Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: Klima po zapnuti zapiska

Predvolené Klima po zapnuti zapiska

Zdravim Vas,

Mam Vitaru od 2016 a ak po starte studeneho motora zapnem klimu, pocujem zapiskanie akoby nejakeho remena. Robi to aj na Vasich autach ? taktiez odkvapkavanie kondenzatu z klimy ide priamo na podvozkovu cast a nie na zem.

Dakujem Vam za reakcie

Lokalita
    Sereď
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2VD benzín

Predvolené Re: Klima po zapnuti zapiska

To písknutie spôsobuje klinový remeň , prešmikuje sa na remenici. Skus to premazať trošku s mydlom ibyčajným. Alebo navštiv servis nech skontrolujú napnutie remeňa po pripade elektromagnet čerpadla k.

Lokalita
    Sliac
    Moje Suzuki
    Vitara 2015 4x4 1.6 benzin

mne bolo povedane v servise ze to robi spojka klimatizacie... ze sa musi zabehnut

Lokalita
    Sereď
    Moje Suzuki
    Vitara premium 2VD benzín

Spojka čerpadla to môže spôsobiť . Preto som aj napísal že v servise nech daskontrolovať elektromaget.
    Klímové čerpadlo má elektromagnetickú spojku.

Moje Suzuki
    Vitara 1,6 VVT 2WD AT Galactic Grey

Presne tento problém som si všimol aj ja. Chcel som sa zastaviť v servise, či to nebude vadná klíma, ale keď píšete že to máte aj Vy tak som kľudnejší. Vitaru mám asi 5 mesiacov, doteraz som klímu veľmi nepoužíval, tak som si to všimol až v posledných týždňoch.
    Niekedy pri jej zapnutí sa ozve škripnutie, priam rana, prvý krát som sa zľakol že niečo "odišlo". Nestane sa to vždy - všimol som si že len keď niekoľko dní klímu nepoužívam, keď ju zapínam/vypínam behom dňa tak všetko O.K., len to prvé zapnutie po "dlhšom" nepoužívaní.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Vitara 2015-1,6 VVT 2WD Dual color

To čo píšete sa stane, keď hneď po štarte studeného motora zapnete klimatizáciu,vtedy auto točí cca 1500 ot/min.,keď sa tomu chcete vyhnúť sú dve možnosti zapnúť klimatizáciu keď klesnú voľnobežné otáčky na 750 ot/min. alebo ju nevypínať počas častého používania v lete a štartovať už so zapnutou klimatizáciou.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •