Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 15 z 15

Téma: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Už viem, prečo je vitara "loveendové" auto.
    Mne ani tak nevrzgali výfukové otvory, aj keď som to rozobral zo zvedavosti a samozrejme trochu odstránil možné vibrácie, skôr ma jedoval zvuk z pravej strany, najmä po prejazde priečnej nerovnosti. Vtedy to cvaklo a ja som pátral, čo to robí. Na jednom z videi som ukázal nezatiahnuté skrutky. Zistil som ale ,že tá spodná skrutka aj po pritiahnutí je len ozdobná skrutka.
    Prečo?
    Pod prístrojovkou je priečna rura, vo výške toho farebného plastu spolujazca. Na ňu je navarený U profil, cca 30x6, s oválmi a spustený smerom dole. Do neho sa zaskrutkuje tá spodná skrutka prístrojovky. Aj keby ste ju zatiahli a prilepili, alebo aj privarili, je to na huja. Spodok prístrojovky sa dá v pohode potlačiť smerom k motoru o 5mm, nemá to skrátka žiadny doraz, je to celé v lufte, ten U profil nie je dole nikde zakotvený a v pohode sa ohýba a prispôsobuje váhe prístrojovky. Ak je priečna nerovnosť, tak prístrojovka celá zavibruje a narazí do plastu ,do ktorého dole zapadá ( kryt s oblukom). Jediný kotviaci bod, ktorý som našiel bol vzadu na deliacej stene s motorom. Vyriešil som to výstuhou s trubky, na koncoch šploštenej a ohnutej. Po tomnto zásahu prístrojovka stuhla a to rapídne. A hlavne, po prejazde nerovností to nebúcha. Na tú treubku je navarená aj taká konzola, a do nej má byť zacvaknutý protikus zo vzduchotechniky. To sa ale nekoná a je to asi 5 mm od seba.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	ROZPERKA.jpg‎ 
Zobrazení:	70 
Veľkosť:	87,2 KB 
ID:	9599  
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Alarme, ve vlastním zájmu bych doplnil, že všechny tyto úpravy (a zejména tahle) jsou dělány na vlastní nebezpečí.
    Budeš samozřejmě nesouhlasit, ale hrát si na konstruktéra auta a přidávat nějaké pevné spojení trubkou mezi motorovou přepážku a palubní desku se při čelním nárazu nemusí vyplatit.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Budeš sa čudovať, ale súhlasím...
    Práve preto som tam dal trubku, ktorá je otvorená (skružovaná) a upevňovacie konce nie sú na jednej priamke, to znamená, že trubka ide šikmo voči ose vozidla. Pri zatlačení palubovky do vnutra okamžite vybočí, ako by tam ani nebola.
    alarm.ba@gmail.com

4. Predvolené Re: Prístrojová doska- možné zdroje hluku

Ahoj. Som tu nováčik. Neviem ešte, kde sa otvára nová téma. Potrebujem poradiť. Dnes mi na Suzuki Swift 1.5 GS, rok výroby 11/2005 zrejme odišila palubná doska, resp. riadiaca jednotka paulbnej dosky, Poistky som som skontroloval vľavo pod volantom, v poriadku. Mal niekto podobný problém? Vie mi niekto poradiť? Cena a tak? Ďakujem za odpoveď.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal mp1160 Zobraziť príspevok
    Ahoj. Som tu nováčik.
    Jako nováček si nejdřív nastuduj pravidla fóra a orientaci na něm.
    Svoje téma si založ ve správné sekci svého auta - http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=135
    Zase na druhou stranu klobouk dolů, že jsi poznal vadnou řídící jednotku bez kontroly pojistek v motorovém prostoru a bez diagnostiky.

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •