Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: Vitara 1995

1. Predvolené Vitara 1995

Zdravím mám vitaru 95 1.6 16v a odišiel mi predný diferenciál zohnal som druhý aj s poloosami ale otázka je ze keď bude diferak s iným pomerom ako bol či to bude veľký problém a ako zistím aký pomer keď ho nerozoberiem a nepočítam zuby

Moje Suzuki
    Samurai 1.6 59kW 88.Mazda 3 1,6 07. EX:swit(1.0-93,1.0-95,1.6-97)vitara(1,6-94, 1,6-97)baleno 1.6-01

Predvolené Re: Vitara 1995

Áno bude to veľký problém nakoľko sa budú predné kolesá točiť inou rýchlosťou ako zadné.

Bez rozoberania to zistíš najrýchlejšie tak, že dvihneš jedno predné koleso, (pri vypnutom 4x4) behneš pod auto a otáčaš kardanom. Napočítaš koľko krát si otočil karadom kým sa otočilo dvihnuté koleso dokola. Obdobne to spravíš na diferáku ktorý máš pripravený ako náhradný. Jeden vystup zastaviš (necham priestor tvojej fantazii) a točíš náhonom diferáku a počítaš kým sa výstup neotočí do kola. Oplatí sa si spraviť čiarky fixkou...

Záleží čo máš KO na tom tvojom. Ak len prasknutý obal, tak vieš použiť črevá z tvojho a obal, z toho čo si už kúpil. Hlinikové obaly zvyknú praskať a niektorí použivaju predné diferaky do samuraiov na spomalenie (potrebuju 2 rovnaké predné), tak sa z toho stáva úzkoprofilový tovar. Mal som 2 vitary na diely a vždy išiel diferák ako prvý. Teraz tam mám len jeden hlinikovy obal, bez poloos a diferaku.

3. Predvolené Re: Vitara 1995

Ďakujem za radu presne tak som to aj spravil len som si to chcel ešte overiť

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •