Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 37

Téma: Olej pre atmosfera VVT

Predvolené Re: Olej pre atmosfera VVT

Citácia Pôvodne odoslal Syfon Zobraziť príspevok
    C4 je pre dízlove motory nie? Teda ak máš dízel tak v poriadku
    Ano ano dobre vravis ale to je napisane iba na etikete.
    C2 je v pripade benzinoveho motora pre lahkobezne cize so znizenou HTHS
    C4 je stara norma A3 cize normalna HTHS
    Aspon dufam, ze moc netrepem takto pisal ujo google.
    A tu je napr pre boosterjet 1.4 alternativa C2 pre dieselove motory:
    http://suzuki.ewp.earlweb.net/en_GB/..._sx4_EFt8PnAYF
    Naposledy upravil icoivi; 07-10-2017 o 23:49

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

icovi:
    Nezrusia ti zaruku len ti ju proste neuznaju lebo si nepouzil ich produkt to je vsetko.

AAAAle pochopil.
    Neuznanie záruky z týchto príčin nie je možné. Niečo ako protimonopolný zákon. Dokonca nemusíš ísť v rámci záruky ani do autorizovaného servisu predajcu. Pokial iný servis vykoná všetky úkony, ktoré je nutné urobiť, nie je dôvod na zrušenie záruky na výrobok. Vieš si predstaviť, čo by musel servis absolvovať aby dokázal, že olej iného celosvetovo známeho výrobcu , ktorý splňa všetky požiadavky pre tvoje auto ich vlastne nesplňa? Spochybnil by testy skúšobní olejov alebo čo???
    alarm.ba@gmail.com

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    icovi:
    Nezrusia ti zaruku len ti ju proste neuznaju lebo si nepouzil ich produkt to je vsetko.

AAAAle pochopil.
    Neuznanie záruky z týchto príčin nie je možné. Niečo ako protimonopolný zákon. Dokonca nemusíš ísť v rámci záruky ani do autorizovaného servisu predajcu. Pokial iný servis vykoná všetky úkony, ktoré je nutné urobiť, nie je dôvod na zrušenie záruky na výrobok. Vieš si predstaviť, čo by musel servis absolvovať aby dokázal, že olej iného celosvetovo známeho výrobcu , ktorý splňa všetky požiadavky pre tvoje auto ich vlastne nesplňa? Spochybnil by testy skúšobní olejov alebo čo???
    Je to fakt len tvoj nazor a ja ti ho neberiem.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Nie je to len môj názor. Platí to od roku 2004.
    Prečítaj si:
    http://www.servis-auto-moto.sk/vyber...auto-v-zaruke/

Ide o to, že výrobca auta predpíše nie výrobcu oleja, to by zopsuli z Protimonopolného úradu, ale technickú špecifikáciu, ktorú musí olej splňovať. Bodka. Výrobcov oleja s tou istou špecifikáciou je mnoho, a pokial dodržíš tieto parametre, je to v poriadku. Aj výrobca auta totiž z hladiska obchodných podmienok môže už v prvovýrobe určiť iného dodavatela oleja. Je to o cene.
    Veď to by ti mohli napísať, že musíš tankovať benzín 95 len na pumpe ARIVALI. Prečo by si nemohol ísť na OMW? Oni môžu mať iného dodavatela paliva, ale obaja musia splňovať technickú špecifikáciu pre benzím s ok. číslom 95.
    alarm.ba@gmail.com

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Nie je to len môj názor. Platí to od roku 2004.
    Prečítaj si:
    http://www.servis-auto-moto.sk/vyber...auto-v-zaruke/

Ide o to, že výrobca auta predpíše nie výrobcu oleja, to by zopsuli z Protimonopolného úradu, ale technickú špecifikáciu, ktorú musí olej splňovať. Bodka. Výrobcov oleja s tou istou špecifikáciou je mnoho, a pokial dodržíš tieto parametre, je to v poriadku. Aj výrobca auta totiž z hladiska obchodných podmienok môže už v prvovýrobe určiť iného dodavatela oleja. Je to o cene.
    Veď to by ti mohli napísať, že musíš tankovať benzín 95 len na pumpe ARIVALI. Prečo by si nemohol ísť na OMW? Oni môžu mať iného dodavatela paliva, ale obaja musia splňovať technickú špecifikáciu pre benzím s ok. číslom 95.
    Ako ja tomu fakt rozumiem a viem o tom nemusis ma o tom presviedcat, ale nikde to neni osetrene zakonom paragrafom odstavcom a podobne cize moj nazor je ..... to ti radsej nepoviem lebo nikdy neskoncime tuto debatu
    Nech kazdy urobi ako sam uzna za vhodne.
    END.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Nie je to v zákone?
    Smernice EU sú záväzné pre všetky členské štáty.
    Prečítaj si hlavne prvý bod, o náhradných dieloch, platí to samozrejme aj na prevádzkové hmoty..
    http://www.elit.sk/motoristi/blokova-vynimka.html
    Nebudem ťa ďalej presviedčať, na to nemám síl ani času, kludne si mysli, že ak si dáš zimné kolesá Borbet a na nich pneumatiky Matador, čo nemontuje Suzuki, prídeš o záruku. Strata záruky je právne velmi zložitá vec.
    Howg.
    alarm.ba@gmail.com

7. Predvolené Re: Olej pre atmosfera VVT

Používam eneos 0w20 86 000 km. Spotreba dlhodobá overená viac krát 4.6 litra.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal anna13 Zobraziť príspevok
    Spotreba dlhodobá overená viac krát 4.6 litra.
    To je sice hezké, ale vyplň si v profilu (podpisu) co máš za auto, motorizaci, převodovku, FWD nebo AWD,
    I když to nesouvisí s tématem, tak by nás zajímalo, jestli máš tuhle spotřebu podle PP (zřejmě ano), jestli taháš vlek, jestli jezdíš v Alpách, jak dlouhé trasy jezdíš...protože číslo 4,6 vůbec nic nevypovídá.

9. Predvolené Re: Olej pre atmosfera VVT

Mám Swift 1.2 69kw motor k12b. Jazdím do práce denne 13 km a 13 nazad. Ročne okolo 14000 km na Liptove.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal anna13 Zobraziť príspevok
    Mám Swift 1.2
    Asi jsem blbej, ale jak to souvisí s tématem "olej pro atmosférický motor Vitary 2015"?

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •