Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 32

Téma: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Vitara S 2017, 1.4 Boosterjet A/T, 4WD, Red + Black (roof)

Predvolené Re: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Aha... Ja cca tiez od 2k, no mne pri preradeni napr z 3 ojky do 4 ky, ked je v nizsich otackach a viac sa klepe

Urcite to neplanujem rozoberat ja... Kupil som auto, kde je zaruka... Tak nech sa s tym hraju oni... Nemam cas, rozoberat pol auta, kvoli niecomu co tam vobec nema byt a je to vada...

Moje Suzuki
    Vitara 1,6 VVT 2WD AT Galactic Grey

Ja mám skoro od novoty problém s bzučiacim výduchom vetrania vľavo od volantu. Za jazdy chytí rezonanciu a bzučí na celé auto, lezie to strašne na nervy. Raz mi ho už na záruku vymenili, pár týždňov bol pokoj, a potom začal rovnako aj ten nový.
    Najhoršie je to keď sa klímuje, vtedy bzučí skoro stále. Keď nepomoholo pomeniť polohu lopatiek, tak vždy doteraz pomohlo zavretie. No už bzučí aj keď je zavretý.
    Oproti ostatným výduchom sú lopatky voľnejšie, keď ho zavriem tak prstami pohybujem sklopenými lopatkami hore-dole.
    V servise mi povedali že mi ho znova vymenia ak chcem, tiež uznali že je voľný, len čo keď sa za mesiac-dva rozvrzá aj ten nový, rovnako ako tento...
    Je pravda, že ten výduch ako vodič nastavujem asi najčastejšie, ale tak pri citlivej zmene polohy raz za deň sa po dvoch mesiacoch úplne vyhegle? Veď to musí niečo vydržať...
    Niekto odtiaľto nemá takýto problém? Či len ja som mal smolu na nejaké zlé kusy?

Rozmýšľal som už aj nad použitím výduchov z iného modelu, staršie modely Suzuki používali tiež kruhové výduchy, aj niektoré aktuálne, len neviem či to rozmerovo a úchytovo bude pasovať...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

AJ mne to bzučalo, aj keď len velmi máličko, ale na zvuky v aute som "zaťažený". Možno to nebol vadný krúžok u teba, ale pohýbali s potrubím pri inštalácii a ono si to po pár kilometroch sadlo.
    Posielam ti linky, zapni si zvuk.
    https://www.youtube.com/watch?v=Hx3-M00KfQs

Riešenie bolo podložiť velmi dlhé vzduchovody (kmitajú) a na koniec vzduchovadu som dal gumené tesnenie, aby nehrkal plast o plast. A je ticho.
    https://www.youtube.com/watch?v=XsJv01tJC8U
    https://www.youtube.com/watch?v=Q33NTYvwhys
    alarm.ba@gmail.com

Moje Suzuki

Dnes večer ma to už dožralo, tak som na benzínke vytiahol výduch von, a šiel bez neho. Na moje prekvapenie bzučanie neprestalo
    Takže robí mi to tá prívodová trubka, presne ako na Tvojom videu. (videá mám už napozerané, krásny kus roboty si odviedol).
    Doteraz som si myslel že to ona nerobí, keďže zvuk prestal keď som chytil lopatky. Ono stačí minimálne trubku pritlačiť a prestane, to chytenie lopatiek sa do nej zrejme prenieslo a stačilo na prerušenie bzučania.
    Nabudúce teda poviem v servise čo som zistil, navrhnem riešenie, a snáď vyjdu v ústrety.

Lokalita
    Poprad
    Moje Suzuki
    Vitara S 2017, 1.4 Boosterjet A/T, 4WD, Red + Black (roof)

BTW... Fakt alarm, pekná robota...

Obdivujem tvoju odvahu, vsetko rozoberat...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

To nie je o odvahe ale o neuroze. Neznášam nedefinované zvuky v aute, najmä, ak tam nemajú byť. V sobotu som snáď po dvoch rokoch konečne odstránil aj klepanie zadného plata. Auto je inak tiché, ale chodím do práce po kockách, a kto to nevyskúšal, nech si nejaké najde a prefrčí cez ne. Najprv som odstránil plastové koncovky na lankách plata, potom vyrobil gumené "zacvakávače" pri opierkach sedadla, potom dal magnety na konce plata. Vždy sa to polepšilo, ale nebolo to ono. Teraz som dal hliníkový U profil 10x10 ...2 ks priečne, a myslel som si, že to konečne prestane. Bolo to horšie ako pred tým, lebo to plato sa tvári ako vibrujúci reprák. Dal som medzi plato a hliník silikon. Dva dni bol klud a už som si myslel ,že som vyriešil záhadu storočia. Na tretí deň sa ozval klepot a skoro ma vystrelo.
    A tak som vybral magnety v plastoch (problém bol, že medzi magnetmi bola velká vzdialenosť, bol v priestore od kolesa a zdá sa mi, že magnet stráca účinnosť so štvorcom vzdialeností). Kupil som epoxid a zalepil na neodymový magnet skrutku, teraz sú magnety od seba asi 1mm (kvôli gume, v ktorej je jeden z nich, aby to nehrkalo), narezal som závit a je pokoj.
    DO KEDY????
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

No ja keby som mal tiché auto, tak si pomyslím, že nefunguje...
    Najhoršie zvuky vydávajú vŕzgajúce spoje karosérie s rámovým podvozkom, ale na rebriňáku to snáď bez toho ani nejde.
    Ale dosť - som OT.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki

Dnes som to konzultoval s prijímacím technikom, bol ochotný, dokonca že dajú dole palubovku a celú ju vytlmia a podlepia.
    Hovoril že už jednému takto podlepovali a drnčania zmizli.
    Síce mi to je trochu proti srsti, na 8 mesačnom aute takúto rozoberačku, ale poručeno pánu bohu, snáď vedia čo robia.

Lokalita
    Banska Bystrica
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara S AllGrip (6st manual)

Kde servisujes Vitaru?

Moje Suzuki

V Piešťanoch, Ela Car.

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania