Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 23

Téma: Klimatizácia

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 DDiS Elegance Tyrkys

Predvolené Re: Klimatizácia

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    ako si dopadol stou klimou?? ja mam pocit ze od dnes mi to nejako nechladi tiez vobec, aj ked kompresor zopne.. na swift fore par ludi malo problem na novych swiftoch ze z vyroby bola malo naplnena klima zmesou. doplnili a uz bolo ok. budem musiet sa tam stavit aj ja.

Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk
    maš to v sprave

Citácia Pôvodne odoslal Vladis Zobraziť príspevok
    maš to v sprave
    no veru nemaam

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    no veru nemaam

sorač, už ano

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Chlapci -je to tajné ? že to posíláte jen do SZ ?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

ale nenii, co mas tiez problem?

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Chlapci -je to tajné ? že to posíláte jen do SZ ?
    Nieje tajné len sme písali aj o niečom inom...tak aby nerušilo Temu

Moje Suzuki
    Suzuki Vitara 1,6 VVT 4WD AT ELEGANCE+

Mne klima chladi perfektne. Po zapnuti po 5sek. uz fuka do kabiny studeny vzduch. Nabeh je neskutocne rychly, spokojnost

Co ma ale prekvapilo, ze klima sa stale vypina a zapina. Asi 5sek. beží (hučí) a na 5sek. stíchne a znova 5sek. beží a 5sek. ticho atd. Pri zapnuti sa ozve silne cvaknutie spod kapoty, akoby zapol stýkač(rele). Ked som to pozeral, pri zopnuti sa zvysia otacky ventilatoru (kondenzatora?, nie som odbornik), potom klesnu na nejaku strednu hodnotu a tak stale dookola. Je to normalne? Na ceskom fore pisu, ze je to OK, ale nikdy som si nic podobne nevsimol na inych autach v premavke, ze by im takto fungovala klima. Proste im bezi non-stop. Nepaci sa mi taketo caste spinanie-vypinanie, clovek ma pocit, ze to dlho nevydrzi

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Lednička ti taky neběží nonstop, ale zapíná a vypíná se podle venkovní a vnitřní teploty. Stejně tak klimatizace v autě. Navíc pokud máš automatickou, tak do toho ještě vstupuje čidlo slunečního svitu na palubní desce.
    5sekundové intervaly zap/vyp jsou normální. Trvalý provoz kompresoru by nastal při extrémních venkovních teplotách a požadavku velice nízkých teplot v kabině. Nebo při úniku chladícího média, kdy klimatizace nestíhá chladit a tak běží nonstop. Takže komu běží klima (kompresor) pořád a nevypíná, nemá zřejmě klimatizaci v pořádku
    Zajímalo by mě, jak jsi zjistil u ostatních aut v provozu, že jim běží klimatizace nonstop. To je zastavuješ a ptáš se jich?
    To bouchnutí pod kapotou je zvukový projev připojení kompresoru pomocí elektromagnetické spojky a je to normální. Na vypínání a zapínání je to uzpůsobené stejně jako cyklovač stěračů, přerušovač blinkrů...neboj, ono to vydrží.
    Pokud ti chlazení nabíhá rychle a funguje perfektně a jsi spokojený, tak to určitě pracuje jak má a nic bych neřešil.
    Ale pokud nevěříš českému fóru, tak asi ani nevěříš mně. Počkej si tedy na názor a zkušenosti Slováků.
    Naposledy upravil Mite; 07-08-2018 o 08:16

Moje Suzuki
    Suzuki Vitara 1,6 VVT 4WD AT ELEGANCE+

No pockat, ale chladnicka tiez nespina kazdych 5sek. To neviem, ci je dobry priklad. Bezi (napr. 1hod.), kym nevychladi vnutorny priestor. Potom sa vypne (napr. na 1hod.) atd. A neverim, ze klima vo Vitare vychladi kabinu za 5sek., potom sa vypne, po 5sek. zisti, ze sa kabina prehriala a tak sa znova zapne atd.

Nehovorim, ze klima je pokazena, len mi to nejde do hlavy. Kompresor v chladnicke, v tepelnom cerpadle alebo aj v autach, ktore pridu na parkovisko (netreba to hned hrotit a zastavovat okoloiduce auta) tiez bezia dlhsiu dobu, kym neklesne vnutorna teplota a az potom sa vypnu. Nikdy som si nevsimol auta v meste, ked som siel peso, ze by malo zapnutu klimu a ta sa vypinala-zapinala v 5sek. intervaloch. Vzdy sli naplno, aj ked niekto stal na parkovisku napr. 10min. Neviem, mozno som mal "stastie" na auta s pokazenou klimou

A teraz vazne. Nemam dovod, ti neverit, ze je to takto v poriadku a som rad, ze je to OK a nemusim nic riesit. Len ma zaujimal nazor a skusenosti dalsich majitelov Vitar, bez ohladu na narodnost. ☮

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Pokud je klimatizace v pořádku (dost média a kompresor správně tlakuje), tak k natlakování vysokotlakého okruhu stačí kratší doba a kompresor se potom vypíná. Vypíná se taky v případě, že hrozí námraza na výparníku (pokud klesne teplota uvnitř výparníku na +5°C, tak se kompresor odpojuje). Je tam hodně čidel a hodně proměnných veličin a klimatizace si prostě žije svým životem. Dalším faktorem je to, jestli stojíš nebo jedeš určitou rychlostí a kondenzátor se chladí náporem vzduchu nebo jen vrtulí.
    Zkus si nastavovat různé požadované teploty v interieru (nebo rychlosti ventilátoru foukání) a ty časy spínání se budou měnit.
    A pak si přečti třeba názory z Mazdaklubu - http://www.mazdaclub.cz/forum-tema/s...matizace-18080
    Nebo ještě Myši v buši - http://www.mitsubishiclub.cz/forum-t...presoru-155581

Ano, lednička nebyl přesný příklad. Ta musí vychladit prostor na daleko menší teplotu než máš v autě a proto to kompresoru déle trvá než vychladí. A na druhou stranu má zase lepší izolaci než má tvoje auto a tak déle trvá, než v ledničce stoupne teplota. Takže ty intervaly zap/vyp jsou u ledničky delší, ale princip je stejný.
    A stejně tak jako u tvého auta ta lednička neběží nonstop, jen ty časy jsou delší (pokud do tý ledničky pořád někdo neleze).
    Naposledy upravil Mite; 07-08-2018 o 16:41

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •