Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 17

Téma: Bezkľúčové odomykanie/zamykanie

Lokalita
    NZ
    Moje Suzuki
    Vitara 2017 2x4 1,6VVT 6AT

Predvolené Bezkľúčové odomykanie/zamykanie

Viete mi poradiť ako sa dá obísť nezmyselné blokovanie/neblokovanie dverí pri bezkľúčovom ovládaní?
    Ak mám naštartované, alebo niekde počas cesty zastavím a mám odomknuté iba dvere vodiča, alebo aj spolujazdca a potrebujem naložiť čokoľvek do kufra (piate dvere), tak mám smolu. Musím náklad položiť, motor vypnúť, auto zamknúť (zvonka), odomknúť dvomi stlačeniami na ovládači (alebo tlačidlom na zadných dverách). Ak som predtým odomkol iba jedným stlačením, tak teraz musím všetko zamknúť a hneď odomknúť, aby som mohol sadnúť do auta, naštartovať a pokračovať v ceste. Pri tomto systéme blokovania dverí pritom zvnútra auta ani neviem zamknúť všetky dvere (zabezpečenie pred neželaným otvorením dverí zvonka), najmä 5.dvere.
    Robím niečo zle, alebo je to ďaľšia z absurdností tohto auta?

2. Predvolené Re: Bezkľúčové odomykanie/zamykanie

fuuu... priznam sa, ze som z Tvojho postupu trochu zmateny. ja to robim takto a vsetko je v pohode:
    odomknem auto gombikom na klucke, otvorim dvere, nasadnem, nastartujem, zamknem dvere cez ovladanie centralne na dverach vodica gombikom (neviem ci sa zamkli aj 5. dvere, este som to neskusal, ale predpokladam, ze su zamknute), jazdim. ked potrebujem pocas jazdy vybehnut do kufra, tak si odomknem dvere opat centralne gombikom na dverach vodica (toto ma doteraz stve, ze sa tie dvere automaticky neodomknu potiahnutim za klucku, ale zvykol som si), vyjdem z auta, otvorim 5. dvere a hotovo. to sa deje pocas nastartovaneho motora auta, nevypinam ho...

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Bezkľúčové odomykanie/zamykanie

Citácia Pôvodne odoslal mlimlo Zobraziť príspevok
    Robím niečo zle, alebo je to ďaľšia z absurdností tohto auta?
    Vrať se ke svému prodejci a řekni mu, že ti zapomněl k autu dát manuál. V něm se pak dozvíš o existenci zázračného tlačítka na dveřích řidiče - viz obrázek (a jak píše Terrier).
    Pokud tam takové tlačítko nemáš, tak se omlouvám a pak neumím poradit co s tím.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Zámek.jpg 
Zobrazení:	61 
Veľkosť:	37,7 KB 
ID:	9489

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara 8/2015 Elegance, 1,6 benzin, 4WD, MT

Len doplním, že v manuále nájdeš aj vypnutie otvorenia všetkých dverí na 2 stlačenia... takze ak by si chcel otvárať všetky dvere (nie len vodičove) jedným stlačením DO, tak sa to dá tiež nastaviť...

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal mlimlo Zobraziť príspevok
    ... mám odomknuté iba dvere vodiča, alebo aj spolujazdca a potrebujem naložiť čokoľvek do kufra (piate dvere), tak mám smolu.
    Ještě jedna otázka.
    U vašich Vitar opravdu jde odemknout dveře řidiče a spolujezdce a dveře kufru nechat zamčené?

Lokalita
    NZ
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Ještě jedna otázka.
    U vašich Vitar opravdu jde odemknout dveře řidiče a spolujezdce a dveře kufru nechat zamčené?
    Áno...alebo aj naopak.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki

Ty jo, tak to dobře vychytali v Suzuki.
    Mít možnost zamčené dveře řidiče + spolujezdce a nechat odemčené zadní dveře + dveře kufru. Nebo naopak.
    To bych se z toho zbláznil a nevěděl co mám a co nemám odemčený a co vlastně mám mačkat.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara 8/2015 Elegance, 1,6 benzin, 4WD, MT

Pokial nemanipuluješ ručne s vnútorným zaistením, čiže ovládaš to len pomocou DO, alebo gombíkov pri kluckach sú pokial viem možné len 3 stavy:
    - otvorené len dvere vodiča
    - otvorené všetko
    - zatvorené všetko

Ak vypneš to otváranie vodicovych dverí v nastavení, tak ti zostanú len tie 2 možnosti

Lokalita
    NZ
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Sanchez Zobraziť príspevok
    Pokial nemanipuluješ ručne s vnútorným zaistením, čiže ovládaš to len pomocou DO, alebo gombíkov pri kluckach sú pokial viem možné len 3 stavy:
    - otvorené len dvere vodiča
    - otvorené všetko
    - zatvorené všetko

Ak vypneš to otváranie vodicovych dverí v nastavení, tak ti zostanú len tie 2 možnosti
    Áno, toto platí pokiaľ máš nastavené ovládanie na jedno stlačenie. Pri možnosti "dvojkliku" keď stlačíš raz otvoria sa tie dvere pri ktorých stojíš a spolujazdec neotvorí druhé predné na stlačenie, ani keď má pri sebe ovladač. Najprv musíš zamknúť odomknuté, aby sa na druhej strane dalo otvoriť. To isté platí aj o 5. dverách... a navzájom.

Lokalita
    TT
    Moje Suzuki
    S-Cross 2017 Premium, 2WD 1.4T

Ako pise sanchez, 1x klik - otvoris vodica, 2x otvoris vsetko pripadne ak sa tento system vypne, tak na jeden klik odomykas vsetko. Zamknut odomknute musis len pri dlhsom casovom rozostupe medzi prvym a druhym klikom, to inak nejde, musel by si vzdy na2x zamykat, ak by si jazdil sam.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •