Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 13

Téma: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Nakoľko sa jedná o dosť časté prípady, zakladám novú tému, do ktorej budem doplňať poznatky. Nie u každého musí byť zdroj hluku zhodný s mojim popisom, ale snáď to mnohým pomôže.
    Začal som z pravej strany a našiel som hneď tri zdroje vibrácii. U mňa sa prejavovali väčšinou vtedy, keď auto prešlo po priečnej nerovnosti (dilatačná časť mostu, vyfrézovaný asfalt).
    Postupne vyberiem budíky, snáď aj rádio kvôli prístupu...
    Už teraz mi je zrejmá jedna vec , ale ešte som sa nedopracoval mozgovo k nejakému riešeniu, možno, ak to uvidím. Problém je v tom, že palubovka bucha o predpokladám zacvaknutý výduch na okno vpredu. Uvidíme, čo sa stým dá robiť..

Na prvom videu je nedotiahnutá skrutka plechu pod farebným dekorom. Pri poklepe na tento plast to vydávalo drnčavé zvuky.
    https://youtu.be/EUJroM3H24s

Na druhom videu je nedotiahnutá skrutka pripevňujúca spodok palubovky ku karoserii, vpravo dole pri kastlíku. Lietalo to celé hore-dole.
    https://youtu.be/k_DKcVCTK8k

Na treťom videu je neviem aký plast a načo, to som neskumal, nebol čas. Podlepil som molitanom, aby sa to oprelo o priečku. okrem toho v hornej časti je mriežka ,ktorá hrkoce. Z boku má cvakýtka, odcvakol som, a na dosedaciu plochy som nalepil 1mm tesnenie.

https://youtu.be/C4AzVE-KYs0

Už cestou domov som skutočne zaregistroval zmenu v hlučnosti, Išiel som po dialnici, 90-kou a prechádzal som cez cca 3-4 dilatačné spoje. Bolo ticho.
    Naposledy upravil alarm; 11-04-2018 o 19:25
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    Vitara, Jimny, Samurai

Predvolené Re: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

To búchanie o výduch na okno sa dá vyriešiť vložením napr. gumy alebo peny medzi čelné okno a plast prístrojovky, pekne natesno, stačí cca 10cm pásik a keď sa s tým pohráš ani to nie je vidieť. Inak vďaka za videa a popis.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Ešte som len začal...
    V sobotu snáď bude pokračovanie.
    Ja som dnes pokusne vložil polovicu štipcu medzi tie dva diely, ale špicom k vodičovi...tam, kde prístrojovka končí ako celistvá a nasledujú vyduchy.
    Poklepávaním po prístrojovke v miestach stredových hodín sa ozývajú nejaké rezonancie, zatial neviem, čo ich spôsobuje, ale akonáhle sa prístrojovka potlačí smerom dole v strede, prestáva to. Tak som tam dal ten štipec, ale to len na pokus a zvuk bol o polovicu menej rušivý na poklep...
    Ešte jedno foto, pre istotu, keď to už mám dole, a ešte musím vymyslieť niečo na tie tri oranžové zacvakávatká. Pokial je farebný kryt oddelený od prístrojovky, tak tie oranžové sersamy na poklep vydávajú zvuk.
    Takto to vyzeralo pred rozobratím:
    https://youtu.be/RjE2i9wETi0
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20180411_170322.jpg‎ 
Zobrazení:	71 
Veľkosť:	99,1 KB 
ID:	9589  
    alarm.ba@gmail.com

4. Predvolené Re: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Caute, ja som zatial nejaky vacsi problem s rezonanciami nemal, mam vitaru cca 2 roky, jedine co ma trochu vytaca je plast okolo radia, ten pri uz malom zatlaceni vrzga. A vsimol som si vibraci pri stredovom stlpiku spolujazdca, no bol to iba zamok bezp. pasu, kov jemne klepal o plast na stlpiku, tam by si to pytalo nieco, kde by sa zamok zasunul, pokial nejde spolujazdec. Mozem inac zhodnotit, ze sa my auto vcelku vydarilo. ( Alebo, to bude tym, ze je garazovane a plasty tak moc potom nepracuju).

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal ppeter Zobraziť príspevok
    tam by si to pytalo nieco, kde by sa zamok zasunul, pokial nejde spolujazdec.
    Ale vždyť to tam máš. Pás můžeš zapnout i bez spolujezdce a nic ti nebude klepat.

6. Predvolené Re: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Ale vždyť to tam máš. Pás můžeš zapnout i bez spolujezdce a nic ti nebude klepat.
    Len uz je to take druhorade riesenie. V nejakej auto relacii ukazovali napr. uhyt takeho zamku pasu na zadnej sedacke, kde pri nepouzivani na zadnej sedacke sa zasusunul zamok do drziaku na boku a zadne sedacky sa dali pekne sklapat. To mali celkom dobre vychytane.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Aj keď to nesuvisí s prístrojovou doskou, riešenie je jednoduché. Nedovoliť pásu, aby sa spustil tak nízko. Môžeš oužiť alebo škodovácke štuple na pásy, alebo z kuchynských potrieb zacvakávatko na sáčky. Pás, keď je hore, nebucha.

Absolvoval som dve jazdy po kockách, do roboty a naspäť. Je to ako skúšobný polygon, má to asi 100m, a len potvrdzujem, že klepoty sa s pravej strany neozývajú.

Názov:	IMG_20170209_094838.jpg‎ 
Zobrazení:	66 
Veľkosť:	95,6 KB 
ID:	9590  
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Spoločné zdroje možných zvukov, takže ,pravá aj lavá časť.
    Kryty A stlpikov sú možným zdrojom, dosť sa to trasú. Riešením bolo nalepenie gumeného tesnenia na dosadacie plochy. Na jednom stlpiku som nalepil 5 ks . Na videu je pravý stlpik po úpravam lavý pred úpravou. Je tam počuť rozdiel.

Druhým zdrojom je samotná prístrojovka voči výduchom na okno. Kúpil som plochú zmršťovaciu bužítku a natlačil to tam. Pomohlo aj nalepenie gumeného tesnenia medzi okno a prístrojovku.

https://www.youtube.com/watch?v=tCHz_D8adUg

Názov:	KRYT STLPIKA A.jpg‎ 
Zobrazení:	63 
Veľkosť:	76,7 KB 
ID:	9591   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	PODLOŽENIE PRISTROJOVKY.jpg‎ 
Zobrazení:	61 
Veľkosť:	96,4 KB 
ID:	9592  
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Pravá strana:
    Vitara má velmi tenkostenné a velmi dlhé vzduchovody. Zakotvené sú len na koncoch, takže sú zdrojom kmitania, myslím, že sa vedia rozvibrovať. Vzhladom na polohu kurenia je pravá strana kratšia, preto je tento vzduchovod tuhší (akoby) a nekmitá tak, ako lavý. Podložil som ho (na foto) o plast pod ním a zvuk, ktorý je na videu sa stratil. Okrem toho je tam biela trubka, velmi chabo fixovaná, aj tú som podlepil. Použil som hmotu na vytlmenia auta, také pyramídky , lebo bolo treba dosť vela podkladať.

https://www.youtube.com/watch?v=NGw0A99oy6Q
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Lavá strana:

Bolo potrebné odstrániť farebné dekory, potom vytiahnuť plastový sersam okolo budíkov. Objavia sa tri skrutky, povoliť. Budíky vytiahnuť pôjdu len kusok, má krátky kábel. Je potrebné vycvaknúť konektor. Ide to tak, že sa potlačí do vnutra cvakýtko, potom ide vytiahnuť. Po vybratí budíkov sa otvorí krásny priestor na manipulaciu.
    Lavý vzduchovad je pomerne dlhý, a tiež nie je o nič opretý. Je ukončený dosť naivne, takým poloplastovým-pologumeným kružkom, ktorý sa má centrovať voči výduchu. Samozrejme, to sa vzhladom na jeho dlžku nekoná, kvazitesniaci kružok sa opiera len o časť výduchu, má vôlu a pri jazde to môže skutočne trieskať. Vopchal som tak ruku a trochu ho rozkmital. Je dosť pravdepodobné, že to spôsobuje nepríjemný zvuk s výduchu, na ktorý sa mnohí sťažovali.

https://www.youtube.com/watch?v=Hx3-M00KfQs

Na fotke je gumené tesnenie na dvere, to som rozstrihol po dlžke , čí vznikol nie idealny ale predsa U profil. Ten som navliekol na ten tenký brit ,ktorým končí vzduchovod. Na jednej foto som z vnutra zatlačil na ten brit, aby ste videli, ako to tam vyzerá.
    Na tomto videu som s tým znova zalomcoval, ale bolo TICHO!!!

https://www.youtube.com/watch?v=XsJv01tJC8U

Vzduchovod som tiež podlepil vytlmovákom.

Názov:	KONEKTOR.jpg‎ 
Zobrazení:	75 
Veľkosť:	75,3 KB 
ID:	9593   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	TESNIACI PROFIL.jpg‎ 
Zobrazení:	73 
Veľkosť:	81,1 KB 
ID:	9594   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	TESNENIE LAVA STRANA.jpg‎ 
Zobrazení:	71 
Veľkosť:	87,8 KB