Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: Nerovnomerne opotrebenie pneumatik

Lokalita
    Banska Bystrica
    Moje Suzuki
    1,6 VVT 4WD

Predvolené Nerovnomerne opotrebenie pneumatik

Dobry den,
    chcem sa podelit o moj problem. Jedna sa podla mna, o nadmerne a nerovnomerne opotrebenie pneumatik. Origo. pneu po dvoch sezonach, po vzajomnom vystriedani t.j. jedna sezona na prednej naprave, druha na zadnej a celkovom najazdeni 25t km su zadne pneu na odpis. Nerovnomerne opotrebene, viac smerom von, t.j. do akoby do kuzela. Rozdiel je cca. 2mm. Jedna sa o pravu aj lavy stranu zadnej napravy. Na aute bolo najazdene dovtedy 41 500km. A ako som zistil tak kolega na S-Crosse po cca. 30t km (vratane zimnej sady) to iste!!! Jazdim kludne, nie som pretekar, hlavne nie v zakrutach. Ma este niekto podobne skusenosti, resp. vie niekto nieco poradit???

Vdaka a zelam pekny den.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	DSC_1773.jpg‎ 
Zobrazení:	89 
Veľkosť:	96,8 KB 
ID:	9583   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	DSC_1774.jpg‎ 
Zobrazení:	85 
Veľkosť:	89,1 KB 
ID:	9584   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	DSC_1775.jpg‎ 
Zobrazení:	79 
Veľkosť:	90,7 KB 
ID:	9585   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	DSC_1776.jpg‎ 
Zobrazení:	80 
Veľkosť:	96,3 KB 
ID:	9586   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	DSC_1777.jpg‎ 
Zobrazení:	79 
Veľkosť:	94,8 KB 
ID:	9587  

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	DSC_1779.jpg‎ 
Zobrazení:	78 
Veľkosť:	96,0 KB 
ID:	9588  

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Nerovnomerne opotrebenie pneumatik

Několik příčin, které mohou být samostatně nebo v blbé souhře:
    1) špatná geometrie zadku (velká sbíhavost)
    2) vadné tlumiče
    3) špatný tlak v pneu
    4) problém s mezinápravovou spojkou (připojuje zadek na nevhodném povrchu a auto je v zatáčkách přetáčivé)
    5) řezání zatáček s přetíženým zadkem (individuální řidičské návyky)
    6) Dnes nic nevydrží - pneumatiky s 25 tisíci km mají svůj život odežitý

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Ano dnes nic nevydrzi ale ked nejazdi ako pretekar tak 25 000 km je az priliz maly najazd !
    Keby boli gumy zle nahustene tak dere aj vnutorny kraj nie len vonkajsi
    Osobne to tipujem na zlu geometriu
    Ja mam zatial nabehane len 6000 km tak neviem posudit ako sa deru mne na S Crosse ale cez vikend ked som ich menil tak na pohlad boli ok

Ked budem mat viac km tak si to asi pre istotu premeram

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Svit
    Moje Suzuki
    Vitara 2016 2WD 1,6 Premium

co mas za zimne pneu?

po druhe, za par euro chod na geometriu a mas odpoved na otazku ci ano alebo nie, ale vyzera to na blbu geometriu zadku, pripadne ako pisal dole, na suhru roznych faktorov...

je nezmysel zjazdit zimne pneu za dve zimy...(teda ak tam nebudes mat 100k najazd)

Lokalita
    Banska Bystrica
    Moje Suzuki
    1,6 VVT 4WD

Ahoj,
    toto su ale letne origional pneu dodane s Vitarou, t.j. Conti Premium, cize takto su zjazdene po dvoch letnych sezonach t.j. maju za sebou 25300km, z toho nejaku cast na prednej naprave a nejaku na zadnej. A ano sak geometria sa da skontrolovat v tom nevidim problem, ale ako som pisal, aj kolega na S-Crosse ma v uhrne najazdene cca.38000km (leto, zima) a ma podobny problem. Cize chcel som vediet, ci je to problem ktory sa prejavuje napriec modelmi Vitara a S-Cross (predpokladam ze maju rovnake podvozky) alebo je to nahoda a mame obaja zlu geometriu, pripadne zly styl jazdy. Je ale dost mozne, ze treba pri jednoduchej zadnej naprave este zvolnit tempo. Na aute jazdim presne tie iste trasy ako na predchadzajucich autach (mal som Ford Focus r.v.2000 a Seat Altea XL) jazdny styl som nejak nezmenil, mozno malo zvolnil, akurat pokial sa nemylim tie auta mali nezavisle zavesenie zadnej napravy. Mozno v porovnani s jednoduchou napravou nie je pneumatika na nezavislom zaveseni tak namahana. Ale nie som autickar odbornik. Mozno sa najde niekto kto to bude vediet porovnat, zhodnotit, vysvetlit.
    Dik zelam pekny den

Citácia Pôvodne odoslal In Nomine Noctis Zobraziť príspevok
    co mas za zimne pneu?

po druhe, za par euro chod na geometriu a mas odpoved na otazku ci ano alebo nie, ale vyzera to na blbu geometriu zadku, pripadne ako pisal dole, na suhru roznych faktorov...

je nezmysel zjazdit zimne pneu za dve zimy...(teda ak tam nebudes mat 100k najazd)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •