Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 15

Téma: Korózia karosérie

1. Predvolené Korózia karosérie

Zdravím Vás,

máme S-Vitaru od 04/2016, teda jazdím s ňou 1. zimu. Umývam spravidla 2x mesačne, keď sú teraz tie riadne mrazy, tak nelejem vodu z hadice, len navlhčím a pretriem mokrou handrou.
    Čo ma ale nepríjemne zaskočilo a prekvapilo, na karosérií - dvere, blatníky, dokonca zadné dve - sú hrdzavé fľaky. Je my jasné, že kamienky obijú farbu, ale aby to skorodovalo? Pozinkovaný plech by mohol niečo vydržať. Myslím si, že lak je dosť biedny. Je pravda, že u nás sa sype pomerne dosť kameňa, niekde meste to asi nebude také agresívne, ale aj tak si myslím, že predsa len mohli trošku pridať farby.
    Podotýkam, že jazdím ešte len 1. zimu a aj tá ešte neskončila... . Máme bielu farbu a na nej to je vidieť .

Máte s tým podobné skúsenosti?

Vďaka.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Korózia karosérie

Není to spíš základní barva- plnič, který má takovou světle hnědou barvu?
    Já mám sice jiný auto (SX4) a jinou barvu (hnědá metalíza), ale pod ní je základní nátěr. Dám ti sem fotku, když se mi odloupla barva z hrany pátých dveří. Ten hnědý základ je tam dobře vidět.

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	barva.jpg 
Zobrazení:	500 
Veľkosť:	71,6 KB 
ID:	9053
    Naposledy upravil Mite; 24-01-2017 o 11:53

3. Predvolené Re: Korózia karosérie

Vďaka Mite za fotku.

Toto bude určite hrdza. Keď trochu pritlačím a poumývam - stačí aj namočených prstom, ide to zotrieť a vidieť, že je tam odprsknutá farba. Keď na to pôsobí vlhkosť a soľ, tak to zhrdzavie.
    Skúsim to nafotiť pri dobrom svetle a pošlem.
    J.

Tiez mam bielu farbu Vitary a nasiel som rovnake male ciastocky hrdze cca do 20 cm od spodku kazdych dveri, nasiel som rovnake aj na plastovom zadnom narazniku. po poriadnom zotreti to ide dole. Mne sa zda ze su to akoby kovove kusky z brzd ktore sa uchytili na karoserii a tam aj zhrdzaveli. Kazdopadne to spomeniem na servisnej prehliadke.

5. Predvolené Re: Korózia karosérie

Zdravím,

bol som na servisnej prehliadke po roku (v 1/2-ci apríla). Technik sa ma pýtal, čo a ako, tak som mu to spomenul, odpoveď bola naozaj čarovná: "...určite jazdíte okolo kovošrotu alebo chodia také kamióny často, kde aj vy. Nie ste prvý, to sú kovové "špóny" zaryté v laku, treba to častejšie umývať a voskovať...".
    Čo mám na to povedať... Zahralo mu do karát, že tá hrdza je naozaj aj na plaste. Každopádne to ale svedčí o horšej kvalite laku. Pochybujem, že sa to vyskytuje na iných autách....
    Želám veľa trpezlivosti s čistením.

J.

Lokalita
    kedy ako
    Moje Suzuki
    burgman, Swift Sport, Vitara 4WD, + úplne iné autá

Ahoj, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o tzv. "odletujúcu" hrdzu z brzdových komponentov, a jej výskyt je na každom vozidle. Teda okrem tých vozidiel, ktoré majú keramické komponenty brzdnej sústavy. Ale majitelia takých vozidiel, sa na tomto fóre s vysokou pravdepodobnosťou nenachádzajú.

7. Predvolené Re: Korózia karosérie

Zdravim,

uvazujem nad kupou novej Suzuki Vitara S, ktoru by som si chcel ponechat nejaky ten rok (2-3 STKcky urcite) avsak docital som sa na nete, ze cele auta sa nezinkuju, len dodavane plechy.
    Na jednej strane vyrobca/predajca poskytuje zaruku 12 rokov na prehrdzavnie, ale to je zvnutra von a musi vzniknut diera, aby bola uznana zaruka....takze, ak mi bude 3 ci 5 rocne auto kvitnut ako jarna luka, tak s tym bohuzial nic neurobim. A prepacte prosim, nie som otrokom auta, aby som ho minimalne kazde 2 tyzdne v zimnom obdobi pri nizkych teplotach umyval...

Preto si dovolim s otazkou na majitelov Suzuku Vitara, ktori s nou odjazdili aspon 1-2 zimy (ako som zaznamenal vyssie - kovove spony v laku) ci postrehli nejake anomalie - rychleho nastupu korozie?

Co sa tyka drobnych ciastociek hrzde na laku (aj plastoch) som zaznamenal na kazdom jednom aute co som mal - hlavne na prednej dolnej casti na PP, LP dverach.

Dakujem.

Lokalita
    Kosice
    Moje Suzuki
    Vitara, 1,6 Premium, Allgrip

Zdravim, chcem sa opytat lebo idem teraz v sobotu na 2 garancnu a neviem ci je toto sucastou zaruky. Na dvoch miestach je odlupeny lak. Vid foto. Mam kupit farbicky a zamslovat alebo to opravia v ramci zaruky?

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	barva.jpg 
Zobrazení:	500 
Veľkosť:	71,6 KB 
ID:	9053[/QUOTE]Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2248.jpg 
Zobrazení:	227 
Veľkosť:	87,3 KB 
ID:	9505
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2246.jpg‎ 
Zobrazení:	171 
Veľkosť:	93,1 KB 
ID:	9503   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2247.jpg‎ 
Zobrazení:	139 
Veľkosť:	86,9 KB 
ID:	9504  

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Zkusit to reklamovat můžeš, ale tohle je podle mě od mechanického poškození.
    Reklamovatelné vady laku by vypadaly jinak.

A ta první fotka je moje (nauč se správně citovat příspěvky).

10. Predvolené Re: Korózia karosérie

mam tiez zaujem o suzuki a zaujimam sa o informacie tak ako je to s tou koroziou nejak sa mi to nezda

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •