Strana 12 z 12 PrváPrvá ... 2101112
Zobrazenie výsledkov 111 až 116 z 116

Téma: Nežiadúce zvuky v interiéry

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Nežiadúce zvuky v interiéry

marcm: už sa prehaňam aj po kockach a je ticho. Pomohlo mi priblizit magnety na zadnom plate, urobil som dve priecky z hlinika a podlepil STP. Zacina z toho byť tiche auto
    alarm.ba@gmail.com

Moje Suzuki
    Vitara 1,6 VVT 2WD AT Galactic Grey

Ako som doriešil bzučanie výduchu vetrania, začal som si všímať nové zvuky Niekde zo zadnej časti ide občas hrkotanie, skôr také tlmené brnenie - mám podozrenie na plato, povozím sa bez neho keď si na to nabudúce spomeniem pred jazdou. A potom sa inšpirujem Tvojimi úpravami alarm.

Horšie však je, že občas sa zozadu ozve také silnejšie výrazné klepnutie, skôr kovové, taký doraz.
    Najmä pri nerovnej ceste, vychádzania a schádzania na obrubník, retardér apod. Snáď po 8000km neodchádza niečo na náprave, musím to dať najbližsšie pozrieť. Problém ale je, že sa to nedá spoľahlivo replikovať, občas to klepne aj keď to nečakám, že sa auto len jemne zakýve, a inokedy môžem chodiť hore-dole cez retardéry a nič.
    Naposledy upravil Leon89; 08-11-2018 o 19:40

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Možno bude dobré, ak v jednom príspevku zhrniem vojnu zo zadným platom.
    1) Výmena pôvodných šnúriek s plastovými zacvakávačmi o kufrové dvere za obyčajné, len ohnutý špagát s očkom.
    2) Výmena pôvodných otočných plastových sersamov za vyrobené z tvrdej gumy 5mm
    3) Hliníkové priečky v mieste gumených dorazov o piate dvere. Nestačí len priskrutkovať čiernymi skrutkami, je NUTNÉ naskrutkovať, potom povoliť a pod výstuhu dať silikón, nechať trochu zavädnúť, zľahka priťiahnuť. Po pár hodinách utiahnuť natvrdo. Plató je totiž tak papierové, že ani tri skrutky z hora do priečky nedokáže na pevno pripevniť plato o priečku. Búchalo to akoby niekto bubnoval.
    4) Podlepenie STP vytlmovacou bitumenovou foliou.
    5) Magnety. V "gme" majú sety neodymových magnetov, pár €. Tie najmenšie, okolo 5mm. Epoxidom som na ne nalepil skrutky z plochou hlavou, do plastu narezal závit M4. Na plato som vyrobil zahnutý plech, tá gumička je tuším z brzd zo š120, do nej sa dá natlačiť ten magnet. Dosadacia plocha je teda gumená, magnet dobre drží. Pred tým som mal velký magnet pod tým dosadacím plastom, ale vzdialenosť magnetov bola velká a účinnosť značne znížená.

Môžem len konštatovať, že keď chodím každé ráno asi 200m po kockách, je ticho. Keď píšem ticho, tak skutočne TICHO.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170127_221005.jpg‎ 
Zobrazení:	53 
Veľkosť:	95,6 KB 
ID:	9725   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20181017_160159.jpg‎ 
Zobrazení:	51 
Veľkosť:	93,6 KB 
ID:	9726   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20181017_160223.jpg‎ 
Zobrazení:	52 
Veľkosť:	89,0 KB 
ID:	9727   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20181017_160234.jpg‎ 
Zobrazení:	51 
Veľkosť:	90,0 KB 
ID:	9728   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170530_193902.jpg‎ 
Zobrazení:	52 
Veľkosť:	84,5 KB 
ID:	9729  

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20170530_193909.jpg‎ 
Zobrazení:	50 
Veľkosť:	98,7 KB 
ID:	9730   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20171117_205953.jpg‎ 
Zobrazení:	47 
Veľkosť:	92,4 KB 
ID:	9731  
    alarm.ba@gmail.com

Moje Suzuki

Dnes som jazdil bez plata, a to brnenie, bubnovanie, zo zadu bolo prítomné aj tak. Asi to bude mať inú príčinu. (jedine že by plato rovnako bubnovalo aj položené v kufri, na gumovej vaničke, čo zrejme nie).

Ešte ma napadlo - dvojité dno kufra - mám ho vo vrchnej polohe, teoreticky?.... Rezervu nemám, zrejme ani zdvihák tým pádom, pod tým polystyrénom v ktorom je lepiaca sada, oko a kompresor už asi nie je nič, že? Ešte som ho nemal vonku sa priznám. Zajtra zas poskúšam.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Daj dosku do spodnej polohy a vylož na to čo je pod doskou. A daj dole malé bočné krytky uložných priestorov.
    alarm.ba@gmail.com

Moje Suzuki

Ono to bubnovanie zo zadu ide tuším tiež od podvozku, nepomohlo ani "odstrojenie" kufra. Ale teraz je iný problém - čo som spomínal to občasné klepnutie od podvozku, bol som to dať dnes skontrolovať, a vytečený zadný tlmič... tak uvidím po výmene, možno si aj ten tlmič občas zabubnuje.

Strana 12 z 12 PrváPrvá ... 2101112

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •