Strana 1 z 12 12311 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 116

Téma: Nežiadúce zvuky v interiéry

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara S

Predvolené Nežiadúce zvuky v interiéry

Ahojte. Mám Vitaru S 5mesiac a mám najazdených už skoro 10000km a začínajú sa objavovať nežiadúce zvuky plastov - hlavne pukanie plastov nad radiom (puká a vrrrrzga to aj na rovnej ceste). Ale čo ma štve najviac je rezonovanie niečoho za budíkmi, ale len ked auto studené, hlavne ráno ked idem do práce tak asi 5-10 min. to rezonuje a potom to utíchne. Má niekto podobnú skúsenosť? Nechcem nechávať auto v servise na nejake pozorovanie ako oni hovoria.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Predvolené Re: Nežiadúce zvuky v interiéry

Palubní deska je ke kovovým výztuhám přicvakaná plastovými příchytkami. Ty mají samy o sobě určitou vůli a pokud navíc zimou ztvrdnou, tak to prostě všechno dohromady chrastí a drnčí. Jak se to ohřeje, tak to zase změkne a je klid.
    Pokud to budeš reklamovat, tak ti možná zbytečně rozeberou palubku a na nic nepřijdou. Jedině bych snad vyndal rádio a zkontroloval vůli příchytek, případně jestli tam nedrnčí nějaký volný konektor. Ale to by dělalo i v teple. někdo někde radil sprej proti vibracím, ale s tím nemám osobní zkušenost - http://www.procarshop.cz/procarshop/...a-sprej-500-ml
    Nebo bych zkusil do inkriminovaných míst nastrkat kousky molitanu nebo mirelonu (dává se jako tlumící hmota pod plovoucí podlahy).

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara S

Lightbulb Re: Nežiadúce zvuky v interiéry

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Palubní deska je ke kovovým výztuhám přicvakaná plastovými příchytkami. Ty mají samy o sobě určitou vůli a pokud navíc zimou ztvrdnou, tak to prostě všechno dohromady chrastí a drnčí. Jak se to ohřeje, tak to zase změkne a je klid.
    Pokud to budeš reklamovat, tak ti možná zbytečně rozeberou palubku a na nic nepřijdou. Jedině bych snad vyndal rádio a zkontroloval vůli příchytek, případně jestli tam nedrnčí nějaký volný konektor. Ale to by dělalo i v teple. někdo někde radil sprej proti vibracím, ale s tím nemám osobní zkušenost - http://www.procarshop.cz/procarshop/...a-sprej-500-ml
    Nebo bych zkusil do inkriminovaných míst nastrkat kousky molitanu nebo mirelonu (dává se jako tlumící hmota pod plovoucí podlahy).
    Ďakujem za radu. Dnes mi to nedalo a rozobral som dekor palubovky a vybral som aj budíky. Za budíkmi sa nachádzajú 3 káble. Jeden je napájanie palubovky a dalšie 2 sú v strede za budíkmi a na jednom z nich drnčala bužírka tak som ich zviazal dokopy. Uvidím či to pomohlo. Na niektoré časti kde sa spája dekor s palubvkou som nalepil tenkú obojstrannú pásku a prestalo to konečne vŕzgať a pukať.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2019.jpg‎ 
Zobrazení:	870 
Veľkosť:	95,3 KB 
ID:	8696   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2020.jpg‎ 
Zobrazení:	725 
Veľkosť:	91,9 KB 
ID:	8697   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2021.jpg‎ 
Zobrazení:	670 
Veľkosť:	87,8 KB 
ID:	8698   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2022.jpg‎ 
Zobrazení:	636 
Veľkosť:	92,2 KB 
ID:	8699   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_2023.jpg‎ 
Zobrazení:	710 
Veľkosť:	84,8 KB 
ID:	8700  

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Mně neděkuj, nic konkrétního jsem ti neporadil.
    Jsi dobrej, že jsi se do toho tak rychle pustil a že jsi třeba vyřešil svoje problémy. To víš, Suzuki není prémiovka za 3 mega, aby se někdo zabýval takovými prkotinami. Ale ony určitě vržou i ty prémiovky a navíc nebudou tak spolehlivé a praktické jako Vitara.
    A díky za fotky, určitě jsi inspiroval ostatní.

Lokalita
    Halič
    Moje Suzuki
    Vitara S, 1.4 Boosterjet, AT, AllGrip

Môžem potvrdiť vŕzganie palubnej dosky na Vitare S (04/2016). Zistil som aj príčinu: Vŕzganie spôsobuje čierny lesklý plast v okolí dotykovej obrazovky, ktorý sa dotýka dekoru. Keďže oba tieto plasty sú tvrdé a hladké, na styčných plochách vzniká vŕzganie a pukanie. Stačí tam jemne zatlačiť prstom a hneď to počujete.

Skúsil som do štrbiny medzi dekor a dotykovku strčiť niekoľko tvrdých papierikov a vŕzganie skoro úplne prestalo. Pri väčších otrasoch to stále trocha vŕzgalo, tak som odmontoval dekor a všetky styčné plochy medzi ním a dotykovkou, prelepil izolačnou páskou (aj vzadu, a tiež príchytky). Styčné plochy medzi dekorom a palubovkou netreba - tie nespôsobujú vŕzganie. Po tejto úprave to na dotyk už vôbec nevŕzga. Ešte som nemal čas odskúšať to za jazdy. Napíšem, keď to poriadne odskúšam.

Odoslané z T02 pomocou Tapatalku

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 DDiS Elegance Tyrkys

Citácia Pôvodne odoslal jaroslav.kurcik Zobraziť príspevok
    Môžem potvrdiť vŕzganie palubnej dosky na Vitare S (04/2016). Zistil som aj príčinu: Vŕzganie spôsobuje čierny lesklý plast v okolí dotykovej obrazovky, ktorý sa dotýka dekoru. Keďže oba tieto plasty sú tvrdé a hladké, na styčných plochách vzniká vŕzganie a pukanie. Stačí tam jemne zatlačiť prstom a hneď to počujete.

Skúsil som do štrbiny medzi dekor a dotykovku strčiť niekoľko tvrdých papierikov a vŕzganie skoro úplne prestalo. Pri väčších otrasoch to stále trocha vŕzgalo, tak som odmontoval dekor a všetky styčné plochy medzi ním a dotykovkou, prelepil izolačnou páskou (aj vzadu, a tiež príchytky). Styčné plochy medzi dekorom a palubovkou netreba - tie nespôsobujú vŕzganie. Po tejto úprave to na dotyk už vôbec nevŕzga. Ešte som nemal čas odskúšať to za jazdy. Napíšem, keď to poriadne odskúšam.

myslis ten dekor leskly plast?

Lokalita
    Halič
    Moje Suzuki

Áno. Na S-kovej Vitare je to imitácia brúseného kovu, na obyčajnej je to sivé lesklé, v katalógu príslušenstva sú aj iné farby.

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki

Áno. Na S-kovej Vitare je to imitácia brúseného kovu, na obyčajnej je to sivé lesklé, v katalógu príslušenstva sú aj iné farby.

tento modry dekor mysliš?
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	05.jpg‎ 
Zobrazení:	440 
Veľkosť:	74,4 KB 
ID:	8738  

Lokalita
    Halič
    Moje Suzuki

Áno. To je dekorácia palubnej dosky. V tých miestach, kde sa dotýka čierneho lesklého rámu okolo dotykovej obrazovky, to vŕzga. Neviem, či na každej Vitare, ale minimálne na mojej a tiež na bratovej áno (aj keď bratovi, len na dotyk, nie za jazdy - on má vymenený dekor za taký modrý. Možno mu to lepšie založili, keď mu to menili).

Lokalita
    Snina
    Moje Suzuki

Áno. To je dekorácia palubnej dosky. V tých miestach, kde sa dotýka čierneho lesklého rámu okolo dotykovej obrazovky, to vŕzga. Neviem, či na každej Vitare, ale minimálne na mojej a tiež na bratovej áno (aj keď bratovi, len na dotyk, nie za jazdy - on má vymenený dekor za taký modrý. Možno mu to lepšie založili, keď mu to menili).

mne to vrzga tiež, ako si to demontoval?

Strana 1 z 12 12311 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •