Zobrazenie výsledkov 1 až 4 z 4

Téma: Radarova brzda (Radar Brake Support)

1. Predvolené Radarova brzda (Radar Brake Support)

Ake su vase skusenosti s radarovou brzdou vo Vitare?
    V roznych testoch som cital ze tato brzda niekedy reaguje aj ked nema (nadchod na ceste, cyklisti vedla cesty...).

-ste s nou celkovo spokojni?
    -da sa to aj deaktivovat?

Pytam sa, kedze Vitaru planujem zakupit, konkretne 1.6 VVT 2WD. Vela veci som si o Vitare nastudoval aj na fore, z testov atd. Zaujima ma este tato tema : )
    Na predvadzacej jazde sa javila radarova brzda ok, ale samozrejme clovek zisti ako to v reale funguje az ked autom zacne jazdit pravidelne.

2. Predvolené Re: Radarova brzda (Radar Brake Support)

je pravda, že brzda reaguje aj vtedy, keď je jej spustenie nežiadané, ale to už je jednoducho povahou tej techniky - je tak skonštruovaná. napríklad večne mi senzor vypiskuje keď idem v BA z Centralu exit Jelačičova alebo na križovatkách, kde je v strede navádzač alebo akákoľvek prekážka. jednoducho som si zvykol na to, že pri každej jazde sú tak dve, tri falošné hlásenia z toho jedno dve automatické dobrzďovania
    ale ak by som to mal zhrnúť, tak je to parádna vec a asi dvakrát mi skutočne pomohla. plus adaptívny tempomat na diaľnici je výborná a pohodlná vec (dobrzďovanie pred autom predo mnou a následné dorovnanie nastavavenej rýchlosti pri obiehaní tohto auta).

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara 8/2015 Elegance, 1,6 benzin, 4WD, MT

Predvolené Re: Radarova brzda (Radar Brake Support)

U mna spociatku tiez casto pipala.
    Ale donutilo ma to mierne zmenit styl jazdy a skor pribrzdovat a teraz je to OK. Vyjazd z centralu na Jelacicovu no problema, ziadne pipanie.
    Ale pokial si pamatam, na mojej Vitare pri nektorej garancke robili aj nastavenie radar brake. Mam Vitaru 4x4 benzin kupenu 9/2015.
    Teraz ked zapipa, alebo dokonca zareaguje aj brzda, tak je to fakt dost neprehladna situacia (pre automatiku)

Ked to zhrniem, tak som spokojny s tym ako to funguje. A adaptivny tempomat na dialnici je fakt pecka

Lokalita
    PK
    Moje Suzuki
    Vitara S 1,4 6MT 4WD GALACTIC GREY/COSMIC BLACK PEARL METALLIC 01/16

Predvolené Re: Radarova brzda (Radar Brake Support)

mne RBS len vyhovuje, stane sa, ze zapiska aj ked netreba ale v porovnani s tym kedy je to nutne je v prevahe, napriklad naposledy prudko zastavilo predo mnou auto pred prechodom chodcov a ja nez som zareagoval tak som stal
    taktiez suhlasim s prispevkami predo mnou, ze na dialnici adaptivny tempomat je super vec

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •