Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 37 z 37

Téma: Olej pre atmosfera VVT

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Predvolené Re: Olej pre atmosfera VVT

Čísla 5w40 atd. sú teplotné triedy oleja podla prostriedia v akom motor je najlepšie mazaný .
    Citácia Pôvodne odoslal icoivi Zobraziť príspevok
    Dakujem za informaciu.
    Ano do 5w40 nechcem ist aspon nie ked mam 23000km. mozno ked tak 123000km tak potom uz pouvazujem.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Moje Suzuki
    SX4 1.5 VVT,motor M15A, 2WD

Citácia Pôvodne odoslal anna13 Zobraziť príspevok
    Používam eneos 0w20 86 000 km. Spotreba dlhodobá overená viac krát 4.6 litra.
    Výborná voľba. Ja som používal Eneos 0W20 prvé dva roky a potom som prešiel na Eneos Sustina 5W30, čo je olej o level vyššie. Dá sa kúpiť za cca 32€/4l, ak samozrejme viete kde.
    Inak ho pod 50€/4l nedostanete. Moja spotreba je dlhodobo okolo 4.8-5.2l (okresky), ale samozrejme, keď na to dupnem spotreba ide vyššie cca 6.3l/100km. Možno sa niekomu zdá tá spotreba malá, ale voľba oleja je podľa mňa veľmi dôležitá. Tento rok júl dovolenka Chorvátsko-Povljana spotreba tam 6.1l a domov 6.3l. Nad 6.5l som sa za za 5 rokov, čo Suzuki SX4 mám nedostal. Najazdených mám 42000km a čo sa týka servisu ani najmenšia porucha. Ako hovorí ľudové české príslovie kto maže ten jede.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal sommer Zobraziť príspevok
    ... spotreba tam 6.1l a domov 6.3l. Nad 6.5l som sa za za 5 rokov, čo Suzuki SX4 mám nedostal.
    To jsou určitě hodnoty podle palubního počítače, že?

Moje Suzuki
    SX4 1.5 VVT,motor M15A, 2WD

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Asi jsem blbej, ale jak to souvisí s tématem "olej pro atmosférický motor Vitary 2015"?
    Asi jsi blbej. Swift 1.2 nemá atmosféru? A Tvoja SX4 má čo turbo. A čo sa týka tej mojej spotreby nie je podľa palubného počítača, ale používam systém dotankuj a počítaj. Ale ako sa tak pozerám rád sa zapájaš do fôra a snažiš sa provokovať. Tak aby Ti to bolo jasné, buď ver, alebo never, ale nespochybňuj poznatky druhých, lebo sa tým akurát tak strapňuješ.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Asi jsi blbej.
    Děkuji za zhodnocení mého duševního stavu. Teď už vím, na čem jsem.
    Swift 1.2 nemá atmosféru? A Tvoja SX4 má čo turbo.
    Protože jsem blbej, tak opět nechápu, co má společného Swift 1,2 a moje SX4 s olejem pro Vitaru 2015. Na to jsou jiné sekce a témata.
    čo sa týka tej mojej spotreby nie je podľa palubného počítača, ale používam systém dotankuj a počítaj.
    Děkuji za odpověď.
    Ale ako sa tak pozerám rád sa zapájaš do fôra
    Nojo, to je můj úděl moderátora. Zapojovat se do diskuze, ptát se uživatelů na to a na tamto, usměrňovat diskuzi a diskutující, ztrapňovat se, nosit svojí kůži na trh...
    Je to nevděčná funkce, ale nestěžuju si a nečekám od nikoho pomoc. Neboj, já to zvládnu.
    Zatím jsi tady nováček, ale za pár let pochopíš...
    lebo sa tým akurát tak strapňuješ.
    Neboj, já to zvládnu, je to jen můj problém. Ale díky za upozornění a zájem.

Jo a vítej na fóru.
    Naposledy upravil Mite; 15-08-2018 o 22:11

Moje Suzuki
    Vitara 1,6 VVT allgrip

Máte niekto skúsenosti s olejom od Suzuki 5w-30 Suzuki ecstar?
    MámVitaru 1,6 vvt (m16A) 4x4, najazdených 12 000 km, prvý krát som menil po 9 000 km, mám tam stále 0w-20 a chcel by som to vymeniť za 5w-30, lenže v servise mi hovoria, že mi to vymenia len s tým že im podpíšem papier, že výmena na vlastné riziko, pritom ten olej je zapísaný v knížke.Klikni pre väčší obrázok

Názov:	olej vitara.jpg 
Zobrazení:	57 
Veľkosť:	85,8 KB 
ID:	9670

Ahoj.
    Isiel som rovnakou cestou ako ty. Mam sice baleno 1,2vvt ale olej 0w20 mi nevonal. Prisiel som do servisu a povedal, ze ho chcem vymenit za 5w30 ecstar v jednom servise ma presviecali, ze to neni dobry napad a nechceli to urobit potom som im ukazal manual kde sa nachadza 5w30 a nakoniec mi ho vymenili bez toho ze by som nieco podpisoval. V dalsom servise som mal len dobru skusenost. Vravim pri vymene si dajte pozor je tam 5w30 technik povedal ok zaznacim im typ oleja, aby to nepokazili.
    Tak asi tolko moja skusenost.

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •