Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 18

Téma: Automaticke zapnutie svetiel

Predvolené Automaticke zapnutie svetiel

caute, aku mate skusenost s automatickym zapinanim/vypinanim svetiel? vcera sa mi prvy irat stalo, ze som pred tunelom prepol svetla do polohy AUTO, aby sa po vjazde do tunela automaticky zapli a po vyjazde vypli.po vyjazde z tunela sa vsak nevypli, ani po dalsich cca 6km jazdy. nebolo este sero, svietilo slnko cca o 19tej. viac krat som skusil vypnut svetla a zase prepnut do polohy auto no vzdy sa svetla zapli.
    az pri parkovani ked som auto otocil na priame slnko sa svetla vypli.
    predtym sa vypli vzdy par metrov za tunelom.
    neviem ci to moze byt sposobene uz aj pokrocilejsou hodinou, ze v inych mesiacoch uz byva tma tak je tam cosi nastavene aj casovo, ale to asi nie kedze to snima len senzor svetla.

Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 DDiS Elegance Tyrkys

Predvolené Re: Automaticke zapnutie svetiel

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    caute, aku mate skusenost s automatickym zapinanim/vypinanim svetiel? vcera sa mi prvy irat stalo, ze som pred tunelom prepol svetla do polohy AUTO, aby sa po vjazde do tunela automaticky zapli a po vyjazde vypli.po vyjazde z tunela sa vsak nevypli, ani po dalsich cca 6km jazdy. nebolo este sero, svietilo slnko cca o 19tej. viac krat som skusil vypnut svetla a zase prepnut do polohy auto no vzdy sa svetla zapli.
    az pri parkovani ked som auto otocil na priame slnko sa svetla vypli.
    predtym sa vypli vzdy par metrov za tunelom.
    neviem ci to moze byt sposobene uz aj pokrocilejsou hodinou, ze v inych mesiacoch uz byva tma tak je tam cosi nastavene aj casovo, ale to asi nie kedze to snima len senzor svetla.

Zrejme maš plne spravy nejde mi to odoslať ... A mal som problem podobny, že mi svetla prepli o 19 tej a uz sa nevratili.. Možno to bude tym časom.

uz som nejake pomazal no zrejme natom case nieco bude ze ked uz zacina byt sero asi by svetla blikali hore dole pri kazdom vacsom zablesku svetla.. odskusam to este cez den.

Moje Suzuki
    sx4 1,6 4x4

Ako dopadol test? Mne sa automatika sprava presne ako tebe. okolo 19:00 svietil stale prodke slnko a po par tuneloch sa uz nenne svietenie neaktivovalo. Pritom svietilo slnko spredu na auto. Na jednom useku pri jazde z mierneho kopca sa na chilu prepli na denne. Neviem teda ci to moze byt sposobne pokrocilou hodinou, alebo nejakym uhlom dopadania svetelnych lucov na senzor.

podla mna to bude tym casom

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

podla mna to bude tym casom

Koukám, že ta vaše auta si žijí vlastním životem.
    Podle čeho si to auto seřizuje hodinky? A co když přejedete do jiného časového pásma?

Moje Suzuki
    sx4 1,6 4x4

Ano je to blbost, ale neviem preco ked na auto svieti priame slnko okolo 19:00 to nefunguje a cez den aj ked je pod mrakom denne svietenie ide.

tak tak, on ma podla mna nastaveny akysi "ritual" slnovratov kedy slnko vychadza a zapada v akych obdobiach a podla toho asi sa riadi, svetelny senzor je ako doplnok k tomu.
    a ked prejdes do ineho casoveho pasma, tak navi si cas prepne podla gps...

Lokalita
    Banska Bystrica
    Moje Suzuki
    1,6 VVT 4WD

Zdravim pani,
    podla mna to nema priamo s casom nic spolocne. Mam podobnu skusenost, ako vy, ale podobne mi to fungovalo aj na Seate. Netvrdim ze je to tak, ale ja si myslim, ze ide o celkovu svetelnost okolia. Preco? Byvam a dochadzam do prace v oblasit kde jarne a jesenne hmly su na takmer dennom poriadku. A poviem vam ze som zostal nenormalne sokovany, ked som rano o siedmej siel do prace, hmla taka ze nebolo vidiet na 30m a svetla ostali na dennom svieteni. Je ale pravda ze pocitova intenzita osvetlenia bola pre oci vysoka, ta hmla akoby to svetlo nejako rozptylovala. Preto si myslim ze senzor nevyhodnocuje nejake priame svetlo, ale akoby celkovu intenzitu osvetlenia okolia. Nieco ako pri foteni. Darmo stoji osoba ktoru fotite v miestnosti pod svetlom, fotak vyhodnocuje celkove osvetlenie okolia (toto ale nemyslim na profi studia kde sa umelym svetlom dosahuju hodnoty osvetlenia takmer ako za jasneho dna). Podla mna ten senzor nemoze vyhodnocovat nejake "priame svetlo" lebo by sa z vypinania a zapinania svetiel "zblaznil". Stacil by polooblacny den ked je slnko striedavo za oblakmi a svetla by blikali ako vianocny stromcek. Toto je moja skusenost, aj vzhladom na predchadzajuce auto. Neurobime s tym asi nic. Pytal som sa aj v servise, ale tam sa len pousmiali, ze proste to tak funguje. Co ma stve viac, ze ked samozrejme potom zapnem svetla rucne, tak display automaticky stmavne a je takmer necitatelny. Apropo teraz ma napadlo, uz sa mi stalo aj to, a urcite aj vam, ze ako sa zacalo zmrakat, tak sa svetla zapli, ale display radia zostal ako za dna, a ked sa este viac zotmelo, prepol sa na nocny rezim - z toho pravdepodobne vyplyva ze tem snimac fakt robi s celkovou intezitou osvetlenia okolia...

Zelam pekny den

tak tak, on ma podla mna nastaveny akysi "ritual" slnovratov kedy slnko vychadza a zapada v akych obdobiach a podla toho asi sa riadi, svetelny senzor je ako doplnok k tomu.
    a ked prejdes do ineho casoveho pasma, tak navi si cas prepne podla gps...

bzucomh to mas ale zase potom trochu divne, ja ked zapnem svetla rucne tak budiky mi vobec mestmavnu, pokial je den. tie sa automaticky zase stmavnu ako ahle sa zotmie, aby ten kontrast nebol velky medzi vonkajsou tmou a vnutornym osvetlenim budikov. vid priklad mam rucne zapnute svetla, bidiky svietia normalne, vojdem do tunela budiky stlmia osvetlenie, vyjdem, a zase zosilnia aby to bolo cez den viditelne. takze toto je doriesene vyborne, aspon mne to rak funguje

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •