Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Survival vybava do S Crossu (a ostatnych aut)

1. Predvolené Survival vybava do S Crossu (a ostatnych aut)

Caute. Mam taku otazku, nakolko je vacsina aut Suzuki (hlavne modely s vyssim podvozkom a najma pohonom 4x4 ako Jimny, Samurai, Vitara, SX4, SX 4 S Cross, Ignis a pod ako stvorene aj na (mierne) zajdenie do terenu, mam taku otazocku. Nosite niekto este okrem mna v aute nejaku zakladnu survival vybavu pre kazdy pripad (ako napr. pre pripad dopravnej nehody, uviaznutia v terene na odlahlom mieste, nutnost pomoct inemu motoristovi v podobnej situacii) okrem povinnej lekarnicky ? A ak ano, aku ? Ja svoj S Cross pouzivam casto aj na niekolko dnove tripy mimo civilizacie (hlavne na ryby k roznym lokalitam Dunaja) a okrem vybavy na ryby a stanovacku a s tym spojene veci mam v aute sustavne pritomnu aj zakladnu survival nudzovu vybavu (cela sa vojde do jedneho 35 l vojenskeho ruksaku) v rozsahu noz, polna lopatka, prirucna sekerka, proteinove tycinky, aspon 3 litre vody, baterku (resp. celovku), nahradny mobil v nepremokavom puzdre, opalovaci krem, repelent, (samozrejme v zavislosti od dlzky vypravy pridavam aj stan aj ked som vacsinou leinvy si ho rozbalit a spim v aute na zadnych sedackach, karimatku, idealne nafukovaciu, spacak, varic na male propan butanove kartuse) nahradne suche oblecenie, zubna pasta a kefka, druha lekarnicka, kompas, mapa, igelitove vrecia , balenie ibalginu, cierne uhlie, toaletny papier, dalekohlad a flasu borovicky.
    Suzuki SX 4 S-Cross 1.4 Booster Jet

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara, 1.6 Benzin

Predvolené Re: Survival vybava do S Crossu (a ostatnych aut)

J amam len sekeru od minula co som si bol opekat Ale tvoj zoznam je dost brutalny. To mas polovicu kufru fcudu.

3. Predvolené Re: Survival vybava do S Crossu (a ostatnych aut)

Plus este bocnu priehradku vo dveroch, tam ma isto tu borovicku. A ked ma borovicku, tak to samozrejme potrebuje aj spacak a tie ostatne veci. Nechaj borovicku doma a automaticky uz nebudes potrebovat tie ostatne veci, ci?

Moje Suzuki
    Samurai 1.6 59kW 88.Mazda 3 1,6 07. EX:swit(1.0-93,1.0-95,1.6-97)vitara(1,6-94, 1,6-97)baleno 1.6-01

Predvolené Re: Survival vybava do S Crossu (a ostatnych aut)

Tak základ je poriadny hever, plnohodnotná rezerva a dobré lano. V zime štartovacie káble a vždy aspoň 1/4 nádrže. Ináč nič, načo, v našej krajine je úspech zablúdiť ďalej než hodinu cesty peši od najbližšej civilizácie. Akurát tak nožík šrobovák kombinačky a kus drôtu. Ale to mám či v offroade tak aj v bruchoplaze.

Na potraviny cukrovinky pozor. Už sa mi to raz vypomstilo a rozdelili sa so mnou myši (mám kabrio a v lete jazdím sem tam aj bez dverí) tak je tam voľný prístup. Voda v zime zmrzne a v tom lepšom prípade je len nepitná v jednom veľkom kuse. V tom horšom fľaša praskne a voda sa roztrúsi po aute.

Lopatka má u mňa zmysel keď je viac ako 30cm snehu a to je u nás 2x za 10rokov.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •