Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 18 z 18

Téma: Automaticke zapnutie svetiel

Lokalita
    Banska Bystrica
    Moje Suzuki
    1,6 VVT 4WD

Predvolené Re: Automaticke zapnutie svetiel

Kulinecko,
    ale ja som pisal o radiu, nie o budikoch v pristrojovke, ale je pravda ze na nich som si nevsimol ci to funguje tak ako pises. Ale zasa ich mam nastavene na min podsvietenie, cize asi to nevnimam.

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    bzucomh to mas ale zase potom trochu divne, ja ked zapnem svetla rucne tak budiky mi vobec mestmavnu, pokial je den. tie sa automaticky zase stmavnu ako ahle sa zotmie, aby ten kontrast nebol velky medzi vonkajsou tmou a vnutornym osvetlenim budikov. vid priklad mam rucne zapnute svetla, bidiky svietia normalne, vojdem do tunela budiky stlmia osvetlenie, vyjdem, a zase zosilnia aby to bolo cez den viditelne. takze toto je doriesene vyborne, aspon mne to rak funguje

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

na radiu myslim sa to da nejako nastavit tiez

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Nemám automatiku, ale niečo vám k tomu napíšem. Predstavte si, že snímač sa ocitne na rozhraní prepnutia na denné a prepne. Potom auto vojde za tieň stromu, zmenia sa svetelné podmienky a auto by preplo na tlmené... a toto by pokračovalo počas cesty v lese pri zapadajúcom slnku. Blikali by ste ako vianočný stromček. Preto si myslím, že výrobca zariadenie nastavil tak, že denné a tlmené sa neprepínajú v tej istej úrovni vonkajšieho osvetlenia. Denné prepína neskôr voči nejakej nominálnej hodnote a tlmené zapína skôr. Ak nereaguje display na denné/ nočné, pravdepodobne je nastavený jas prístrojovky na max. Uberte jednu paličku a vtedy reaguje aj prístrojovka a myslím, že aj rádio. Jednoducho, ak je nastavené osvetlenie na max. ruší prepínanie.
    Je aj možné, že na prepínanie má vplyv aj čas, napr, po 20:00 už nedá denné, aj keby svietilo ako za dňa.
    alarm.ba@gmail.com

Moje Suzuki
    Vitara 2017, DDiS 4WD AT Elegance

Kvôli tejto téme som si to dnes všímal. Obsolvoval som mnoho tunelov od rána 10:00 až do večera 19:00. Svetlá sa vždy v tuneli okamžite rozsvietili (+samozrejme znížil jas LCD a infotaiment sys. sa prepepol do nočného režimu). Pri výjazde z tunela sa to znova prepolo do denného svietenia a aj systémy prepli režimy späť (akurát s pár sekundovým oneskorením). Je ale pravda, že vonku bolo veľmi jasno aj o 19:00. Super to fungovalo. Skúsim si to všímať ďalej.

Lokalita
    Banska Bystrica
    Moje Suzuki
    1,6 VVT 4WD

TO Alarm:
    No cez vikend som to vyskusal. A uz som si vsimol ze mi prepina aj pristrojovku do nocneho rezimu pocas dna, ak zapnem stretavacie svetla manualne. Mal som nastaveny takmer min. jas pristrojovky tak som si to nejako neuvedomoval ked k tomu dochadzalo. Ale to co popisujes o "vyblokovani" po nastaveni na max. jas neplati. Na max. som mal pristrojovku aj infotaiment a ked som zapol svetla manualne t.j. prepol packu do polohy stretavacie svetla, infotaiment aj pristrojovka stmavli. T.j. nastavenie max. jasu nema na to vplyv. Ten senzor funguje v podstate na 90% spolahlivo, problemy som zaznamenal, len ako som uz spominal pri hmle a tusim sa mi to stalo aj pocas snezenia. Ale potesilo by ma keby sa dalo to automaticke stmievanie infotaimentu nejako vypnut, aby som si v tychto ojedinelych pripadoch vedel navolit rezim tak ako mi vyhovuje.
    Pozdravujem a prajem pekny den.

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Nemám automatiku, ale niečo vám k tomu napíšem. Predstavte si, že snímač sa ocitne na rozhraní prepnutia na denné a prepne. Potom auto vojde za tieň stromu, zmenia sa svetelné podmienky a auto by preplo na tlmené... a toto by pokračovalo počas cesty v lese pri zapadajúcom slnku. Blikali by ste ako vianočný stromček. Preto si myslím, že výrobca zariadenie nastavil tak, že denné a tlmené sa neprepínajú v tej istej úrovni vonkajšieho osvetlenia. Denné prepína neskôr voči nejakej nominálnej hodnote a tlmené zapína skôr. Ak nereaguje display na denné/ nočné, pravdepodobne je nastavený jas prístrojovky na max. Uberte jednu paličku a vtedy reaguje aj prístrojovka a myslím, že aj rádio. Jednoducho, ak je nastavené osvetlenie na max. ruší prepínanie.
    Je aj možné, že na prepínanie má vplyv aj čas, napr, po 20:00 už nedá denné, aj keby svietilo ako za dňa.

6. Predvolené Re: Automaticke zapnutie svetiel

Podľa mňa ten systém funguje veľmi spoľahlivo a intuitívne. Praktický problém som zaznamenal jedine vtedy, keď som cez deň v krytej garáži, motor ešte beží, mám zapnuté obrysové svetlá a potrebujem niečo porobiť na displeji - ten je vtedy kvôli stmavnutiu skutočne ťažko čitateľný. Ale čo sa týka prepínania svietenia počas jazdy, tak to je skutočne bezproblémové. Mód AUTO nastavený takmer nonstop a manuálne prepínam len diaľkové svetlá...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Ja nemám automatiku, ako som písal...v manualy je napísané (pre neautomatiku) že max. jas obmedzí prepínanie. Tak som predpokladal, že to môže rovnako fungovať aj u automatiky.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Banska Bystrica
    Moje Suzuki
    1,6 VVT 4WD

Zdravim,

Pani ospravdlnujem sa.Je to tak ako pisal ALARM. Vcera som este raz vyskusal ako to funguje po nastaveni jasu. Prvy krat som to robil zle. Max jas som nastavil za dna a po rucnom zapnuti svetiel som to neriesil, a zdalo sa ze to nefunguje. Lenze som si neuvedomil ze system sa vtedy prepne do "nocneho" rezimu, so stlmenim podsvietenim, a vtomto rezime treba jas "vyhulit" na maximum. A cuduj sa svete ono to funguje. Cize ak niekto potrebuje zapnut stretavacky pocas dna, t.j. ako som spominal hmla, alebo snezenie a chce pri tom vidiet aj IT ako za dna, treba dat jas palubnej dosky na max.

Prajem pekny den

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Ja nemám automatiku, ako som písal...v manualy je napísané (pre neautomatiku) že max. jas obmedzí prepínanie. Tak som predpokladal, že to môže rovnako fungovať aj u automatiky.

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •