Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 42

Téma: Nový SX4 S-CROSS.

1. Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

zdravim nie je v nom nejak malo miesta pre vodice vcera som v nom sedel a zdalo sa mi ze je nejak stiesnene

2. Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

Aky si velky a na ake auto si zvyknuty? Ja mam 188/95 a pre mna v pohode (zvyknuty na Ford Focus I). Praveze Ford Focus III mi pripadal klaustrofobicky, S-Cross oproti tomu vzdusny a priestranny.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    2018 SX4 S-Cross 1,4 BJ 4WD 6AT Premium

Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

Zdravim vsetkych, pripajam sa do komunity "Suzuki pozitiv" .
    Vyuzil som aktualnu ponuku predajcu a objednal SX4 S-Cross 1,4 BJ 4WD 6AT vo vybave Premium. Auto by malo prist na prelome 02-03/2018. Tak som velmi zvedavy a nedockavy ...
    Uz dlhsiu dobu som uvazoval nad kupou stredneho SUV. Povodne som chcel nove Subaru XV 2018 2,0i benzin CVT, ale napokon rozhodli peniaze a samotne prefinancovanie. Suzuki je oproti Subaru v uvedenych motorizaciach a obdobnych vybavach lacnejsie o cca 7000,-Eur, co nie je zanedbatelna ciastka a k tomu aktualne financovanie Suzuki na 1/3 bez navysenia + rok poistenia PZP a havarijne zadarmo rozhodli. Samozrejme som si vedomy rozdielu v kvalite a technologii Suzuki a Subaru (boxer motor, permanentna 4-kolka, eye side, x-mode, ...). K rozhodnutiu pre S-Cross mi dopomohli aj recenzie na novy motor 1,4 BoosterJet, hlavne videotest Rasta Chvalu, ktoremu nejako intuitivne doverujem. Takze sa tesim a som zvedavy na nove auticko.

4. Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

Citácia Pôvodne odoslal dousmennko Zobraziť príspevok
    Caute. Uz dajakych 10 dni mame 1.0 boosterjet premium 4wd. Jazdi dobre,zatial zabiehame. Predne led su paradne.

Sent from my K1_turbo using Tapatalk
    Dobrý den, chcem sa spytat, ako ste spokojní s autom po roku? Ďakujem.

5. Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

Tak som od dnes majitelom noveho S-Crossu 1.4 Boosterjet 6MT 4WD Premium ...

Je to moje prve uplne nove auto, dal som mu dnes cca 250km okreskami (Martin - BA mimo dialnice, na "zoznamenie sa") a nie som si isty zvukom motora.

Neviem ci je to tou novotou a nezabehnutostou, ale medzi 1500-2200 otackami je to pri stlaceni plynu dost dunivy traktor (vyssie uz fajn), hlavne na 5-ke a 6-ke.
    V recenziach pisu ze vycibreny motor a turbo silno taha od 1500 a veru to moje ani jedno ani druhe . Zlepsi sa to zabehom? Ozaj som sa tesil na ten motor,
    ale teraz som si nie isty

Nepamatam sa na taketo nieco na predvazdacke... aj ked to je uz davnejsie a mozno snivanie ovplyvnilo ocakavania...

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal DonEsteban Zobraziť príspevok
    V recenziach pisu ze vycibreny motor a turbo silno taha od 1500 a veru to moje ani jedno ani druhe .
    To turbo u benzínu nepřeplňuje jak u nafty, ono jen zlehka přifukuje abys měl pocit, že máš něco extra. Rozhodně to nebude dělat při zařazené 5 nebo 6. Tam žádnou akceleraci nepotřebuješ. Pokud potřebuješ zátah, zařaď 2 nebo 3.
    Prostě máš motor 1,4 a jak se píše - objem ničím nenahradíš.
    Pěkně to popsal Mirek na CZ fóru - http://www.suzukiclub.cz/forum-tema/...6#message79656

7. Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

Mno, ono to taha celkom pekne oproti mojmu atmosferickemu 1.6 74kw vo Ford Focus I - ale ten tah naozaj citit skor od 2000 nez od 1500.
    A predpokladam/pisu ze na rozdiel od dieselu to taha pekne do 5000, zatial co diesel zdochne o dost skor.... zatial to nechcem take mlade silit nad 3500.

Skor ma prekvapil ten nekultivovany prejav pri nizsich otackach - z toho som nervozny, to by nemalo byt.

8. Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

Update: Vyskusal som predvadzacku s rovnakou motorizaciou/prevodovkou, huci rovnako.
    Tak som teda kupil traktor. Dost otravne - ked clovek chcel ist efektivne na 5/6 pri 2000 otackach, tak huci ... pri 2500-3000 o dost lepsi zvuk, ale to sa clovek nedoplati za benzin...
    Musim sadnut do stareho crepu ... mozno hned spoznam ako som na tom dobre.

Inak s autom zatial spokojny (skoro 300km), svetla silno svietia ... akurat standardne zimne gumy su dost hlucne.
    No ale vedel som ze kupujem Suzuki..

Lokalita
    Pardubice
    Moje Suzuki
    GV XL7 2.0 HDi 16ti ventil RHW, nová Vitara 1,6 benzín, 2WD, Elegance

DonEsteban:
    asi mi to nebudeš věřit, ale když budeš jezdit s nízkými otáčkami na těžký převod a hodně šlapat na plyn, motor bude více využívat turbo a bude větší spotřeba paliva. Podle jednoduché logiky: čím více vzduchu do válce dostaneš, tím více musíš přidat palivo, to je kvůli stechiometrickému poměru palivo/vzduch.
    Naopak, když motor pojede sice ve vyšších otáčkách, ale lehounce na lehčí převod, s malým plynem, klesne spotřeba, protože s malým plynem nepoběží turbo.
    A k těm zvukovým projevům: žádnému motoru nedělá dobře jízda s malými otáčkami a velkým plynem. A dává to tak najevo.
    Naposledy upravil Mirekdoda; 12-01-2018 o 18:04

10. Predvolené Re: Nový SX4 S-CROSS.

Sorry, v prvom maili som nebol celkom presny:
    1) ano, najviac protestuje v malych otackach na velkom prevode a plyne - to je normalne a da sa ocakavat (aj ked som si myslel ze mu to bude vdaka turbu menej vadit)
    2) ale ten motor je prihlucny aj ked po nabrati rychlosti zvolnim plyn a drzim otacky na 2000 bez toho aby bol motor nejak velmi zatazeny (jazda po rovine, uz rozbehnuty).

Na normalnej atmosfere hadam viem jazdit (FoFo este fachci po 332000km, dokonca aj spojka je origo) ... tam je 2000 otacok v pohode a tiche, pod to mu uz vadi.
    O 1.4 BJ pisali ze turbo taha uz od 1500 ... tak som si myslel ze to aj budem citit a nebude protestovat ... tak ventilujem rozdiel medzi ocakavanim a realitou.

Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •