Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 12

Téma: Predna palubna doska - neziaduce zvuky

1. Question Predna palubna doska - neziaduce zvuky

Zdravim,
    mam S-Cross 1,4 BoosterJet, Elegance a cerstvych najazdenych 10 000. Na prednej palubovej doske sa zacalo prejavovat pukanie, neda sa to presne identifikovat. Zda sa ze to nevychadza z konkretneho miesta. Najprv som mal podozrenie ze sa jedna len chladom stuhnuty plast a preto to puka no aj po prehriati auta sa pukanie ozyva aj po prejdeni miernej nerovnosti. Viem ze niekde na fore uz existuje podobna tema no jednalo sa o Vitaru a ta ma predsalen trochu inu prednu palubovu dosku.
    Stretol sa s tymto problemom niekto, alebo pokusal sa to niekto reklamovat ci nejakym sposobom opravit ?
    Naposledy upravil kuko; 16-11-2017 o 21:10

Lokalita
    TT
    Moje Suzuki
    S-Cross 2017 Premium, 2WD 1.4T

Predvolené Re: Predna palubna doska - neziaduce zvuky

Nazdar, nevsimol som si, ale zas je fakt, ze mi vzdy hra hudba. je to velmi hlasite alebo len pri vypnutom radiu?

3. Predvolené Re: Predna palubna doska - neziaduce zvuky

Citácia Pôvodne odoslal sneer Zobraziť príspevok
    Nazdar, nevsimol som si, ale zas je fakt, ze mi vzdy hra hudba. je to velmi hlasite alebo len pri vypnutom radiu?
    Tak samozrejme ked je hudba nahlas tak to nie je pocut, no pri beznej hlasitosti je to pocut hlavne ked clovek o tom zvuku vie a uz ho registruje. Niekde na ceskom fore som nasiel zmienku ze by to mohlo byt suchanie plastu o celne sklo a ze do stredu (medzi plast a sklo) postacit vlozit kus molitanu a prestane to. Dnes ked som sa na to bol pozriet tak som si vsimol ze na pravej strane medzi plastom a celnym sklom mi trci kus molitanu tak ci to nebude tym ze to tam zle zmontovali.

Lokalita
    Senica
    Moje Suzuki
    SX4 S-Cross,

Presne tento problem som riešil. Nepríjemný vrzgavý zvuk a nedalo sa presne identifikovať odkiaľ vychádza... Kúpil som na Aliexpresse tesnenie, zasunul medzi palubku a predné okno a je kľud- žiadne nežiadúce zvuky. Skús dať do vyhľadávača na Alieexpress T type Car Sound Insulation Rubber Sealing Strip , nestálo to veľa a osvedčilo sa...

5. Predvolené Re: Predna palubna doska - neziaduce zvuky

Citácia Pôvodne odoslal kuko Zobraziť príspevok
    Zdravim,
    mam S-Cross 1,4 BoosterJet, Elegance a cerstvych najazdenych 10 000. Na prednej palubovej doske sa zacalo prejavovat pukanie, neda sa to presne identifikovat. Zda sa ze to nevychadza z konkretneho miesta. Najprv som mal podozrenie ze sa jedna len chladom stuhnuty plast a preto to puka no aj po prehriati auta sa pukanie ozyva aj po prejdeni miernej nerovnosti. Viem ze niekde na fore uz existuje podobna tema no jednalo sa o Vitaru a ta ma predsalen trochu inu prednu palubovu dosku.
    Stretol sa s tymto problemom niekto, alebo pokusal sa to niekto reklamovat ci nejakym sposobom opravit ?

Ahoj, ako ti to dopadlo, poriesil si nieco, ja mam scrossa od leta a teraz, ked zacalo byt chladno tak sa to sprava podobne ako to co opisujes, ja aj ked rukou pritlacim silnejsie na palubovku, zapraska mi to, okna tak isto divne zvuky pri vyssej rychlosti... u mna je to chladom, ale tak si myslim, ze nemalo by to byt normalne pri dnesnych autach.

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

Ja som prave na garancke v BB po roku a na moju pripomienku preco to tak velmi vrzdi a drnci mi bolo oznamene ze u japoncov je to zname ze to robia.
    Co viac k tomu dodat.
    Mne to dost vadi ale uz s tym asi nic neurobim.

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal Puccky1 Zobraziť príspevok
    ... u japoncov je to zname ze to robia.
    Měl jsi se ho zeptat u jakých japonců. Honda, Mazda...? Nebo myslel japonci jako vyrobení v Japonsku?
    Suzuki nikdy takhle nevrzala a kromě nové Vitary s tím není a nebyl tak velký problém a tolik stížností jako právě na novou Vitaru.
    To je prostě hloupá výmluva a neochota to řešit.
    Alarm ví nejlíp co to je práce a hledání a zkoušení...a na tohle nejsou v servisech zařízení a takhle se jim do toho (defacto zadarmo v záruce) nechce vrtat.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Mite: neber to ako rypanie, ale ako som kedysi pisal, praskanie sposobuje chlad, nie teplo, co sa stretlo s nesuhlasom. U "Comeback" sa to potvrdzuje. A mozno uz ti je jasne, ze nie je Suzuki ako Suzuki, zalezi to od modelu auta. Preto som riesil aj veci, ktore sa tu stretli skôr s posmechom, ako s pochopenim, z mnozstvom zbytocnych konfrontacii. Keby si mal auto z novych modelov, mnohe by ti bolo jasné...
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Alarme, neber to jako rýpnutí, ale psal jsem tady, že vrzání způsobuje teplo, ne zima
    U Kurcika se to potvrzuje.

Citácia Pôvodne odoslal jaroslav.kurcik Zobraziť príspevok
    Nízka teplota je skôr poľahčujúca okolnosť. Mme to vŕzga len pri vyšších teplotách, cca nad 15°. Ja som na jeseň povoľoval šrobiky tak ako som písal vyššie. Cez zimu to prakticky vôbec nevŕzgalo, až na extrémnych nerovnostiach na ceste. Vŕzganie sa opäť objavilo, keď začali stúpať denne teploty.

Posledný pazvuk je praskanie z ľavej zadnej časti, akoby od B stĺpika, ale len keď je veľmi teplo a tú stranu svieti ostré slnko.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Ok............
    alarm.ba@gmail.com

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede