Strana 11 z 12 PrváPrvá ... 9101112 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 101 až 110 z 116

Téma: Nežiadúce zvuky v interiéry

1. Predvolené Re: Nežiadúce zvuky v interiéry

Niekde som to zachytil. Vyskúšal si? V akej je to forme? Na bmw fórach ospevujú carbaflo, ale 40€ za tyčinku o veľkosti balzámu na pery sa mi zdá celkom dosť. Verím, že existuje aj niečo lacnejšie, čo funguje.
    Regum krátkodobo fungoval, ale aplikácie nie je najpríjemnejšia.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Vitara 1,6 I VVT 2WD Premium

Predvolené Re: Nežiadúce zvuky v interiéry

Cez teplé dni bol klud. Akonáhle sa schladilo, tak plato začalo buchotať.Pre niekoho paradoxne za chladu.
    Kupil som neodymové magnety. Jedny priemer cca 18mm, druhé 8mm. Tie priemeru 18 som nalepil chemoprenom do vystupku, kde dosadá plato. Samozrejme, musel som sa tam dostať paprčou, ale keďže som zadné plasty kufru mal dole niekolkokrát, trvalo to celé asi pol hoďku aj s vyložením kufra. A na plató som to uchytil takto. Trochu to trvalo, ale vyzerá to byť blbuvzdorné. Tie gumičky sú tuším z vovodovu, dá sa do nich vtlačiť 8 mm magnet a fungovať môžu aj ako doraz. Zohnuť ten plech hrúbky 2 mm bol trochu problém, ale poradil som si. Zajtra to idem nahodiť a skúsiť. Vzdialenosť magnetov je cca 3-4 mm, skušal som to maticou, a dúfam, že to raz a navždy vyrieši hrkotajúce plato.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20171117_205953.jpg‎ 
Zobrazení:	253 
Veľkosť:	92,4 KB 
ID:	9476   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20171117_210549.jpg‎ 
Zobrazení:	209 
Veľkosť:	92,3 KB 
ID:	9477   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20171117_220446.jpg‎ 
Zobrazení:	227 
Veľkosť:	86,9 KB 
ID:	9478  
    alarm.ba@gmail.com

3. Predvolené Re: Nežiadúce zvuky v interiéry

V Lidli za 1.99€. Potom zhodnotím. Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_20171118_192643523.jpg 
Zobrazení:	174 
Veľkosť:	84,2 KB 
ID:	9479

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Magnety pomohli, plato úplne stíchlo aj na mačacích hlavách. Ak bude teplejšie Vitarka podstúpi "magnetickú rezonanciu", myslím, že tieto neodymové magnety odstránia aj zvuky v B stlpiku.
    alarm.ba@gmail.com

Lokalita
    Hubová (RK)
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6 VVT 4WD 5MT Premium Red/Black

Citácia Pôvodne odoslal alarm Zobraziť príspevok
    Tie gumičky sú tuším z vovodovu, dá sa do nich vtlačiť 8 mm magnet a fungovať môžu aj ako doraz.
    krytky na odvzdušnováky brzd škoda 120 a podobne

mne už dlhšiu dobu niečo vrzga pod paluboukou pred spolujazcom a šoferove upnutie bezpečnostneho pásu... trie sa tam plast a guma... spolujazdec tam má nalepený taký kúsok "koberca" tak tiež niečo také tam budem musieť dať
    Vitara 1.6 VVT 4WD 5MT Premium Red/Black

Moje Suzuki
    Vitara 2017, DDiS 4WD AT Elegance

Čaute.

Tak moje otravné drnčanie/vibrácie prestalo. Vždy som si myslel že to ide od ľavého výduchu u šoféra, ale neskôr som si uvedomil že položená ruka na opierke dverí to vždy utlmí. Bol som v servise a tí tie plasty dverí rozobrali a dali späť (nepamätám sa presne, ale tuším aj nalepili nejakú novú fóliu namiesto starej). Servisný technik mi povedal, že nič tam nenašli uvoľnené. No po pár kilometroch som si uedomil, že to vyriešilo problém. Odvtedy mám za sebou tisíce km a už som ten nepríjemný zvuk nepočul.

Samozrejme že auto je zlých cestách stále ako hrkalka. Ale ja som mal ten problém na na nových vyžehlených cestách. A to ma hnevalo. Pretože v aute bolo úplné ticho až na to otravné drnčanie. Osobne som pred vitarou ešte nejazdil v aute kde je tak slabo zostavený interiér Ale chápem že za tú cenu nemôžem mať interiér ako v BMW.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal marcm Zobraziť príspevok
    Ale chápem že za tú cenu nemôžem mať interiér ako v BMW.
    Opravdu si myslíš, že když dáš za auto 4 víc peněz, že ty plasty budou uvědomělejší a nebude tam nic drnčet?
    https://www.bmwklub.sk/bmw3-e90-e91-...91-t52962.html

Moje Suzuki

Cez školu som brigádoval v automobilke. Viem ako ľahko dôjde k podobnej neodhaliteľnej chybe. Výstupná kontrola kvality nemá šancu. O tom som ale nepísal. Píšem o tom ako je navrhnutý interiér, keď je všetko osadené bez chyby. Dotkol si sa niekedy poriadne palubnej dosky alebo dverí vo Vitare Stlačil si ich, že ako sú osadené? Tak mi nehovor, že tie interiéry a plasty niesú o level niekde inde. Na rozbitých cestách, mačacich hlavách je tichší interiér takmer každého nového nemeckého auta. Nikdy predtým som si to neuvedomoval. No posledné roky absolvujem raz týždene jednu trasu kde sa tých kockám jednoducho nevyhnem. Autá striedame. Kolegovia majú novú Insigniu, Mazdu 6/3, Passat, starého Golfa i starú päťku BMW. No interiér Vitary je proste pecka. Dokonca aj tie staré mašiny majú kvalitnejší interiér. V Passate počujem dunivý zvuk pneumatík, ako si bijú do dlažby. Vo Vitare počujem takmer každý plast, ktorý to prehlúši. A nevrav mi že to je problém mojho kusu. Pretože som nesedel len v jednej. Nevadí mi to až tak, pretože na normálnych cestách je aj interiér Vitary ticho, ale netvrď mi že interér BMW je podobný ako u Vitary. Jasne ak náhoodu trafíš drnčiace BMW za 40k, tak ťa to serie dvojnásobne. Len u SUZUKI to asi je štandard Čiže máš istotu. Toto je moje prvé SUZUKI, čiže len odhadujem. Možno Vitara je špecifická Navyše si tipni ktorý servis bude neštandardý hukot riešiť ochotnejšie. Ale to je už iná téma.

Citácia Pôvodne odoslal Mite Zobraziť príspevok
    Opravdu si myslíš, že když dáš za auto 4 víc peněz, že ty plasty budou uvědomělejší a nebude tam nic drnčet?
    https://www.bmwklub.sk/bmw3-e90-e91-...91-t52962.html
    Naposledy upravil marcm; 20-10-2018 o 00:16

Moje Suzuki

Raz nám spadla matica do zadnej nápravy. Nedala sa ale už jednoducho vybrať, pretože náprava už bola z veľkej časti osadená. Čiže náprava musela ísť dole z linky a rozobrať. Ak by sme sa však kvôli lenivosti nepriznali, nemá nik šancu na to prísť ani za 50 rokov. Jendotlivé problémy preto neriešim ak k nim servis pristupuje zodpovedne. Tak ako v mojom prípade, niekto nedotlačil dobre tú fóliu a mohol tam vibrovať kábel. Servis to ale odstránil. To o čom ja píšem ale neide odstrániť ak sa nevoláš Alarm a nemáš čas poletovať okolo auta vo svojom voľnom čase. U Vitary ide problém dizajnu a tých plastov, ktoré su podľa teba ako v BMW.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Citácia Pôvodne odoslal marcm Zobraziť príspevok
    U Vitary ide problém dizajnu a tých plastov, ktoré su podľa teba ako v BMW.
    Tak že jsou stejné jako u BMW jsem nikde netvrdil. Psal jsem, že i BMW umí drnčet.
    Já novou Vitaru nemám (a ani bych jí nechtěl), mám SX4 a tam mi zatím nic po 4 letech a 40 tisících km nedrnčí, nevibruje, pás nedrnčí, dveře kufru se zavírají jak po másle...
    Zřejmě to u nové Vitary přehnali se šetřením materiálu a polevili s precizností zpracování interieru.
    Naposledy upravil Mite; 20-10-2018 o 17:10

Strana 11 z 12 PrváPrvá ... 9101112 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •