako sa to celkovo správa. Jedno je iste že hadica zo spodu chladiča je studená a na vrchu je horúca. Samozrejme keď je auto poriadne zohriate. Dal som vymeniť vodnu pumpu a znova termostat ale je to to isté.
    Hadicu natlakuje a zo spodu je studená. Tak a teraz kde je problem. Tesnenie pod hlavou alebo hlava sú asi v poriadku kedže s autom dokážem zajazdiť aj veľké vzdialenosti ale iba za určitých podmienok ( otáčky motora max 3500 a zapnuté kúrenie vtedy sa stiha ochladiť a preto mi to ani netlakuje) Kúrenie ide ako má ( pokiaľ mi voda neujde cez nádržku) Nejdem to ďalej opisovať radšej počkám na otázky a tie odpoviem a snáď sa k niečomu dopracujeme.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Tlakovanie chladiaceho systému.

Je divný, že ta spodní (výtoková) hadice z chladiče je úplně studená i po zahřátí motoru na provozní teplotu.
    Pokud je studená i po zahřátí motoru a spuštění ventilátoru chladiče a horní (přítoková) je teplá, tak to vidím na:
    1) zavzdušněný chladič
    nebo
    2) neprůchodný chladič
    nebo
    3) vadný termostat (i když byl měněn)
    Prostě chladíš jen přes malý okruh (výměník topení), který ale nestíhá stále a proto občas vaříš vodu.
    Termostat nemusí otevřít a tak nepustí studenou vodu ze spodní hadice do chladícího okruhu.
    Naposledy upravil Mite; 17-05-2018 o 22:27

3. Predvolené Re: Tlakovanie chladiaceho systému.

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Je divný, že ta spodní (výtoková) hadice z chladiče je úplně studená i po zahřátí motoru na provozní teplotu.
    Pokud je studená i po zahřátí motoru a spuštění ventilátoru chladiče a horní (přítoková) je teplá, tak to vidím na:
    1) zavzdušněný chladič
    nebo
    2) neprůchodný chladič
    nebo
    3) vadný termostat (i když byl měněn)
    Prostě chladíš jen přes malý okruh (výměník topení), který ale nestíhá stále a proto občas vaříš vodu.
    Termostat nemusí otevřít a tak nepustí studenou vodu ze spodní hadice do chladícího okruhu.
    Ahoj Mite

Napriek tomu že je nový, dám ho z tade vybrať aby to bolo priechodne aspoň cez termostat( je leto tomu motoru to neublíži) a vyskúšam to a ak to nepomôže tak si to budem musieť robiť doma sám. Lebo dávať peniaze za pokus omyl v servise je veľa aj na mňa. Včera to bolo 100 eur a je to iste . Vkaždom prípade dám vedieť ako to pokračuje.
    Ahojte.

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

janci559:
    pokud je horní hadice horká a natlakovaná, termostat otvírá a čerpadlo čerpá. Tlak přetlačí pojistný ventil ve víčku chladiče a tlačí vodu do expanzky, ze které přepadem voda uniká. Podle mě máš totálně ucpaný chladič. Přesto, že je po výměně. Někde v chladícím systému se uvolnilo velké množství usazenin a s novou chladící kapalinou putovalo do chladiče.
    Zkus vypustit chladič, sundat horní i spodní hadici z chladiče a nech zavřené víčko chladiče. Dolní otvor nech volný a do horního foukni ústy. Pokud ho neprofoukneš, je ucpaný a potřebuje propláchnout opačným směrem, než do něj proudí voda z motoru. Pokud to pomůže, měl by se ještě tlakovou vodou propláchnout i celý chladící systém motoru, aby vytekl zbytek případných kalů.
    Preventivně bych takto propláchnul i radiátor topení.

5. Predvolené Re: Tlakovanie chladiaceho systému.

Kolik má motor najeto?
    A není tam LPG?

6. Predvolené Re: Tlakovanie chladiaceho systému.

A co je to : chytil skalku do chladiča
    To jsi trefil předkem auta kus skály?

7. Predvolené Re: Tlakovanie chladiaceho systému.

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    A co je to : chytil skalku do chladiča
    To jsi trefil předkem auta kus skály?
    Nie netrafil som, musela isť s pod kolesa od kamiona alebo auta a prešla cez to spodné rebrovanie.

8. Predvolené Re: Tlakovanie chladiaceho systému.

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Kolik má motor najeto?
    A není tam LPG?
    LPG tam nebolo a ani nebude. Motor má 250 000 ale sme na slovensku a ruku do ohňa za to nedám kedže som ho nekupoval ako nové.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal Mirekdoda Zobraziť príspevok
    janci559:
    pokud je horní hadice horká a natlakovaná, termostat otvírá
    Mirku, s tímhle nemůžu souhlasit.
    Termostat je na spodní výtokové hadici z chladiče.
    Pokud je termostat zavřený, tak čerpadlo tlačí horkou vodu horní hadicí do chladiče. Pokud se neotevře termostat, horká voda z horní hadice, respektive z horní části chladiče se tlačí do expanzní nádoby a logicky nemůže protékat chladičem, protože odtok z chladiče je uzavřen termostatem.

Naposledy upravil Mite; 18-05-2018 o 22:09

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

Mite:
    máš naprostou pravdu. Nedošlo mi, že termostat je na vstupu vody do motoru a měl jsem za to, že je na výstupu z motoru do chladiče. Dík za upozornění.

janci559:
    všechno odvolávám. Teď je potřeba zjistit, jestli otvírá termostat.

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •