Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 28 z 28

Téma: Denne svietenie a stretavacie reflektory

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Denne svietenie a stretavacie reflektory

V tom prípade je schéma asi dobrá. Poistka je aktívna (má plus) v polohe klučika 2 a pri štartovaní je na nej stále napätie. Vyplýva s toho, že ak by chcel deaktivovať DRL, môže to urobiť aj pred naštartovaním... ak stlačí šudlík, odpadne kontakt ZEM a svetlá nebudú svietiť. Nevýhodou je práve zabudacia "výhoda". Ak vytiahne klučik a bude štartovať znova, svetlá sa zapnú, takže nemusí ich zapínať a hlavne ich nezabudne zapnuť. Nevýhoda je, že ak ich raz vypne , niečo bude robiť a následne naštartuje, nevie ich aktivovať ,ak by ho to náhodou napadlo. Na to by tam musel byť ešte jeden tlačitkový spinač, (rozpínací).
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	DRL 2.jpg‎ 
Zobrazení:	52 
Veľkosť:	35,8 KB 
ID:	9436  
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    fotograf:
    Asi takto:
    Stačí jedno relé a dve diody, alebo ešte jedno relé, aby bolo každé svetlo osobitne...
    Pri napájaní z uvedenej poistky nestiahne napätie pri štarte. Ak naštartuješ a chceš vypnuť DRL,(alebo, ak dáš klučik do polohy dva) a stlačíš na chvilu tlačítko, to uzemní Rele1, ktoré sa samo pricucne o mínus a je zopnuté (tým padom odpojí DRL) až pokial nedáš klučik do polohy 1.Ak znova otočíš klučik do polohy 2, opäť svietia.
    Nebudem ťa odhovárať, ako sa to bežne deje ,ak chce niekto niečo, čo iným nedáva logiku...máš svoju a na niečo ti to určite bude
    Nemám nič proti tvojmu riešeniu; dokonca veľmi kvitujem, že si ľudia (napr. ako ty) vedia poradiť sami a dorobia si sami na aute takéto vychytávky.
    Ja len neviem pochopiť ten diktát výrobcov, že niečo (napríklad ako DRL) bude povinne fungovať takto a hotovo - že sa to nedá prestaviť (aspoň dočasne) v nastaveniach... Koľkokrát sa stane, že treba na aute niečo spraviť v garáži (alebo pred garážou) pri naštartovanom motore a svetlá musia "povinne" svietiť. A keď je to o pol piatej ráno a auto je oproti spálni (kde ešte niekto spí), tak by som celkom rád prijal, keby som si sám mohol rozhodnúť, či budú svetlá svietiť hneď alebo nie.
    Keby so to potreboval vo vlastnom aute, tak by som to tiež riešil asi tak nejako, ako ty navrhuješ...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Revúca
    Moje Suzuki
    VITARA ELEGANCE 1,6 benzín 4WD

Aké podmienky sú na prepnutie denného svietenia na tlmené? Lebo teraz v zime som si všimol, že je pekný deň bez mrakov, dopoludnia a zapli sa mi tlmené svetlá, a minule bolo zamračené, počasie ako v mechu a svietili denné, musel som ich prepnúť manuálne. To isté sa mi stalo, že začalo mirne pršať, stierače sa spustili, ale svetlá sa neprepli.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Podmienky...? Myslíš niečo ako okrajové podmienky pre senzory, z ktorých sa dáta následne softvérovo spracúvajú v riadiacej jednotke (počítači) auta? Tak to má každý výrobca (palubného počítača auta) iné... Ide však skôr o kalibráciu senzorov (napr. hodnôt hraničnej úrovne svitu - denného svetla) - a s tým môže byť problém, lebo na to výrobcovia áut zrejme kašlú, preto to v praxi dosť blbne (ako tebe). Oni to namontujú, aby si to mohli zapísať do výbavy (kvôli cene), že to majú - a hotovo!
    Treba používať zdravý rozum a správne sa sám rozhodovať...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Revúca
    Moje Suzuki

Presne to som mal na mysli, proste je to na nič, keď je pekné počasie, zapnú sa stretávacie, keď prší pustia sa aj stierače, ale svetlá sú stále len denné.
    Ešte ma serie, že keď sú svetlá prepnuté na stretávacie manuálne, tak pri vypnutí motora svietia ďalej, to už nemohli urobiť aby sa vypli spolu s motorom? To isté aj pri zatvarraní spätných zrkadlách, prečo to neurobili ako v ostatných značkách, že sa zaklopia pri vypnutí motora?

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal odaros Zobraziť príspevok
    ...prečo to neurobili ako v ostatných značkách, že sa zaklopia pri vypnutí motora?
    Protože jim v Suzuki ještě zbyly nějaké zbytky zdravého rozumu.

Lokalita
    Žiar nad Hronom
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 S-Cross 1,4T AT

To ze sa spätne zrkadla same nezaklopia ma az tak netankuje ale ocenil by som keby sa aspon same vyklopili po nastartovani.
    A aby som sa aspon troska drzal temy tiez mi pride ze ten senzor spina ako sa mu chce.
    Dazdovy je na tom lepsie ale tiez obcas blbne.
    Ako uz bolo spomenute treba sa drzat zdraveho rozumu a troska tu elektroniku kontrolovat
    Naposledy upravil Puccky1; 02-01-2018 o 19:00

Lokalita
    Revúca
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Protože jim v Suzuki ještě zbyly nějaké zbytky zdravého rozumu.
    Nemyslím, napr. KIA to má automaticky s možnosťou manuálneho vypnutia, mali by to nechať na výber, kto chce automatiku a kto manuál.
    Sorry že som trocha odbočil, už sa to nestane.

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •