Strana 1 z 31 12311 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 303

Téma: Svetlá pre denné svietenie

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Svetlá pre denné svietenie

Tak toto ma celkom zaujalo LED svetla pre denné svietenie.

Nie je to síce zadarmo, ale dobré je, že sa zapínajú automaticky po štarte a vypínajú sa po zapnutí obrysových svetiel.

Predvolené Re: Svetlá pre denné svietenie

No ja už dávno bažím po niečom takom, ale nemajú byť rozsvietené aj zadné "červené" koncové svetlá?
    Aj tam sa dá pichnúť LED len čo s automatickým rozsvecovaním? Inak super vec tie ledky

EDIT 4.11.2008 a ešte neboli by tam viac farebné LED? /že by sa dali aj modré a červené svetielka zapnúť a poblikať keď by bolo na ceste husto.. /
    Suzuki Splash 1.2 GS

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

To vypadá velmi dobře, jen vyšpekulovat, kam to bez velkých zásahů namontovat a jak ty zadní,červené. Máme o čem přemýšlet pánové
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Nad tymito svetlami pre denné svietenie som uvažoval už dávno, na SX4 by nebol problém ani s umiestnením, napr. do plastovej mriežky vedla hmlových svetiel. Niečo podobné majú aj nové Audi a VW a u tých tiež nesvietia koncové červené svetlá, ale tieto autá to majú už z výroby a tým pádom aj otypované a schválené.
    To, že tie svetlá majú Európsku homologizáciu E11 ešte neznamená, že sa môžu montovať na hociaké auto. Písal som aj email na ministerstvo dopravy, ale samozrejme sa ani neobťažovali odpovedať.
    Veď načo, oni so svojimi vládnymi BMW takéto problémy nemajú a pokuty za nezapnuté svetlá neplatia, tak načo by sa tým zaoberali
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Takže stejný problém jako s xenonovými sadami
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45
    Takže stejný problém jako s xenonovými sadami
    Pri tých xenónových sadách to chápem, pretože nekvalitné a neodborne namontované xenónové svetlá oslňujú aj cez deň a nieto ešte v noci, ale LED svetlá pre denné svietenie neoslňujú, sú dodre viditelné aj za slnečného počasia, majú nízku spotrebu a vraj aj dlhú životnosť.
    Ale tak to už býva - každá novinka sa u nás ťažko presadzuje. Starší z nás si ešte pamätajú ako to bolo s tretím brzdovým svetlom - pokuty, zadržané technické preukazy, a teraz sa už bez tretieho brzdového svetla žiadne auto nevyrába.
    Pevne verím že tí ...ujovia na ministerstve sa spamätajú a niečo s tým urobia

V novom cestnom zákone sú tieto svetlá povolené. Len treba schválit zakon.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

Citácia Pôvodne odoslal nalim
    Ak o tom vieš niečo bližšie hoď to do placu

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Tu najdete sortiment homologovanych dennych svetiel z Cobra Tuningu. Na stranke maju nizsie zavesene aj certifikaty, ktore si mozete vytlacit a ukazat policajtom, keby mali reci o tom, ze nesvietite v sulade so zakonom alebo ze to nie su homologizovane DRL.

Dajte si pozor na to, ze nie vsetko co sa tvari ako DRL (daytime running lights), je aj homologizovane ako DRL. Vela takych "akoze DRL" je len tuning doplnok z LED diod a policajti vam ich neuznaju. Na tom linku sa o tom pise.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal acla
    Citácia Pôvodne odoslal nalim
    Ak o tom vieš niečo bližšie hoď to do placu
    Schvaleny cestny zakon v paragrafe 32 odsek (1) hovori: "Za nezníženej viditeľnosti môžu byť na vozidle namiesto stretávacích svetlometov rozsvietené denné prevádzkové svietidlá, ak je nimi vozidlo vybavené."

Takze DRL su legalne - pokial su homologizovane ako DRL.

Strana 1 z 31 12311 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •